Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

"Hamownia prawdę Ci powie"... lub auto Ci rozwali

BJ
 Share

Recommended Posts

W dniu 14.11.2006 wybraliśmy sie na hamownie w wiadomym wszystkim celu, bo po co się jeździ na hamownie ;-) Więcej info w TYM TEMACIE

Pomiary zakończyły się tragicznie dla Viki, gdyż osoba dokonująca pomiaru nie uwzględniła iż auto ma założone opony zimowe z indeksem T i przy prędkości 247 km/h niewytrzymała i wyrządziła spore szkody. A teraz kilka zdjęć ku przestrodze. Sami oceńcie czy warto jeździć na hamownie ;)

Najpierw Viki przed hamowaniem:

dsc04023dc9.jpg

A teraz po hamowaniu:

dsc040471qt0.jpg

dsc04048ip0.jpg

dsc040531jd4.jpg

dsc00388nf0.jpg

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odpadające kawałki opony narobiły takich szkód? :shock:

Odpadający od rozpędzonego koła bieżnik niszczył wszystko na co natrafił :-/

ale hamownie miałem za darmo

trudno żeby jeszcze chciali zapłaty , w koncu pomiar się nie odbył.

:neutral:

pomiar się nie odbył.

pierwszy wstępny pomiar sie odbył, natomiast do wypadku doszło podczas drugiego podejścia

To pierwsze podejście to była kalibracja.

ale współczuje serdecznie.

a viki już porobiona?

Przede wszystkim wspolczuje. Strasznie to wyglada.

Teraz trzeba czekać na decyzje z PZU czy w ogóle BJ dostanie odszkodowanie...

Odszkodowania z PZU raczej nie, ale ja bym dochodzil odszkodowania od tego goscia co robil pomiar.

Ostrzezenie dla wszystkich, ktorzy przeciazaja zimowki! Pomyslcie co by bylo, gdyby to sie stalo na trasie. Tutaj auto bylo puste. Przy pelnym ladunku opona moglaby pojsc duzo wczesniej. Dobra przestroga dla wszystkich.

Odszkodowania z PZU raczej nie, ale ja bym dochodzil odszkodowania od tego goscia co robil pomiar.

Właściciel hamowni ma ubezpieczenie w PZU i to ma niby pokryć uszkodzenia.

Guest MrSpike

a czy te opony nie byly bieznikowane przez przypadek? sprawnej oponie takie krotkie obciazenie nie powinno zrobic krzywdy - u mnie przy indeksie H (210km/h) na hamowni 4 proby do 265km/h nie zrobily wrazenia (oponki michelin pilot 195/65/15 z 2002r)

pozdr

spajki

No tak ale na drodze Viki z motorem 1,8 nie pojdzie 247km/h i dobrze że to auto ucierpialo bo zarobic takim płatem gumy(patrz foto) np w twarz to dopiero byla by masakra.

a czy te opony nie byly bieznikowane przez przypadek? sprawnej oponie takie krotkie obciazenie nie powinno zrobic krzywdy - u mnie przy indeksie H (210km/h) na hamowni 4 proby do 265km/h nie zrobily wrazenia (oponki michelin pilot 195/65/15 z 2002r)

pozdr

spajki

o tym samym pomyslałem, ale bieznikowana to nie bo by pekła jak normalna według mnie ta opona to nalewka

pozdr

spajki

o tym samym pomyslałem, ale bieznikowana to nie bo by pekła jak normalna według mnie ta opona to nalewka

To była normalna opona zimowa Fulda Kristal Montero wyprodukowana w październiku 2005, kupiona w zakładzie wulkanizacyjnym w niemczech i jeżdzona niewiele w poprzednim sezonie.

Guest MrSpike

pozdr

spajki

zle sie wyrazilem. chodzilo mi wlasnie o nalanie gumy a pozniej bieznikowanie jej. to cos wyglada wlasnie jakby ten pas nalany sie odkleil... ale skoro:

To była normalna opona zimowa Fulda Kristal Montero wyprodukowana w październiku 2005, kupiona w zakładzie wulkanizacyjnym w niemczech i jeżdzona niewiele w poprzednim sezonie.

to juz wiemy jakich opon nie kupowac...

pozdr

spajki

wydaje mi sie ze to nalewka :(

ja jestem pewien ze to nalewka, tylko w taki własnie sposób rozwalają się nalewki i będe się upierał. :mrgreen:

Współczuje. Ciekawe jak się skończy sprawa z PZU. Pewnie "umyją od wszystkiego ręce" bo osoba obsługująca hamownie nie powinna rozpędzać auta do większej prędkości niż index na oponie (takie pewnie będzie uzasadnienie odmowy wypłaty odszkodowania). Jeśli tak będzie pozostanie Ci tylko skierować sprawę do Sądu przeciwko hamownii.

Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy.