Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tarcze i klocki Mikoda

roni
 Share

Recommended Posts

Będę zmieniał komplet z przodu (5śróB) i w sklepie polecono mi mikodę niby polska firma ale dobra , co powiecie o niej ? ewentualnie co zamiast tego w rozsądnej cenie ?

Za w/w tarcze liczą 122 szt. chodzi również o klocki. :wink:

Pałasz ma Mikody. Pierwsze tarcze musiał zmienić po ok. miesiącu bo mu się powichrowały(reklamował). Biły mu hamulce.

Poszukaj w dobrej cenie Brembo. Ja mam u siebie i jest git. Mogę ci dać parę namiarów.

Roni

1. od tego kościa brałem tarcze Brembo tył (nie pamiętam ceny) 022 756-85-89, 501-o64-795 - Piaseczno

2. Raszyn 720-28-75 tam kupował Pałasz Mikody ale mają też Brembo

Nie mogę znaleść namiaru na gościa który mi załatwiał przód Brembo ale dzwoń najpierw na ten pierwszy. W Piasecznie jestem prawie codziennie jak coś będzie trzeba podjechać to nie ma problemu

ja mam mikody i do tego klocki textar i płyn 5.1 bosch-a i jest wszystko bardzo bardzo dobrze.

a jesli chodzi o hamulce jestem wymagajacy.

pomysl tez o tarczach SBS

Tak jak pisał marko ja mam na przodzie Mikody + klocki ATS . Po powrocie z Sycylii całe się powichrowały (do tego stopnia że w Jankach nie można było utrzymać kierownicy przy hamowaniu). Reklamacja została uznana i bez słowa wymienili mi na nowe . Teraz jest wszystko OK.

Czy mogę polecić Mikody, hmm nie wiem. Wiem na pewno że następne tarcze będą Brembo (są troche droższe ale chyba warte swojej ceny).

tak samo warte swojej ceny jak warte sa Mikody

od czasu jak robią je u nas w kraju odlewy sa takie same,a dokładność wykonania pozostawia wiele do życzenia

jeżdżę na Mikodach już prawie pół roku,i nic sie nie dzieje,dodatkowo kilku znajomych taksówkarzy również posiada te tarcze i nie narzekają,a robią w Wawie prawie 500 km dziennie

nikogo namawiać nie będę ,ale jeśli już to na 100% Brenbo bym nie kupował,jeśli już to ATE

te 1 to może i były dobre ,ale 3 lata temu

te 1 to może i były dobre ,ale 3 lata temu

oczywiście ze tak, dokładnie tak samo jak z bosch-em dobry bosch to stary bosch i z brembo tak samo, ciecie kosztów i ucieczka przed podatkami musi sie odbic na jakosci.

a nie ma co myslec o układach hamulcowych brembo dla porsche itp. mysląc o tarczach brembo do viki bo.

ja na mikodach jeżdze po lotnisku bemowo i nie załuje ich i jestem pełen podziwu dla tych tarcz i nie tylko ja.

dobre sa tez w podobnej cenie SBS czyli Skandynavia Break System.

Mogę zaproponowac Ci ATE tarcze przód w cenie 250 zł/szt i klocki ATE 262 zł

albo Brembo tarcze za 195 zł szt ii klocki Ferodo za 140 zł/kpl.

Jak masz czas to na Polski rynek wchodzi nowa forma z Anglii - National :

http://www.national-auto.co.uk/brakeframes.html

i mają w ofercie bardzo dobre tarcze - również nacinane, nawiercane oraz czarne nacinane tarcze specjalnie nawęglane - ultra mocne .

Ceny mają promocyjne ale na tarcze sportowe trzeba czekać ok 3-4 tygodnie . Do tego klocki Road House w cenie 170 zł/kpl.

Montaż za całośc przy zakupie u nas 50 zł + 50 zł wymiana płyna ham ( z płynem ) .

Witam

Sluchajcie ja ostatnio przerabiam temat i poprostu rece opadaja - jedna wielka loteria.

Jezdzielm na oryginalach ( rant mialy taki ze ... ) z klockami Jurida, Textara - nic sie nie dzialo... kaluze, ekstremalne hamowania, wogole nawet o tym nie myslalem.

