Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Swiatla cofania

Guest jonatan
 Share

Recommended Posts

Guest jonatan

Co moze byc przyczyna nie dzialania swiatel cofania? Zaznaczam ze zarowki sprawdzalem i sa OK. A po wrzuceniu wstecznego nie swieci żadna zarowka.

Sorry za zbedny post. Rzeczywiscie sprawdze ten wlacznik i zobaczymy

• 4 years later...

Witam ' co może byc przyczyną niema świateł cofania,skrzynia automat

Sprawdz zarowki, sprawdz czy wszystkie polaczenia sa oki. czy nie ma gdzies wysunietej wsuwki.

Z tego co wiem to w automacie nie ma czujnika cofania z prostej przyczyny, w automacie nie ma wodzikow.

chyba selektor jest odpowiedzialny za podanie sygnalu zapalanej zarowki

Witam ' co może byc przyczyną niema świateł cofania,skrzynia automat

Tak idzie zasilanie świateł cofania przy automacie:

F29 ---- X5pin4 --czarno/żółty-- S10pin8 ---- S10pin7 --biało/czarny-- X5pin6 --biało/czarny-- X1pin18 ---- żarówki

X1 – złącze zielone w nogach kierowcy

X5 – złącze okrągłe za akumulatorem

S10 – złącze wybieraka biegów

• 6 months later...

A ja mam takie pytanie. Mianowicie macie może gdzieś fotki tych złączy? Bo jak mam sprawdzić połączenie skoro muszę wymontować aku?

I którędy leci instalacja świateł cofania? W lewym progu?

A ja mam takie pytanie. Mianowicie macie może gdzieś fotki tych złączy?

Zdjęcia większości złączy są na forum np:

X1

X5

Szukam jeszcze o tym wybieraku zmiany biegów, ale jakoś znaleźć nie umie. Pomożecie?

I możesz prościej opisać jak biegnie instalacja? Bo z bezpiecznika F29 idzie na X5 pin 4 i jak to dalej rozumieć? (chodzi o te kreski i kolory kabli)

jak to dalej rozumieć? (chodzi o te kreski i kolory kabli)

I dalej leci do następnego złącza. Zaczyna z F29 i dochodzi do żarówek a ta reszta jest po drodze.

Kreski to kolejne połączenia, a kolory to kolory przewodów jakimi to jest połączone.

No ok. Jeszcze jedno pytanko, gdyż pierwszy raz mam automat. Jak dam kluczyk w pozycje zapłon (kontrolki się świecą) i dam na skrzyni na pozycję R, to powinny się świecić światła cofania?

Edited by rekin85

Podepnę się pod temat, wymieniłem tylne lampy w mojej Veci na arteby (jak wiadomo wkład lamp musi być przedliftowy), no i wszystko pięknie ładnie działa poza światłem od wstecznego, może wiecie gdzie jest przyczyna i co trzeba zmienić?? Na poliftach wszystko ładnie działa. Pozdr

• 3 weeks later...

Wziąłem się za pomiary napięcia na pinach. Na wejściu jest a na wyjściu nie ma. A teraz mam pytanie. Gdzie są te piny na wybieraku?

Szukałem na forum ale nie znalazłem. Jest tam jakaś kostka? Czy może chodzi o selektor?

No i zrobiłem. Winny okazał się selektor. Jedna blaszka była już na wykończeniu. Dorobiłem nową, dałem nowy smar i działa elegancko.

Problemem jest tylko wtyczka selektora, żeby ją odczepić albo wczepić. Mnie się nie udało i musiałem to tak luźno zostawić.

Może jest na to jakiś patent?

• 1 month later...
Guest PODLASIAK100

Sprawdz zarowki, sprawdz czy wszystkie polaczenia sa oki. czy nie ma gdzies wysunietej wsuwki.

Z tego co wiem to w automacie nie ma czujnika cofania z prostej przyczyny, w automacie nie ma wodzikow.

chyba selektor jest odpowiedzialny za podanie sygnalu zapalanej zarowki

W automacie gdzie się znajduje selektor odpowiedzialny za swiatla cofania? łatwy dostęp? jakaś fotka?opis?