Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dywaniki gumowe

bart
 Share

Recommended Posts

witam,

mam mały problem. w nowej vectrze zrobiono sprytne mocowanie dywaników, co z jednej strony oczywiście poprawia komfort w tym zakresie, z drugiej jednak zawęża wybór praktycznie do produktów z salonu (tak mi się wydaje przynajmniej). pan sprzedawca wyposażył mnie w takowe dywaniki, są jednak małym bublem - dywanik kierowcy jest trochę za krótki, przy każdym depnięciu na sprzęgło pedał haczy o gumę. przesunięcię dywanika w tył lub w przód wymaga odczepienia go od oryginalnego mocowania, niby to żaden problem, ale już nie to, co powinno być. poradziliście sobie jakoś z tym kłopotem?

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...zawęża wybór praktycznie do produktów z salonu (tak mi się wydaje przynajmniej)....

Mozna kupic tzw. spinki (np. 90 12 083) i zastosowac je z kazdymi innymi dywanikami. Hmm... te spinki kosztuja jednak 25-30zl.

Co do Twojego problemu to nie mam zadnych doswiadczen.

Ostatnio kupiłem nowe gumowe dywaniki (104zł za komplet-4 sztuki), bo stare (szczególnie kierowcy) były przyniszczone i tego problemu zbytnio nie mam, może są jakieś różne dywaniki :?: :roll:

Ostatnio kupiłem nowe gumowe dywaniki (104zł za komplet-4 sztuki), bo stare (szczególnie kierowcy) były przyniszczone i tego problemu zbytnio nie mam, może są jakieś różne dywaniki :?:  :roll:

Dywanikow jest mnostwo :D Numerow tyle co amortyzatorow. Od 60 do 400 zl :shock:

Kupiles na allegro?

Ostatnio kupiłem nowe gumowe dywaniki (104zł za komplet-4 sztuki), bo stare (szczególnie kierowcy) były przyniszczone i tego problemu zbytnio nie mam, może są jakieś różne dywaniki :?:  :roll:

Dywanikow jest mnostwo :D Numerow tyle co amortyzatorow. Od 60 do 400 zl :shock:

Kupiles na allegro?

ASO Dekarczyk, na allegro cenią 90zł za dwa dywaniki a nie za cztery, poszaleli :lol: :wink:

Najdroższe są welurowe z grubym włosiem jak w Maybachu, jak kupie Signum z jasnym wnętrzem to będzie trzeba zafundować sobie cos takiego :smile:

Kupiles na allegro?

ASO Dekarczyk, na allegro cenią 90zł za dwa dywaniki a nie za cztery, poszaleli :lol: :wink:

Najdroższe są welurowe z grubym włosiem jak w Maybachu, jak kupie Signum z jasnym wnętrzem to będzie trzeba zafundować sobie cos takiego :smile:

Po 110zl za 4 sa. Masz takie jak te? Tez musze cos wybrac.

144718339

Kupiles na allegro?

Po 110zl za 4 sa. Masz takie jak te? Tez musze cos wybrac.

Obrazek

Coś w tym stylu :smile: U mnie były jeszcze u góry przy tylnych wycieraczkch trójkąty produkcyjne w miejscu wyprofilowania, ale łatwo je wyciąć.

Czytam te teksty o gumowych dywanikach i zastanawiam sie co wy w tych brykach wozicie ze nie możecie miec kulturalnych dywaników z materiału. Od kilku lat stosuje tylko takie i są ok. czy zima czy lato. Czysto schludnie przyjemnie, na dłuższą traskę można śmiało na bosaczaka. Guma nigdy....................!!!!!!!!! :twisted:

kpl (4 szt ) 75 zł, dobry materiał, obszycie pod rządany kolor, kilka dni oczekiwania od momentu złożenia zamówienia.

Czytam te teksty o gumowych dywanikach i zastanawiam sie co wy w tych brykach wozicie ze nie możecie miec kulturalnych dywaników z materiału. Od kilku lat stosuje tylko takie i są ok.  czy zima czy lato. Czysto schludnie przyjemnie, na dłuższą traskę można śmiało na bosaczaka. Guma nigdy....................!!!!!!!!! :twisted:

kpl (4 szt ) 75 zł, dobry materiał, obszycie pod rządany kolor, kilka dni oczekiwania od momentu złożenia zamówienia.

Jedni mają "bryki" , a inni auta, więc nie ma co sie dziwić :smile: Poza tym uważam, że zimą łatwiej wylać wode czy wyrzucić śnieg z gumowego dywanika, niż zapaprać sobie całą podłogę. Latem piasek, resztki paluszków czy krakersów z tylu (mam dwóch synów i różnie bywa :razz: ) też idealnie się wytrzepują, a przy materiałowych już nie tak łatwo.

Jeśli miałbym kupić dywaniki raczej w ASO niż czekać na jakieś "ręcznie szyte" od krawca :lol: :wink:

Czytam te teksty o gumowych dywanikach i zastanawiam sie co wy w tych brykach wozicie ze nie możecie miec kulturalnych dywaników z materiału. Od kilku lat stosuje tylko takie i są ok.  czy zima czy lato. Czysto schludnie przyjemnie, na dłuższą traskę można śmiało na bosaczaka. Guma nigdy....................!!!!!!!!! :twisted:

Chyba, ze mieszkasz w takim klimacie jak na avatarze :roll: Tez mam materialowe poki co, ale jak sobie wyobrazasz wchodzenie w zasniezonych butach? Przeciez dywanik nasiaknie woda, bedzie wilgoc.

Przeciez dywanik nasiaknie woda, bedzie wilgoc.

Pali licho dywanik, gorzej jak materiał na podłodze nasiąknie, a później będzie problem z parującymi szybami i przykrymi zapachami.

Poza tym skoro po trzech latach w dywaniku gumowym miałem dziure od pięty, to materiałowe musiałbym wymieniać chyba raz w roku :razz: Mam zwyczaj trzymania lewej nogi na pięcie, więc tak to wyszło....

Guma? :cry: ale jak to wygląda. może jeszcze worki foliowe na siedzeniach. Te z materiału też można wytrzepać z piasku i "paluszków" :lol: W zimie zanim wsiądę to śnieg zostawiam na zewnątrz a ogrzewanie suszy dywanik podczas jazdy. ostatni raz parowały mi szyby w 125 p kilkanascie lat temu. howk

Przeciez dywanik nasiaknie woda, bedzie wilgoc.

Pali licho dywanik, gorzej jak materiał na podłodze nasiąknie, a później będzie problem z parującymi szybami i przykrymi zapachami.

Poza tym skoro po trzech latach w dywaniku gumowym miałem dziure od pięty, to materiałowe musiałbym wymieniać chyba raz w roku :razz: Mam zwyczaj trzymania lewej nogi na pięcie, więc tak to wyszło....

Shaqal ma racje. Pół biedy jak materiał będzie miał przykry zapach lub szyby zaparują. W moim poprzednim samochodzie, w którym jeździłem przez cały rok z dywanikami z materiału, odchyliłem materiał pod stopami kierowcy a tam była już mocno skorodowana podłoga :shock: U mnie w Vice cały rok gumowe siedzą.

Pozdrawiam

może jeszcze worki foliowe na siedzeniach.

Bez przesady, akurat pokrowców na zagłówki czy na siedzenia nie toleruje maksymalnie. :smile:

Już dwa razy w czasie wiosennych roztopów kapitalnie zakopałem się Vectrą i chyba kiepskim pomysłem byłoby wsiadanie wtedy z zabłoconymi butami itd., przypadek skrajny ale możliwy :roll: Swoją drogą strasznie tonie ten nasz Opel w błocie....

Ja mam "od zawsze" gumowe - ze Szczecina. Wytrzymują max. dwa sezony ale nie są drogie.Kiedyś jak jeżdziłem więcej, a przede wszystkim znacznie częściej wsiadałem i wysiadałem to codziennie dawałem podeszwom butów gazetę "do poczytania". Pewnego dnia policzyłem - było to 48 razy w ciągu dnia. Taksiarze wysiadają.

Panowie po co przepłacać. Ja kupiłem na giełdzie komplet dywaników z wysoką boczną scianka za 40 zł.

Raz na trzy lata/75tysięcy km można chyba wydać 104zł :grin:

Guma? :cry: ale jak to wygląda. może jeszcze worki foliowe na siedzeniach. Te z materiału też można wytrzepać z piasku i "paluszków" :lol: W zimie zanim wsiądę to śnieg zostawiam na zewnątrz a ogrzewanie suszy dywanik podczas jazdy. ostatni raz parowały mi szyby w 125 p kilkanascie lat temu. howk

ktos z twoja logika uzytkowal wczesnie moja VC i teraz nic nie pozostaje jak pranie podlogi po zaciekach z soli :evil:

nigdy nie otrzepiesz dokladnie butow, "chyba ze masz ze soba szczoteczke do zebow" :wink:

Mam zwyczaj trzymania lewej nogi na pięcie, więc tak to wyszło....

I pewnie dosiadasz swojego rumaka w ostrogach :mrgreen:

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2006 ]

Najdroższe są welurowe z grubym włosiem jak w Maybachu, jak kupie Signum z jasnym wnętrzem to będzie trzeba zafundować sobie cos takiego

Mam dwa takie komplety. Jak kupilem auto to byly grube welurowe bezowe, ale tak sie potwornie brudzily, ze mozna je bylo codziennie prac (odkurzanie nic nie dawalo). Kupilem ta sama wersje w kolorze czarnym (w niemieckiej ASO okolo 50 Euro) i uzywalem od sierpnia az do wymiany na gumowe tydzien temu.

Nie sa zle, ale ostrzegam wszystkich, ktorzy znaja najlepsza wersje weluru z bmw albo mercedesa - to co sprzedaje opel sie w zadnym stopniu nie umywa. Szkoda.

To i ja się dołączę do dysputy guma/welur :mrgreen:

teraz mam jakieś mocno zniszczone niby welurowe pewnie z allegro za 40zeta i chciałem przepękać na nich zime a potem kupić te grubsze w ASO za 200zł i na kolejną zimę jakieś gumiaki...a teraz już sam nie wiem, straszycie tą solą :razz: i pewnie kupię już teraz gumowe takie jak Kali zapodał (są chyba na allegro)

Kali, kiedy kupujesz te gumowe dywany :mrgreen: bo też się na nie czaję no ale śniegu nie widać i chyba do połowy grudnia nie będzie.

Jak kupisz napisz czy w miarę pasują, bo widzę tam nawet możliwość wyciecia otworów mocujących te gumiaki z przodu.

bo też się na nie czaję no ale śniegu nie widać i chyba do połowy grudnia nie będzie.

Już większość ludzi jeździ na zimówkach, a zimy również nie widać. :razz:

Ja polecam to co oferuje ASO, jest pewność że wszystko pasuje, fakturka, a cena nie jest wygórowana.

I pewnie dosiadasz swojego rumaka w ostrogach

A żebyś wiedział :lol: :wink: Ostatnio przerzuciłem się na Gino Rossi z kolekcji Tutti Giorni i podeszwy są częściowo drewniane, więc dziury zdarzają się.

ho ho ho wszyscy na jednego. Czy naprawdę tylko ja jeżdzę bez gumowych chodników :cry: :wink:

Ale rozumiem wasze problemy z utrzymaniem czystosci -- jak sie rodzinka przetacza przez kabinę. Sam z tym kiedyś walczyłem i to w bardzo niesprzyjających warunkach (pogoda na pomorzu jest bardzo kapryśna). pozdr.

dzieki. podniosłeś mnie na duchu, bo myslalem ze przeginam z czystością w samochodzie :grin:

a swoja droga musze zobaczyc jak wyglądają dywaniki z salonu.

ostatnie dwa komplety kupowałem na zamówienie w sklepie z bajerami sam. i jestem zadowolony z trwałości i wykonania.

dzieki. podniosłeś mnie na duchu, bo myslalem ze przeginam z czystością w samochodzie

ale przymierzam sie na gumowce (na zimę) :wink: a na lato welurki :slini_sie: