Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gniazdko 12V z tyłu - bagażnik

Tadzio
 Share

Recommended Posts

Myślę o założeniu sobie gdzieś w bagażniku takiego gniazdka do np. lodóweczki albo do podgrzewacza na grzańca lub suszarki do butów narciarskich bo zima w końcu może przyjdzie. :mrgreen:

Ma ktoś coś takiego w oryginale? W HB czegoś takiego chyba nie było. Może w kombi albo w sedanie?

Mam w kombi, wersja cosmo. Tata tez ma, kombi, wersja elegance.

Wedlug katalogu wyposazenia 2004r (wlasnie do niego patrze) ma to tylko kombi ale nie seryjnie (czyli tez w najprostszej wersji) tylko przy wyposazeniu elegance, sport, cosmo.

Myślę o założeniu sobie gdzieś w bagażniku takiego gniazdka do np. lodóweczki albo do podgrzewacza na grzańca lub suszarki do butów narciarskich bo zima w końcu może przyjdzie.  

Ma ktoś coś takiego w oryginale? W HB czegoś takiego chyba nie było. Może w kombi albo w sedanie?

Opel w dodatkowych akcesoriach w ASO oferuje zestaw do montażu takiego gniazda w bagażniku, ceny dobrze nie pamiętam, ale było to jakieś 100 czy 150zł.

Można też pomyśleć o napięciu 220V w aucie, jakaś w miare dobra przetwornica i nie ma problemu :smile:

Też mam w standardzie choćmoja wersja to na pewno nie Cosmo.Raczej golas plus navi,podgrzewane siedzenia i hak.

Dopłata przy kazdej wersji to 150zł :wink:

weutec, Piotr można jakieś foto? Czy gniazdko jest zamontowane w jakimś plastiku czy w tapicerce?

Myślałem o kupieniu takiej oprawki z klapką jaka jest z tyłu w podłokietniku między przednimi fotelami (razem jakieś 40zł) ale nie wiem jak zamocować i gdzie aby nie wyrywać przy każdym wyjmowaniu wtyczki.

Opel w dodatkowych akcesoriach w ASO oferuje zestaw do montażu takiego gniazda w bagażniku, ceny dobrze nie pamiętam, ale było to jakieś 100 czy 150zł.

Masz chyba na myśli taki przedłużacz, który można wetknąć w istniejące gniazdka i podciągnąć np. do bagażnika?

Masz chyba na myśli taki przedłużacz, który można wetknąć w istniejące gniazdka i podciągnąć np. do bagażnika?

Nie mam pojęcia jak to oferuje ASO, kiedyś na , jeszcze starej wersji strony opla, były spisy takich dodatkowych akcesorii, a teraz już nie moge tego znaleźć :roll:

Można kupić coś takiego: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=145872834 , wpiąć się od środka do gniazda zapalniczki dla tylnych pasażerów i cieszyć się z dodatkowego gniazdka :wink: Myślę, ze przy odrobinie chęci można to całkiem profesjonalnie rozwiązać.

Można kupić coś takiego: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=145872834 , wpiąć się od środka do gniazda zapalniczki dla tylnych pasażerów i cieszyć się z dodatkowego gniazdka :wink: Myślę, ze przy odrobinie chęci można to całkiem profesjonalnie rozwiązać.

Dzięki. Całkiem fajne ustrojstwo.

Nie mam pojęcia jak to oferuje ASO, kiedyś na , jeszcze starej wersji strony opla, były spisy takich dodatkowych akcesorii, a teraz już nie moge tego znaleźć :roll:

Teraz to porażka. Też szukałem akcesorii na stronie opla PL ale tak jak cała reszta w Łoplach... ona też wymaga wymiany bo dziadostwo straszne. Nic nie znalazłem. W końcu popatrzyłem na www.vauxhall.uk

Dzięki. Całkiem fajne ustrojstwo.

Z tego co widac w opisie nawet całkiem solidnie to wygląda, żadna tandeta, a cena jest atrakcyjna.

Teraz to porażka. Też szukałem akcesorii na stronie opla PL ale tak jak cała reszta w Łoplach... ona też wymaga wymiany bo dziadostwo straszne. Nic nie znalazłem. W końcu popatrzyłem na www.vauxhall.uk

Mało przemyślana jest ta nowa wersja, może cieszy oko, ale nic poza tym....

Dzięki za "pomocnika" :mrgreen:

Piotr można jakieś foto?

No problem:

dsc06405cd6.jpg

Przy podłaczaniu takiego gniazda należy pamietać, że lodówka pobiera stosunkowo duży prąd i marne gniazda po prostu wypalą się. Niestety wielokrotnie tego doświadczyłem. Kable połaczeniowe minimum 2,5 mm2 i bardzo dobra masa.

Pozdrawiam

Gniazdka w kabinie samochodu są zasilane tylko wtedy gdy włączony jest zapłon, więc z lodówką może być kłopot przy dłuższym postoju.

Może próbował ktoś to już zmienić, np czy jest możliwość przeprogramowania TECH-em tak aby zasilenie gniazda zapalniczki wyłączało się po określonym czasie np. 30 min od wyjęcia kluczyka ze stacyjki?

pozdrawiam

tak aby zasilenie gniazda zapalniczki wyłączało się po określonym czasie np. 30 min od wyjęcia kluczyka ze stacyjki?

Pewnie jest to możliwe, bo przecież jak wyjmiemy kluczyk ze stacyjki to np. elektryczne szyby działają jeszcze przez (chyba) 15 minut.

Może próbował ktoś to już zmienić, np czy jest możliwość przeprogramowania TECH-em tak aby zasilenie gniazda zapalniczki wyłączało się po określonym czasie np. 30 min od wyjęcia kluczyka ze stacyjki?

Jest też taki gadżet w akcesoriach do lodówki Opla, który wyłącza pobór prądu gdy napięcie spadnie do 11,8V. W oplu nazywają to nie wiedzieć czemu "przekaźnikiem".

Przy podłaczaniu takiego gniazda należy pamietać, że lodówka pobiera stosunkowo duży prąd i marne gniazda po prostu wypalą się. Niestety wielokrotnie tego doświadczyłem. Kable połaczeniowe minimum 2,5 mm2 i bardzo dobra masa.

Dzięki Piotrze za fotkę. Widzę, że jednak w plastiku jest to gniazdko. U mnie nie będzie to łatwe bo jak na złość w HB mało go jest w bagażniku, szczególnie w miejscach gdzie takie gniazdko warto by było zainstalować. Zdjęcie troszkę małe ale gniazdko wygląda jak te które jest przed tylną kanapą. Mam rację?

Wygrzebałem w TISie, że oryginalna lodówka z Travel Assistant'a, wpieta jest pod 25 aperowy bezpiecznik FR26 w tylnej centralce. Dobre miejsce bo kable będą krótkie.

Wiecie może jaki amperaż może mieć taka lodóweczka (ze Statoil za punkty w premiumclub)?

lodwkajq9.th.jpg

• 7 months later...
Tadzio, jak efekty gniazdka w bagażniku???

He he temat skończył się jak koalicja...tzn. gniazdko leży w szufladzie i nie może się zdecydować :D

A co świerzbi Cię? W Signum masz chyba gniazdek pod dostatkiem? ;)

He he temat skończył się jak koalicja...tzn. gniazdko leży w szufladzie i nie może się zdecydować

Eee to trzeba działać ;):P

A co świerzbi Cię? W Signum masz chyba gniazdek pod dostatkiem?

Lepiej za dużo jakby miało zabraknąć :D Myślałem że już dawno zamontowane i jakiś ładny opis by sie przydał ;)

• 9 months later...
Gniazdo jest identyczne. Jak bardzo chcesz to prześlę Ci zdjęcia na meila - jak mi go podeślesz na PW.

Piotrze, masz możliwośc sprawdzenia, skąd pociągnięte jest zasilanie do tylnego gniazda 12V? Może wcale nie trzeba ciągnąc przewodu z konsoli przedniej, bo centralka w bagażniku ma wyprowadzenie na to gniazdo? :unsure:

W czasie oględzin przestrzeni nad centralką wypatrzyłem wolną wtyczkę wystającą z wiązki przewodów wychodzących z centralki i idących podsufitką na przód wozu. Wtyczka ta znajduje się idealnie w miejscu gdzie jest zaślepka na gniazdo zapalniczki. Może to właśnie jest ten przewód i wystarczy tylko dokupic gniazdo 12V i aktywować je Techem-2? :unsure:

7c92b4c910d9ddbe.jpg

Edited by bajtek

• 3 months later...

Straciłem już wiarę, że ktoś mi odpowie w tym temacie. :D

Jeszcze nic nie mierzyłem, znalazłem tylko tą wtyczkę, zrobiłem jej fotkę i zostawiłem w spokoju. Jeśli podłączę pod nią zapalniczkę, która jest pod tylnymi nawiewami, to chyba nie uszkodzę w żaden sposób instalacji?

W czasie oględzin przestrzeni nad centralką wypatrzyłem wolną wtyczkę wystającą z wiązki przewodów wychodzących z centralki i idących podsufitką na przód wozu. Wtyczka ta znajduje się idealnie w miejscu gdzie jest zaślepka na gniazdo zapalniczki. Może to właśnie jest ten przewód i wystarczy tylko dokupic gniazdo 12V i aktywować je Techem-2?:unsure:

Takie wtyczki są właśnie do gniazdek. Specjalnie tak ukształtowane aby nie pomylić plusa z minusem. Sprawdź miernikiem czy jest tam napięcie (kluczyk trzeba przekręcić :) ) może TECH nie będzie potrzebny.

Guest doktorpapu

dokładnie to wtyczka do do zapalniczki .. ostatnio to przerabiałem wymianę starej oryg. która odmówiła współpracy :) .. dodatkowo mam jeszcze 1 kabel z + na oświetlenie obwódki zapalniczki :) koszt zakupu takiej zaplaniczki to 15 zł ...jak dobrze pamiętam :D

A może ktoś będzie wiedział czy tak wtyczka jest też w liftbacku? Zamierzam dobrać się do centrali żeby podłączyć lusterko i warto by było dołożyć też gniazdko.