Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Parking heater

Recommended Posts

Ja nie mam, bo nie mam ogrzewania postojowego (webasto). Ale u mojego taty jest webasto i jest tez takie menu.

Programuje sie tym czas zalaczenia webasto. (Tata tego nigdy nie uzywa, bo ma pilota).

Hmmm... jesli nie masz webasto, a masz to menu, to chyba ktos tak potraktowal Twoj software, ze mysli ze ma webasto. Dziwna rzecz.

No w 1.8 takie cos mam. Caly czas myslalem, ze to normalne.

Jakos nie nawiazales ani slowem do mojego postu wiec zapytam wprost: masz tam webasto?

Jakos nie nawiazales ani slowem do mojego postu wiec zapytam wprost: masz tam webasto?

bo nie wie czy ma :razz:

kali a jak ci mieszali w aso z softem to czy ci czegos nie dograli?

sprawdz na fv zakupu czy masz wpisane ogrzewanie postojowe

Hehe no wlasnie nie wiem :D bo pilota nie dostalem. A moze jest cos posredniego miedzy webasto, jakas farelka :?:

Co do softu to tam nic nie bylo mieszane w tym aucie, od poczatku byla ta funkcja.

Wydaje mi sie, ze trzeba to po prostu zlokalizowac bo inaczej sie nie dowiem.

A moze jest cos posredniego miedzy webasto, jakas farelka

Nie wiem co by to moglo byc. Na ogrzanie elektryczne potrzeba minimum jakies 500W. Z akumulatora tego sie oczywiscie nie da uzyskac wiec "to cos" nie moze grzac pradem elektrycznym. Z akumulatora nawet nie da sie zalaczyc ogrzewania tylnej szyby (musi dzialac silnik). Ogrzewanie postojowe webasto dziala wiec tylko na zasadzie spalania paliwa.

Hehe no wlasnie nie wiem  bo pilota nie dostalem.

Tata za swoje webasto (zamowione w fabryce razem z autem) zaplacil 1.740,- Euro w wersji z pilotem. Moze jest tez wersja prostsza (bez pilota) ale o wiele tansza nie bedzie. Powiedzmy ze 1.500,- Euro. Fajnie, ze nie wiesz czy masz w aucie cos za 6.000,- zlotych :mrgreen:

"Webasto" jak byś miał to znajdziesz je mniej więcej obok prawego koła w komorze silnika oczywiście. Jednak w takim EPC, nie ma "ogrzewania pomocniczego" do silnika 1,8 :???: Ale zawsze możesz zaprogramować czas włączenia i sprawdzić czy działa (spalinki z rurki wydechowej, jakieś odgłosy no i ciepełko :mrgreen: )

Kali, podjedziesz a chlopaki posprawdzaja i sie dowiemy

To pisze sie na rentgen 1.8 :mrgreen: Jak dam ON to cos tam zaczyna dmuchac. W ogole mam tam tez skladane przednie siedzenie. Dosc przydatna opcja, ktorej w GTS tez nie mam.

ogole mam tam tez skladane przednie siedzenie. Dosc przydatna opcja, ktorej w GTS tez nie mam.

Bo w Polsce ta opcja była niedostępna w GTS-ie (dane na rok 2003)...później nie wiem jak było :wink:

opcjekopiacz2kk5.jpg

Bo w Polsce ta opcja była niedostępna w GTS-ie (dane na rok 2003)...później nie wiem jak było  

To, ze nie oferowali to ich nie usprawiedliwia ;) Do wozenia dlugich przedmiotow bardzo przydatne. Nie wiem czy tam zera nie brakuje. 150zl za opcje to cos nie po oplowskiemu.

Nie wiem czy tam zera nie brakuje. 150zl za opcje to cos nie po oplowskiemu.

patrzę jeszcze raz i jest 150... hm, ciekawe, może chochlik się wkradł :razz:

ale patrzcie wyżej na hak za 1500zł no i to jest normalna oplowska cena...

Do wozenia dlugich przedmiotow bardzo przydatne. Nie wiem czy tam zera nie brakuje. 150zl za opcje to cos nie po oplowskiemu.

Cena zgadza się w 100% :smile: Mnie najbardziej irytuje, że dodatki za taką cene nie są w standardzie :evil: Przecież cena auta drastycznie nie wzrośnie a wyposażenie będzie bogatsze...

W ogole mam tam tez skladane przednie siedzenie. Dosc przydatna opcja, ktorej w GTS tez nie mam.

Kali załóż może oddzielny temat: "A ja nie mam tylko...." i wypisz tam od razu czego nie masz (będzie krócej) bo jak za każdym razem coś dorzucasz to każdemu się ciśnienie podnosi z zazdrości :wink:

W ogole mam tam tez skladane przednie siedzenie. Dosc przydatna opcja, ktorej w GTS tez nie mam.

Kali załóż może oddzielny temat: "A ja nie mam tylko...." i wypisz tam od razu czego nie masz (będzie krócej) bo jak za każdym razem coś dorzucasz to każdemu się ciśnienie podnosi z zazdrości :wink:

Wcale nie. Tu ciagle wszyscy pisza co maja, a co nie ;) Z tym parking heaterem to serio pytam, bo jak dla mnie to jakis wybryk programistow. A skladany fotel w cenie kompletu wycieraczek valeo tez chyba nie powala ;)

Mnie najbardziej irytuje, że dodatki za taką cene nie są w standardzie

A czy w GTS sa sportowe siedzenia? Jesli tak, to dlatego nie ma skladanego oparcia.

Skladane oparcie jest chyba tylko w standartowych siedzeniach.

Przy elektrycznych siedzeniach typu MultiContour (np. tata & ja) tez nie ma opcji skladanego oparcia. Tata chcial koniecznie bo mial to w wczesniej w omedze ale nie mogl tego zamowic z MltiContour-em.

Macie takie menu u siebie jak parking heater?

Obrazek

Obrazek

Czy to oznacza, ze mam jakies dodatkowe ogrzewanie? Da sie to jakos zlokalizowac?

Oznacza ze masz ogrzewanie postojowe - które po ustawieniu danej godziny dziąła przez 30 min od uruchomienia. Fajna sprawa - jest jakis silnik elektryczny ktory uruchamia nagrzewnice i w zimie wsiadasz do nagrzanego auta i rozmrozonych szybek. Jesli chodzi o pilota to ja nie mam ale slyszalem ze tez wystepuja.

Fajna sprawa - jest jakiś silnik elektryczny który uruchamia nagrzewnice

Elektryczne to to raczej nie jest. Jest to ogrzewanie wodne popularnie zwane webasto. W celu podgrzania wody w obiegu chłodzenia silnika i nagrzewnicy wnętrza, spala paliwo z baku. Ma nawet własną rurkę wydechową. Elektryczne to jest tu najwyżej sterowanie oraz wymuszenie obiegu wody w układzie.

Co innego elektryczne ogrzewanie postojowe. Takie jest popularne w Skandynawii (bo ekologiczne :mrgreen: ). Podłączasz sobie wtyczkę do gniazdka i autko masz nagrzane. Ale ten typ nie jest chyba oferowany jako "oryginalne" wyposażenie. Do naszych silników (2.2DTI) taki bajer w wersji podstawowej tylko podgrzewanie silnika (sama grzałka + kabelki) to wydatek rzędu 550zł. W tym roku chyba nie warto :wink: .

Takie czy inne to moim zdaniem super sprawa.

Takie jest popularne w Skandynawii (bo ekologiczne  ).

W takim razie czemu wszytkie Volvo i Saab'y mają webasta??? :razz:

Podłączasz sobie wtyczkę do gniazdka i autko masz nagrzane

Karetki pogotowia tak mają, ale również mają normalne webasto :wink: