Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

koncowki wydechu

Guest agnes
 Share

Recommended Posts

czy ktos wymienial juz koncowki wydechu, jakies pomysly,fotki??

w sklepie duzo wygloda fajnie ale po zalozeniu... :roll:

jakos te orginalne mi nie leza a poza tym sa juz mocno zniszczone.

Dobrze by było gdybyś tu wstawił, inni też by zobaczyli :wink:

No właśnie, bo ja powoli myślę o jakiejś podmianie, a chętnie zobaczę jak to rozwiązali inni

bo ja powoli myślę o jakiejś podmianie, a chętnie zobaczę jak to rozwiązali inni

Ja z początku miałem robić wydech na dwie końcówki, ale na allegro dorwałem oryginał Remusa za 350zł. i jestem bardzo zadowolony :wink:

Ja z początku miałem robić wydech na dwie końcówki, ale na allegro dorwałem oryginał Remusa za 350zł. i jestem bardzo zadowolony :wink:

Jak mam coś zmieniać to tylko na jakąś dwururkę ala wersje V6 i Turbo

trzeba było mówić szybciej, na allegro był oryginał Irmschera (używka, płaskie końcówki) za 550zł. :shock:

Widziałem tą aukcję, bo codziennie śledzę nowości na tej witrynie.

Temat już był kiedyś poruszany i wówczas pokazało się takie zdjęcie przeróbki + opis.

Niestety nie pamietam kto był autorem, w każdym bądź razie nie ja :grin:

Myślę, że nie będzie miał nic przeciwko temu, że to tu zapodałem do ogólnej wiadomości:

vcdwieruryvl8.jpg

Dwie końcówki tłumika:

Przepis:

1. Kupujesz dwie przelotówki końcowe (najlepiej nie "no name").

2. Kupujesz dwie owalne - pasujące do dziur w listwie, końcówki wydechu (też najlepiej nie "no name").

3. Kupujesz listwę od GTS 3.2 V6 lub innych dwururkowców Vectry.

4. Jedziesz do DOBREGO tłumikarza i każesz mu:

- zdjąć listwę z jedną dziurą i założyć z dwiema,

- wyciąć ostatni tłumik,

- zrobić z rury (takiej samej grubości jak było!!!!!!!!!!!!) trójnik z wyjściem na dwa końcowe tłumiki,

- przyspawać przelotówki oraz końcówki do rozdzielonej rury,

- po sprawdzeniu czy wszystko jest prościutko możesz śmigać OMC* 3.2 V6

Jak już wyżej wspominałem mnie koszt operacji (poza kosztem listwy) wyniósł około 700zł (robocizna + 2x przelotówka ULTER + 2x końcówka ULTER + rura z kwasówki na trójnik)

Doradzam Ci również zrobić tak żeby końcówki nie wystawały za bardzo poza obrys samochodu - wygląda wtedy oryginalnie - jak przegniesz będzie wiocha.

anges mam nadzieję, że pomogłem :razz: :mrgreen: :roll:

ale agnes, ma 3.2 i chce cos innego

jakos te orginalne mi nie leza
wiec te tym bardziej nie beda sie podobac ( mnie tez sie nie podobaja-za bardzo wystaja)

ale agnes, ma 3.2 i chce cos innego
jakos te orginalne mi nie leza
wiec te tym bardziej nie beda sie podobac ( mnie tez sie nie podobaja-za bardzo wystaja)

:oops: faktyczne :mrgreen: nie spojrzałem na avatarka tylko przeczytałem posta...ale dobra niech już zostanie dla innych...no chyba, że mi bedą kazać skasować :wink:

Jeśli ktoś będzie miał na sprzedaż tylny tłumik od GTS'a (tylko w dobrym stanie) i dolną listwę wraz z kratką to można śmiało do mnie pisać, dogadamy się :wink:

Jeśli ktoś będzie miał na sprzedaż tylny tłumik od GTS'a (tylko w dobrym stanie) i dolną listwę wraz z kratką to można śmiało do mnie pisać, dogadamy się :wink:

Sedan GTS ?

Rozumiem, że zderzak tylny już masz bo w gts-ie jest inny niż w sedanie.

listwa pod zderzak

http://www.allegro.pl/item143490017_vectra...ie_na_rure.html

(na pewno już to widziałeś :grin: )

Sedan GTS ?

Rozumiem, że zderzak tylny już masz bo w gts-ie jest inny niż w sedanie.

listwa pod zderzak

http://www.allegro.pl/item143490017_vectra...ie_na_rure.html

(na pewno już to widziałeś :grin: )

Kali kiedyś wspominał że w wystarczy zmienić tylko listwe i kratke na dole :smile:

Kali kiedyś wspominał że w wystarczy zmienić tylko listwe i kratke na dole  

Niestety nie :sad: zobacz fotki sedana i gts-a a ja później wstawie rysunek z epc

sedan: pozycja 1, 2, 3

gts: pozycja 4, 5 (jedna końcówka wydechu), 6 (dwie końcówki)

zderzaktyepcqx2.jpg

no ale będziesz miał komplet przód /tył :wink:

Ja prawdę mówiąc przymierzałem się do zestawu z Vectry OPC. Tam jest w miejsce tej czarnej listwy bardzo fajny dyfuzor w kolorze nadwozia, a i końcówki wydechu świetne. Całość wygląda sportowo, choć wciąż jest eleganckie, a nie typowo dresiarskie. Niestety w przemyskim i rzeszowskim salonie Opla nie mają w ofercie i nie są w stanie sprowadzić dla mnie takich części. Cen też nie ustalili.

I tu mam małą prośbę do reszty z forum. Jeżeli ktoś jest w stanie ustalić mi cenę tych części z OPC i ewentualnie pośredniczyć w zakupie to proszę o kontakt.

Tu przykładowy link dla tych co nie widzieli - http://www.autotudos.hu/fotokgaleriak/05_1..._opc_3_nagy.jpg

Kali kiedyś wspominał że w wystarczy zmienić tylko listwe i kratke na dole  

Niestety nie :sad: zobacz fotki sedana i gts-a a ja później wstawie rysunek z epc

sedan: pozycja 1, 2, 3

gts: pozycja 4, 5 (jedna końcówka wydechu), 6 (dwie końcówki)

Obrazek

no ale będziesz miał komplet przód /tył :wink:

Hmmm, teraz już sam nie wiem :smile:

Przynajmniej cały kompletny zderzak łatwiej kupić niz sam "dół".

Ja prawdę mówiąc przymierzałem się do zestawu z Vectry OPC. Tam jest w miejsce tej czarnej listwy bardzo fajny dyfuzor w kolorze nadwozia, a i końcówki wydechu świetne. Całość wygląda sportowo, choć wciąż jest eleganckie, a nie typowo dresiarskie. Niestety w przemyskim i rzeszowskim salonie Opla nie mają w ofercie i nie są w stanie sprowadzić dla mnie takich części. Cen też nie ustalili.

I tu mam małą prośbę do reszty z forum. Jeżeli ktoś jest w stanie ustalić mi cenę tych części z OPC i ewentualnie pośredniczyć w zakupie to proszę o kontakt.

Tu przykładowy link dla tych co nie widzieli -http://www.autotudos.hu/fotokgaleriak/05_11_22_opel_vectra_opc_3_nagy.jpg

no, noto jest ladne, tylko gdzie to kupic??

Tu przykładowy link dla tych co nie widzieli -http://www.autotudos.hu/fotokgaleriak/05_11_22_opel_vectra_opc_3_nagy.jpg

no, noto jest ladne, tylko gdzie to kupic??

skoro sprzedają w Polsce Vectry OPC, to i części do nich muszą mieć. W moim regionie niestety są niedostępne, ale np. w Warszawie, czy Sztokholmie już chyba nie będzie problemu.

[ Dodano: Wto 21 Lis, 2006 ]

czy ktos wymienial juz koncowki wydechu, jakies pomysly,fotki??

w sklepie duzo wygloda fajnie ale po zalozeniu... :roll:  

jakos te orginalne mi nie leza a poza tym sa juz mocno zniszczone.

a tak na marginiesie: Agnes dopytuje mnie o irmscherowską dokładkę przedniego zderzaka, tu znowu o końcówki wydechu ...

Czyżby przyszedł czas na mały tuning:) ??

Powtórka: Jeśli ktoś już wymieni zderzak i tłumik (ale tylko w dobrym stanie) to może dać mi znać :grin:

Jak mi ktoś pomoże w kwestii tych części z OPC to mój tłumik (wciąż wygląda jak nowy) i tą czarną dokładkę masz u nie jak w banku :wink:

Powtórka: Jeśli ktoś już wymieni zderzak i tłumik (ale tylko w dobrym stanie) to może dać mi znać :grin:

Jak mi ktoś pomoże w kwestii tych części z OPC to mój tłumik (wciąż wygląda jak nowy) i tą czarną dokładkę masz u nie jak w banku :wink:

Zobaczymy :smile: Może Haller będzie wiedział cos na ten temat: 8007509 <<-- numer gg gdzie można pytać konsultanta o wszystko, prawie :wink:

trzeba było mówić szybciej, na allegro był oryginał Irmschera (używka, płaskie końcówki) za 550zł. :shock:

Ze tez tego nie widzialem :shock: Taki sam jak dejota.

Ze tez tego nie widzialem :shock: Taki sam jak dejota.

dokladnie

teraz żałuje że go nie skubłem :sad: