Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

tłumik środkowy

Recommended Posts

niestety padł mi tłumik srodkowy i musze kupic :(

zaproponowano mi tłumik (aluminiowany) produkcji PL za 110 zł

warto tyle dac za produkcje PL :?: :?: :?:

dla porównia za BOSAL chce około 350 zł

Na 2 lata Ci wystarczy. Będziesz jeździł tym samochodem jeszcze 6 lat ? Tyle mniej więcej będziesz mógł jeździć, jeżeli co 2 lata byś wymieniał na nowy za cen Bosala. Pozostaje jeszcze pytanie, czy Bosal wytrzyma 6 lat.

Ja założyłem Polski bo to i tak przelotówka, a co więcej ja mam ten sam tłumik dla swojego silnika co ty dla swojego.

Też założyłem taki tani - wytrzyma pewnie tyle samo co ten bosal a na 2 lata ma gwarancję. Przy końcowym to jeszcze można cudować ale środkowy.... chyba nie warto pchać się w koszta.

Niedawno było o tym na forum:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...ight=%B6rodkowy

ostatecznie za tłumik aluminizowany (czy jakos tam) zapłaciłem 138zł

na marginesie przez niego rozpier*****em sobie rękę ale to już mały szczególik :(

a mam pytanko odnośnie "uszczelek" które przychodzą na 2-ch końcach owego tłumika :!:

jak one wyglądaj bo sprzedawca sprzedał mi (jak on to mówi) stożki które jak się je włoży na końce tłumika i ściśnie śrubami to będą ok :!: :!: :!:

tak faktycznie jest czy może sprzedał mi bubla :?: :?: :?:

bo myslalem zę to będą mormalne "uszczelki" do których jestem przyzwyczajony :/

dobrze Ci sprzedał, to nie są żadne płaskie typowe uszczelki, tylko takie stożki zrobione jakby z kilku warst drutu

dzieki mark_a :)

czyli podliczając koszty to cała "operacja" kosztowałą mnie:

1. tłumik >>> 138zł

2. uszczeli >>> 18zł

3. robocizna >> 0zł (wymieniał bedzię mi wujek :) )

...RAZEM >>> 158zł

radość z tego że wszystko jest OK BEZCENNA :mrgreen:

3. robocizna >> 0zł (wymieniał bedzię mi wujek :smile: )

Dobrze popsikaj wszystkie nakrędki WD-40 żeby nie było problemów z odkręcaniem ich przy wymianie, wiadomo jak fatalnie odkręca się śruby w wydechu!

Dobrze popsikaj wszystkie nakrędki WD-40 żeby nie było problemów z odkręcaniem ich przy wymianie, wiadomo jak fatalnie odkręca się śruby w wydechu!

ok dzieki za podpowiedź

wymian zaczeni się koło 15 :) więc w pore dałeś mi wskazówkę

dzia :)

[ Dodano: Nie 10 Gru, 2006 ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------

więc tak odnośnie wymiany

wszystka na poczatku posżlo ok :) popsikąłem WD 40 i poczekałem troche (tak jak Adam) mówił :)

1-sza śrubka od strony katalizatora poszła ok :) przy drugiej był problem :( URWAŁA SIĘ :( :( :( pozostałe posżły bez większego problemu

więc wujek musiał ją rozwiercić i dzięki bogu że miał "gwintownik" (chyba dobrze napisałem) i poprawił gwint, ale zmarnowaliśmy na to około godzinki :(

uszczelka w postaci plecionki pasowała idelanie od strony tłumika końcowego i było ok :) ale od strony katalizatora nie było możlwiości jej włożyc :!: :!:

i mam pytanko:

1. czy pomiedzy tłumikiem środkowym a katalizatorem jest jakaś uszczelka :?: :?: :?: bo u mnie nie można było jej włożyć w żaden sposób :( :( :(

po wymianie tłumika jest wszystko ok :) cichutko jest tak że czasami się zastanawiam czy wogóle jest Viki odpalona czy może już zgasła :) tylko juz musze się powli szykowac na wymiane tłumika końcowego (koszt około 170zł-jedno rurka :) ) bo widac już oznaki ze go bierze od zewnątrz :!: :!: :!: ale mam nadzieję że tą zime jeszcze przetrzyma :)

2. pytanko:

jak sie odbywa wymiana ewnetulanego katalizatora :?: :?: :?:

bo tam nie widziałem żadnej śruby lub cos takiego żeby odkręcić i wymienić katalizator :(

. pytanko:

jak sie odbywa wymiana ewnetulanego katalizatora :?: :?: :?:

bo tam nie widziałem żadnej śruby lub cos takiego żeby odkręcić i wymienić katalizator :(

wycinasz go a potem wspawujesz

• 2 months later...

Witam,

Podpinam sie pod temat z pytaniem (szukalem, ale nie znalazlem odpowiedzi).

Potrzebuje wymienic tlumik srodkowy w mojej VB 1.6 16V.

Moge kupic uzywany Walker, ale sprzedajacy twierdzi, ze pochodzi on od 1,8 16V.

Czy ta "rura" bedzie nadawala sie do mojej 1,6?? W katalogu asmetu sprawdzalem i wynika, z niego ,ze nie bedzie pasowal. Obrazek tego tumika od 1,8 do zludzenia przypomina ksztaltem tlimik taki jak mam w swoim aucie.

Czy one sie roznia? Poradzcie prosze.

w.

• 4 weeks later...
Też założyłem taki tani - wytrzyma pewnie tyle samo co ten bosal a na 2 lata ma gwarancję. Przy końcowym to jeszcze można cudować ale środkowy.... chyba nie warto pchać się w koszta.

Niedawno było o tym na forum:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...ight=%B6rodkowy

Właśnie środkowy tłumik bierze największy udział w pracy całego wydechu więc niebagatelizowałbym go w ten sposób. To on najwięcej wygłusza i odpowiada za prawidłowy wylot spalin.

Ja dziś wymieniłem Na Płuciennik. Koszt 180zł z robocizną. Poprzednio też taki miałem i przejeżdzziłem na nim 4 lata, tak więc szkoda kasy ładowaćw jakieś super tłumiki.

• 3 weeks later...

Uważajcie przy zakupie środkowego tłumika, jakie ma połączenie z katalizatorem. Tam nie przychodzi żadna uszczelka tylko są dwa stożki pasujące do siebie takie jakby gniazdo. Spotkałem się z tłumikiem środkowym do którego była dołożona uszczelka płaska. Można by ją zamontować ale należałoby ściąć ten stożek na katalizatorze a tego nie polecam. Pozatym ciśnienie spalin i tak by ją pewnie wydmuchało.

Guest cinias

Witam,

Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodową. Ostatnio byłem u znajomego mechanika powiedział mi że należy wymienić pierwszy tłumik za silnikiem czy to oznacza że chodzi o środkowy czy może jeszcze jest jakiś "pierwszy" tłumik? Jaki polecacie?

edit by zubek73

używaj wyszukiwarku - taki temat już był

dołączam - czytaj co masz wyżej

Edited by zubek73

Guest MrSpike
Środkowy - czyli pierwszy za katalizatorem. Najlepiej wymień całość - tj. środkowy + tylny. Np. firmy Polmostrów.

a po co wymieniac koncowy skoro nie trzeba? tak tylko dla sportu?

a po co wymieniac koncowy skoro nie trzeba? tak tylko dla sportu?

Statystycznie podczas powiedzmy 5 letniej eksploatacji używanego samochodu i tak trzeba wymienić cały wydech więc po co robić to w dwóch podejściach? Lepiej wstawić raz całość i zapomnieć, że auto ma wydech, zwłaszcza że końcowy szybciej szlag trafia. Ale ja bym poczekał z wymianą aż dototalnej destrukcji układu ;) Zawsze można pospawać za 20 zł u pana Henia a kompletny wydech wymienić jak cały się zużyje.

Panowie zaglądałem pod auto i mam dziurawy środkowy tłumik, tak się zastanawiam czy to może być przyczyną że na postoju na włączonym silniku wszystko mi drży bardziej niż normalnie rozumiem że diesel ale bez przesady!

• 3 years later...

Panowie zaglądałem pod auto i mam dziurawy środkowy tłumik, tak się zastanawiam czy to może być przyczyną że na postoju na włączonym silniku wszystko mi drży bardziej niż normalnie rozumiem że diesel ale bez przesady!

Panowi pomóżcie mi w pewnej kwestii.

Poleciał mi tłumik środkowy z racji tego, że końcowy wymieniałem jakiś czas temu to wiem jakie jest połączenie końcowego ze środkowym i wiem co mam kupić (2x śruba ze sprężynką + uszczelka z plecionego drutu w kształcie stożka).

Moje pytanie jest następujące jak jest łączony katalizator z tłumikiem środkowym i czy jest tam uszczelka ?

Jak by mógł ktoś podrzucić jakieś foto tego łączenia był bym wdzięczny, nic nie mogę znaleźć na internecie.

Edited by 120

Panowi pomóżcie mi w pewnej kwestii.

Poleciał mi tłumik środkowy z racji tego, że końcowy wymieniałem jakiś czas temu to wiem jakie jest połączenie końcowego ze środkowym i wiem co mam kupić (2x śruba ze sprężynką + uszczelka z plecionego drutu w kształcie stożka).

Moje pytanie jest następujące jak jest łączony katalizator z tłumikiem środkowym i czy jest tam uszczelka ?

Jak by mógł ktoś podrzucić jakieś foto tego łączenia był bym wdzięczny, nic nie mogę znaleźć na internecie.

post-22898-1280402920,2751_thumb.jpg

widac nie ma tam tej uszczelki (a mi sie zdawalo ze wlasnie jest - no ale sie mylilem)

post-22898-1280402920,2751_thumb.jpg

widac nie ma tam tej uszczelki (a mi sie zdawalo ze wlasnie jest - no ale sie mylilem)

Dzięki śliczne.

Wychodzi na to, że to zwykła śruba.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Lotus84

Koledzy a co z firmą MARIX? miał ktoś przyjemność użytkować te tłumiki? w allegro jest cały zestaw wraz z gumami,śrubami, spręzynami i uszczelniaczem za 288zł do mojej viki b 16.16V. Cena przystępna ale jak z jakością? może macie jakieś inne namiary na tłumiki w dobrych cenach?