Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Montaż halogenów - pytanie

zdzisław
 Share

Recommended Posts

:twisted:

Witam. Mam ochote złaożyc do swojej viki halogeny. Wiem oczywiście że ytzeba wymienić przełącznik swiatel, kratki halogenów i oczywiście zakupić halogeny. Czy w związku z tym będę musiał ciągnąć przewody, czy tez wiązka jest już do tego przygotowana oraz czy po ząłożeniu nie ma potrzeby zabawy z techem.

będę musiał ciągnąć przewody

obawiam się, że tak :sad: jak pytałem o halogeny do astry to w ASO powiedzieli mi, że nie warto sobie tym głowy zawracać i duży koszt...oby w VC było inaczej np. tak jak z tempomatem :wink:

Jak już będziesz montował halogeny to kup od GTS'a (ciemne) albo Signum (jasne) i zmień zderzak z przodu, kratki i tak będziesz musiał zmienić...

Jak coś to pisz na PW a podam ci namiary na sklep gdzie halogeny kupisz poniżej 150zł/sztuka :wink:

Jak już będziesz montował halogeny to kup od GTS'a (ciemne) albo Signum (jasne) i zmień zderzak z przodu, kratki i tak będziesz musiał zmienić...

Jak coś to pisz na PW a podam ci namiary na sklep gdzie halogeny kupisz poniżej 150zł/sztuka :wink:

Tylko dlaczego wymieniać zderzeak

Masz chyba sedana, więc załóż od GTS'a??? :roll: :wink:

Masz chyba sedana, więc załóż od GTS'a??? :roll: :wink:

KUSICIEL :razz:

• 4 weeks later...

Witam!

Mam pytanie czy kolega Zdzisław zamontował te halogeny u siebie ?

Ja tez mam taki zamiar , własnie na allegro sa dostepne po ok 150 zł

Tylko tez nie wiem czy mam te przewodziki w swojej VC, i nie bardzo mam gdzie sprawdzić

Czy może którys z kolegów ma VC kombi bez halogenówi wie czy sa tam te druciki ??

Pozdrawiam

MS

Witam. z przyczyn niezależnych od siebie rzadko goszczę na forum. Co do tematu montażu. Na razie kupione halogeny po 100 za sztukę. W drodze gówny wyłącznik swiatel. Kiedy montaż nie wiem. Na pewno po nowym roku. Co do instalacji to z tego co sie zdążyłem zorintować jest w stanie szcątkowym, tak że instalację trzeba częściowo samemy poprowadzić

• 4 weeks later...
Guest turbo_man
Witam. z przyczyn niezależnych od siebie rzadko goszczę na forum. Co do tematu montażu. Na razie kupione halogeny po 100 za sztukę. W drodze gówny wyłącznik swiatel. Kiedy montaż nie wiem. Na pewno po nowym roku. Co do instalacji to z tego co sie zdążyłem zorintować jest w stanie szcątkowym, tak że instalację trzeba częściowo samemy poprowadzić

To ja jeszcze zapytam ( bo mam halogeny ale nie działają niestety i podobno to wina włącznika ) w jakiej cenie ten wyłacznik ?

• 3 weeks later...
To ja jeszcze zapytam ( bo mam halogeny ale nie działają niestety i podobno to wina włącznika ) w jakiej cenie ten wyłacznik ?

Ja zapłaciłem za uzywke 100 a niowy oferowali za 400pln

Ja zapłaciłem za uzywke 100 a niowy oferowali za 400pln

aha jeszcze przekaxniki i bezpiecznik

Kolego Zielaku - sprostuj pewną nieścisłość w avatarku - nie masz roku modelowego 03, bo takiego w VC nie było, masz 02... Jako moder powinieneś to wiedzieć...

Co do wymiany elementów karochy - tak, to jest to! Jestem za!. Sedan VC wygląda jak... , nie powiem co, [...edit by Zielak...] - kombi VC - wygląda jak karetka pogotowia na bazie Poloneza. VC tylko i wyłącznie z wyglądu ma sens jako GTS. Z mechanicznego punktu widzenia to problem GM-u po którym się długo nie otrząsną...., ale mnie w to graj.. [...edit by Zielak...]

Pozdrawiam

Edited by Zielak

Kolego Zielaku - sprostuj pewną nieścisłość w avatarku - nie masz roku modelowego 03, bo takiego w VC nie było, masz 02... Jako moder powinieneś to wiedzieć...

Samochód wyprodukowany w listopadzie 2002, rok modelowy (MY03)

Z tego co wiem nigdy nie było VC MY02.

W kwietniu lub maju 2003 do produkcji wszedł MY03.5, od października 2003 to już MY04 itd.

Reszta bez komentarza.

Pozdrawiam

Co do wymiany elementów karochy - tak, to jest to! Jestem za!. Sedan VC wygląda jak... , nie powiem co, [...edit by Zielak...] - kombi VC - wygląda jak karetka pogotowia na bazie Poloneza. VC tylko i wyłącznie z wyglądu ma sens jako GTS. Z mechanicznego punktu widzenia to problem GM-u po którym się długo nie otrząsną...., ale mnie w to graj.. [...edit by Zielak...]

Pozdrawiam

Czyżby zapalony kierowca Vectry GTS na sterowanie i baterie??? :D

• 8 years later...

Witam! Chciałbym odświeżyć temat. W mojej sytuacji wygląda to tak. Kupiłem halogeny i przełacznik zakodowane wszystko op-com halogeny podłączone ale ni hu hu nie świecą. Wyrzuca błąd z żarówkami od halogenów. Czy ktoś wie o co chodzi? Nawet wymuszenie włączenia halogenów na kompie nic nie daje. Proszę o pomoc drodzy forumowicze. Dodam że jak włączę halogeny na zegarach włącza się kontrolka od halogenów.

• 10 months later...

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale mam pytanie.

Chce zamontować halogeny (VC LIFT kombi) i teraz pytanie jakie powinny być po lifcie?

dla zobrazowania linki:

http://allegro.pl/opel-vectra-c-lift-2-2-155km-manual-z-niemiec-igla-i5871840959.html

http://allegro.pl/opel-vectra-2-2-155-ps-lift-xenon-klima-alu-manual-i5873471807.html

Ewentualnie które się lepiej sprawują?

Rozumiem, że skoro mam zaślepki halogenów, to zmieniam na kratki z otworami i inny włącznik swiateł i po sprawie. (OPCOMA mam, instalację też mam)

W VB wersje przedliftowe lepiej świeciły niż poliftowe, więc przed dokonaniem inwestycji wolałbym wiedzieć.

potrzebujesz kratek pod halogeny, halogenów, włącznik pod halogeny oraz na 90% UEC (skrzynka bezpieczników z pod maski) z opcją pod halogeny

wyślij mi na pw jaki masz zderzak z którego linku, mam taki komplet halogenów kratek itp

• 11 months later...

Witam też mam zamiar montować halogeny do vc lift kombi , czy możesz napisać czy ci się udało ogarnąć sprawę i gdzie dołożyłeś bezpiecznik i przekaźnik .