Az do czasu - zmienilem przod na Textara ( tarcze+klocki) docieralem prawidlowo - poswiecilem caly dzien na to zeby wstepnie je ulozyc. Niestety nastepnego dnia mialem ostrzejsze hamowanie - ale nic sie nie dzialo...az do czasu przejechalem na nich jakies 1500km i dziwnie zaczalem odczuwac szarpania przy hamowaniu ktore z rozgrzewaniem sie nasilaly a czasem ich nie bylo - wreszcie sie wkurzylem - diagnoza ? krzywa prawa tarcza - nie wiem jakim cudem.

Teraz zakladam cos innego ... co - chyba obojetnie co bo zdaje sie ze tarcze za 150pln czy to beda Ate, Brembo, EBC, Mikoda, Textar ... maja taka sama szanse sie pogiac.

A co do Boscha - to podobno Jurid w innym opakowaniu ( Klocki i tarcze )

ja mam u siebie brembo max + EBC red stuff jest git , im berdziej gorące tym lepiej hamują ale faktycznie przy mocnych z hamowaniach troszkę je słychać ale to urok nacinanych tarcz

nikogo namawiać nie będę

Ja nikogo na nic nie namawiam (wczytaj się uważnie w mój post)

eżdżę na Mikodach już prawie pół roku,i nic sie nie dzieje,dodatkowo kilku znajomych taksówkarzy również posiada te tarcze i nie narzekają,a robią w Wawie prawie 500 km dziennie

Ja opisałem swój przypadek (każdy ma do tego prawo)

Brembo

tak samo warte swojej ceny jak warte sa Mikody

być może, ale w Astrze I miałem Brembo i nie zdarzyło się aby tarcze się pokrzywiły.

ja na mikodach jeżdze po lotnisku bemowo i nie załuje ich i jestem pełen podziwu dla tych tarcz i nie tylko ja.

Możliwe że ja trafiłem na jakieś wadliwe.

Hamulce to wg mnie najważniejsza rzecz w aucie i MUSIMY być ich pewni. Ja niestety Mikody pewny nie jestem (nie życzę Wam abyście musieli ostro hamować na pokrzywionych tarczach z np. 180 km/h)

Póki co chyba na polu boju zostają : Brembo i SBS ,bo Textar (dobry)aczkolwiek sporo więcej się ceni.

Teraz trzeba pomyśleć o klockach które od nich by pasowały. :wink:

A ja polecam zestaw co mam u siebie bo żadnych problemów z hamulcami po przejechaniu nie miałem (15000km), czy zimne, czy rozgrzane.

Tarcze brembo, klocki ATE

PS

na tył założyłem klocki ferrodo i czsami piszczą

To może i ja wtrącę.

Co prawda nie zmieniałem tarcz (są GM) ale klocki TRW-Lucas do tarcz GM pasują idealnie.

Nic nie piszczy nie rysuje tarczy (Gawara potwierdzi) ładnie hamuje a no i felgi tak nie smoli :)

• 3 weeks later...
Pałasz ma Mikody. Pierwsze tarcze musiał zmienić po ok. miesiącu bo mu się powichrowały(reklamował). Biły mu hamulce.

Poszukaj w dobrej cenie Brembo. Ja mam u siebie i jest git. Mogę ci dać parę namiarów.

Mikody produkują w Częstochowie z materiałów importowanych z Anglii,a Brembo (podobno również Zimmermana)produkuja w Czersku -nie wiem na jakich komponentach!!!Ot i cała różnica :lol:

Mikody produkują w Częstochowie z materiałów importowanych z Anglii,a Brembo (podobno również Zimmermana)produkuja w Czersku -nie wiem na jakich komponentach!!!Ot i cała różnica :lol:

zla odpowiedz :twisted: mikody produkuja(a raczej tylko obrabiaja mechanicznie) w czestochowie z odlewow wytapianych w odlewni zeliwa w Kutnie o nazwie "Mikoda :wink: ". co do brembo to nie wiem w jakiej ogolnej skali produkcji ale napewno czesc tarcz jest produkowana(a raczej tylko obrabiana) w dabrowie gorniczej. jako ciekawostke moge podac, ze przez jakis czas tarcze brembo byly wytapianie w odlewni w Kutnie - czyli dokladnie w tych samych piecach co tarcze Mikoda, pozniej jechaly do dabrowy, tam byly obrabiane i pakowane w pudelka z napisem Brembo :mrgreen:

• 3 years later...

Wejdź kolego na stronę firmy Brembo ja używam ich od kilku lat do różnych aut nigdy mnie nie zawiodły a Mikodę to mogę ci dać w prezencie ale trzeba je wyprostować taki szajs . Kupuj raz a dobrze i masz święty spokój. :rolleyes: