Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tłumik środkowy

mark_a
 Share

Recommended Posts

Musze kupic tlumi srodkowy, co wogole mnie nie ciesz...

Macie jakies doswiadczenia z producentami? ktory warto kupic, za ile i co najwazniejsze gdzie?

Też przerabiam ten problem... Kilka razy już spawany i klejony ale to doraźne i na krótką metę... i po zasięgnięciu opini kilku fachowców w temacie odradzali zakup oczywiście polskich bo efekt może być taki że dźwięk będzie podobny nowego jak teraz mojego z dziurkami i jak już chce coś zakupić to albo Bosal albo Walker lub oryginał GM ale podejrzewam że jedna z wymienionych firm robi dla GM-a... Tyle tylko że Bosal czy Walker do VB środkowy to wydatek w okolicach 400-500PLN i zacząłem rozglądać się za używką w dobrym stanie i udało się wyrwać tłumik środkowy Walkera zdemontowany z Anglika stan idealny za jedyne 100PLN a prawdopodobnie krótko przed opuszczeniem UK musiał być wymieniany cały wydech także u mnie jeszcze troszke posłuży...

mark_a jak szukałem dla siebie to znalazłem też tutaj: ul. Źrodlana 9, 04-776 Warszawa, tel. 502-876-410, http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1759752

jak dzwoniłem i pytałem to gość deklarował że ma w bardzo dobrym stanie chyba oryginał i chciał 150PLN

Guest MrSpike

moze w przyszlym tygodni bede mial swoj srodkowy na sprzedaz. uzywany od kwietnia wiec krociutko. nie pamietam tylko jakiej firmy ale kosztowal mnie kolo 400zl. jak bedziesz zainteresowany napewno sie dogadamy.

pozdr

spajki

ja wymienialem srodkowy w 2005 w moich VA i VB zawsze na najtansze, kazde auto zrobilo 40tys i nie widac zadnych oznak rdzy itd, wiec nie wiem czy warto przeplacac za marke, do VA kosztowal 40funtow do VB okolo 50 z montazem, , i nich nikt nie mysli ze w angli najtansze tlumiki sa lepszej jakosci to na ogol jest import wlasnie z polski, czech itd...

E tam, ja kupiłem zwykły polski (nawet nie wiem jakiej firmy :???: ) za chyba 130zł i szczerze mówiąc nie mam żadnych zastrzeżeń do dźwięku (na pewno nie chodzi jak dziurawy oryginał). Za to mam 2 lata gwarancji z czego już prawie rok minął. A używka może się po miesiącu rozlecieć bo nie jesteś w stanie ocenić tak naprwawdę w jakim jest stanie (ważny jest też stan tłumika w środku, otulina, rura sitowa) - pewnie, że zdarzają się okazje ale..... Jeśli chodzi o tłumik środkowy to nie widzę sensu pchania się w jakieś cuda techniki bo przyrostu mocy i tak nie będzie, a jak nie ma różnicy to po co przepłacać.

Szczerze mówiąc nie potrzebuję tłumika na 10 lat.

Ja kupiłem polski aluminiowany za 120 czy 130 PLN jeżdzę na nim drugi sezon i wszystko O.K.

Ostatnio oglądałem spód i tłumiczek wygląda bardzo dobrze ,żadnej korozji i dzwięk spoko normalny .

J atez mam Polski "polmostrów" chyba ? tak to się pisze ?

mam rok czasu i nie widze narazie na nim rdzy.

Też polski zakładałem, dają dwa lata gwarancji. I na pewno trzymają tyle bez problemu, w Corsie już mam trzeci rok.

Oryginały za 750 PLN chodzą, a polskie jak wcześniej koledzy pisali to 120-130. Warto spojrzeć na elastyczny łacznik (taka metalowa siatka) kolektora wydechowego i katalizatora i ew. wymienić, ok. 120 PLN z założeniem.

• 6 months later...

Witam.

Proszę o poradę , jestem zmuszony do wymiany tłumika środkowego i końcowego Vectra 1.6 16v rocznik 97. Polecono mi tłumik firmy 4max rozprowadza go Inter Cars. Czy ktoś z szacownych kolegów miał do czynienia z takimi wynalazkami. Dzięki za odpowiedzi

było już o tym więc łączę tematy

zubek

Edited by zubek73

Ważne aby był aluminiowy tzn. otoczony warstwą z aluminium. Dłużej posłuży, stalowe ocynkowane szybko się przepalają.

• 6 years later...

Odkopię temat, ale nie chcę zakładać nowego. Czy wydech środkowy w jakiejś Vectrze B miał średnicę rur 55mm? Kupiłem zamiennik płóciennika i leży bardzo ładnie na nowych gumach, ale do końcowego i rury od katalizatora ciężko go spasować, bo rura jest zwyczajnie za gruba :D