Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Regulowana praca przerywana wycieraczek

Guest OchMan
 Share

Recommended Posts

.A teraz fotoreportaż.

Widok elementow na plytce oraz ścieżek

pre_1351106408__1.jpg pre_1351106422__2.jpg

Jakby zrobić płytkę drukowana to lutowania jest na 15 minut ale to się opłaca przy dłuższych seriach...

Tak wyglądają "materiały" przed montażem

pre_1351106438__3.jpg pre_1351106463__4.jpg

Najpierw trzeba znaleźć kable przy kostce i odpowiednio przygotować: jeden obciąć drugi tylko odizolować:

pre_1351106484__5.jpg pre_1351106497__6.jpg

Zamontowałem to w malej wnęcę pod kierownica;

pre_1351106514__7.jpg

A tak wygląda efekt końcowy:

pre_1351106534__8.jpg

pre_1351106549__9.jpg

Edited by JarekS

Brawo kolego :mrgreen: :mrgreen:

Dobra dobra,

Lepiej kombinuj z Palaszem ile chcecie dac za te wasze egzemplarze :mrgreen:

Co do czasow to ja mam:

1) Wycieraczki uniesione czas pracy 1,6 sekundy;

2) Minimalny czas miedzy kolejnymi zalaczeniami 3 sekundy czyli minimalna przerwa ok 1,5 sekundy

3) maksymalny czas miedzy zalaczeniami 16 sekund czyli czas przerwy ok 14.5 sekundy

Chyba tak mialo byc? Ale zobaczymy na aucie.

No to wezme komplet na spota. Jak ci bedzie pasowal to sie jakos dogadamy :wink:

No i zamontaowałem. Działa rewelacyjnie, a o ile życie stało się łatwiejsze ... :roll:

Auto w ten sposób zyskało miano klasy S :mrgreen: :mrgreen:

POLECAM !

• 3 weeks later...

W końcu dziś miałem trochę czasu na zamontowanie układu.

Wszystko działa jak trzeba i jak opisywał Otest => rewelka.

Teraz czekam na trochę deszczu :D .

P.S. Arkadiusz12 - dziękuję za pożyczenie prądu :D

Edited by Damian44

• 2 weeks later...

@Otest - dowiedziałem się od Damiana o Twojej magicznej płyce i bardzo zapragnąłem ją mieć :)

W sumie to chciałbym dwie - druga do Vectry koleżanki Małgosi :)

Zlutujesz coś? :rolleyes:

@Otest - dowiedziałem się od Damiana o Twojej magicznej płyce i bardzo zapragnąłem ją mieć :)

W sumie to chciałbym dwie - druga do Vectry koleżanki Małgosi :)

Zlutujesz coś? :rolleyes:

Ooo, A myslalem ze temat juz umarl....

Na razie jestem "troche" zajety ale jak znajde troche czasu to moze cos polutuje. W kazdym razie schemat jest wyzej i jak widac nie jest zbyt skomplikowany..

Najwiecej mnie dobija dopasowanie obudowy i kabelkow. Jesli mogloby byc bez obudowy i przygotowanych przewodow to pewnie szybciej bym sie za to zabral...

• 2 weeks later...

Czy mogę się dołączyć do prośby o taki układzik. Z Lublińca nie mam daleko żeby odebrać, ew. znajomy policjant z KAtowic może mnie wyręczyć

Czy mogę się dołączyć do prośby o taki układzik. Z Lublińca nie mam daleko żeby odebrać, ew. znajomy policjant z KAtowic może mnie wyręczyć

Mysle ze da sie zrobic...

Guest Rafał78

Witaj Otest jak to nie problem również poproszę 1 sztukę słownie raz, to może z kolegą pstomaszki wspólnie to odbierzemy, żeby obniżyć koszt pszesyłki. Ps. wiela się należy za takie cudo

Witaj Otest jak to nie problem również poproszę 1 sztukę słownie raz, to może z kolegą pstomaszki wspólnie to odbierzemy, żeby obniżyć koszt pszesyłki. Ps. wiela się należy za takie cudo

Widze ze bedzie sie trzeba rozejzec za firma produkujaca plytki drukowane :D Moze ma ktos namiary?? - projekt plytki zrobilem razem z schematem ale nie weim gdzie mozna zamowic krotka serie...

W tej chwili wszystko lutuje na uniwersalnych plytkach co niestety trwa .... :( do tego dochodzi jeszcze wsadzenie do obudowy i zrobienie "zlaczki" do wajchy...

Ukladzik udalo mi sie zaprojektowac na tyle prosto ze kazdy kto mial lutownice w rece to powinien umiec ja polutowac zwlaszcza ze moze podejzec na wyzej umieszczonych zdjeciach produkt finalny.

Co do kosztow to wersja z kabelkami i obudowa wyceniam na okolo 45PLN + przesylka przy czym:

- koszt elementow elektronicznych ok 6..7 PLN

- koszt obudowy i kabelkow zewnetrznych ok 5 PLN

- reszta to ciecie plytek i obudowy; lutowanie plytek, dopasowywanie wszystkiego do kupy , testowanie i jeszcze raz testowanie.

Dlatego tez jesli ktos potrafi lutowac i majsterkowac moze to miec prawie darmu ale jesli mam ja to robic to nie moge pozwolic by sie ze mnie zona smiala ze ona wiecej na korkach zarobi :D

Jak wspomnialem produkcja ukladow elektronicznych nie jest moim podstawowym zajeciem ale jak sie znajdzie grupka osob (3..4) to skocze do sklepu po potrzebne czesci ,przysiade 4 litery i polutuje hurtem.

W tym czasie chetni moga zajac sie poszukiwaniem przelacznika z potencjometrem (bo ja nie mam wiecej)....

Edited by otest

Ha! to jeszce przełącznik z Omegi trza, i to z takim extra potencjometrem. Nie zwróciłem na to uwagi.

Jeżeli ktoś będzie miał namiary na takie coś niech rzuci namiary, w tej chwili na allegro nic nie ma.

Guest Rafał78

Czy ja dobrze zrozumiałem ta orginalna wajcha od wycieraczek się nie nadaje tylko trzeba kupić inną, jeśli tak to konkretnie jakąz jakiego modelu, rocznik? Pozaty Otest nadal jestem zainteresowany kupnem płytki

Czy ja dobrze zrozumiałem ta orginalna wajcha od wycieraczek się nie nadaje tylko trzeba kupić inną, jeśli tak to konkretnie jakąz jakiego modelu, rocznik? Pozaty Otest nadal jestem zainteresowany kupnem płytki

Na zdjeciach wyzej mozna zobaczyc jak mniej wiecej wyglada wajcha i dodatkowy kabelek do/z przyciskow i potencjometru. Trzeba szukac wajchy z potencjometrem do Omegi B combi lub sedan w zaleznosci od posiadanego modelu nadwozia -ewentualnie przelozyc sama dzwignie do swojego przelacznika . Rezystancja potencjometru wynosi od 700 Ohm do 5,1 kOhm.

U Stachowiaka mieli nowe za ok 130 PLN Uzywane na na aleggro mozna bylo kupic za ok 30..50 pln.

dla zainteresowanych :

wajcha

A tutaj maja pare sztuk w cenie 60 PLN/sztuka. Dla chetnych na plytki : mozliwe ze moglbym nawet po nie podjechac i potem komplet wyslac. Musze wiedziec tylko do jakiego rodzaju nadwozia sa potrzebne.

Edited by otest

• 2 weeks later...
Guest Rafał78

Otest przełączniki już do mnie dotarły teraz czekam na super extra płytkę od ciebie mam nadziejeże już wysłałeś Pozdrawiam.

Ps. czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy wymianie dwóch przełączników kierunki i spryski żeby czegoś nie popsuć?

Otest przełączniki już do mnie dotarły teraz czekam na super extra płytkę od ciebie mam nadziejeże już wysłałeś Pozdrawiam.

Ps. czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy wymianie dwóch przełączników kierunki i spryski żeby czegoś nie popsuć?

Przy tompomacie nie ma chyba mozliwosci pomyłki.

Przy przelaczniku wycieraczek z sterowaniem komputera trzeba przelozycz trzy brazowo-xxxxx kabelki do starej kostki - w vectrze jest kostka 4ro pinowa a w omedze 6cio pinowa dwa czarno-xxx przewody moga/musza zostac w starej.

Guest Rafał78

Przełączniki przełożone, super extra płytka zamontowana zauwazyłem jeszcze jedną funkcję tej płytki po zamontowaniu jej naprawił się wyświetlacz wróciły zniknięte piny cud. Spodziewałem się czegoś trudniejszego przy montażu a skończyło się na jednym przewodzie przeciętym i jednym odizolowanym cały montaż 45min. Otest Wielkie Dzięki. Pozdrawiam