Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

podgrzewanie fotela

Guest Berez
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Nadeszła zima a tu nie miła niespodzianka, fotel kierowcy nie grzeje :cry: :cry:

Pasażer ma super, bo u niego ciepełko aż miło a u mnie tylko pali się diódka ze jest włączone i nic poza tym. :shock:

Jestem ciekaw czy ktoś wie lub podejrzewa, co mogło się stać

jak założyłem grzanie foteli to diodka świeciła a nie grzało. Zabyłem o bezpieczniku. Na początek więc bezpiecznik: FR15 w tylnej centralce, potem złączki pod i w fotelu, potem pokrętło a potem... już nie ma grzania :???:

do tej pory tak bylo ze po 100k przestawaly ni siadac ale wtedy nic nie swiecilo i zawsze okazywalo sie ze siadla mata a VC mam juz 145k wiec myslalem ze przelamalem moja zla grzana passe :razz: a tu pomylka

zastanawiam sie tylko dlaczego swieci sie kontrolka od wlaczonego skoro on nie dziala.

jak wiecie przymierzam sie do zmiany fotel i wolal bym zeby przd ta operacja wszystko dzialalo, bo w tych elektrytach nie ma podgrzewania i chcialem sobie przelozyc

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 ]

potem pokrętło
pokretlo masz wiec jak cos to to sie zglosze :mrgreen:
potem złączki pod i w fotelu
pod wiem a w sa pod tapicerka :?:

gdzie kupiles maty iile cie wyszly

zastanawiam sie tylko dlaczego swieci sie kontrolka od wlaczonego skoro on nie dziala.

bo sam obwód elektryczny mat fotela kierowcy jest za innym bezpiecznikiem niż włącznik z diodkami. I może tak być, że te świecą a mata ni hu hu. Zresztą pasażera tak samo.

Oprócz zintegrowanego złącza całego fotela jest jeszcze złącze na wysokości "zgjęcia" fotela pod materiałem, między oparciem a siedzeniem. Potem jest jeszcze złącze od kostki sterującej do maty w oparciu ale to raczej nie ma zastosownia skoro nie grzee w ogóle.

Co do mat to kupiłem całe fotele i przełożyłem całe piankowe poduszki z matami bez ich odklejania + wiąki elektryczne foteli.

czyli pasarzer na osobnym bezpiecznik :?:

Tak: FR16

ale po co podgrzewane fotele w ogole??????
bo sa cool :mrgreen:

a poza tym skoro sa to mogly by dzialac

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 ]

Tadzio, bezpieczniki sa ok

a co do kostek to jednak nie wiem co sprawdzic

takie cos jest z przodu fotela

1ebf617304448e91.jpg

takie samo z tylu fotela

0dc639eb1ad8024d.jpg

i jeszcze takie kostki pod siedziskiem- widok z tylu

940627e8e43248b9.jpg

z postu odnosnie elektrycznych foteli obciolem sie wlasnie ze te puszki to wlasnie kostki :razz:

87d2d0da9cf39f7f.jpg

Tadzio powiedz tylko czy to ta z przodu czy z tylu fotela i za co odpowiedzialna jest ta cala reszta kostek pod fotelem i z przodu lub z tylu

a po co takie pytania zadajesz????? W ten sposób można by o wszystko inne się zapytać a skończyło by się na tym, że tak na prawde to potrzebny jest tylko silnik i cztery koła.... :wink:

a po co takie pytania zadajesz????? W ten sposób można by o wszystko inne się zapytać a skończyło by się na tym, że tak na prawde to potrzebny jest tylko silnik i cztery koła.... :wink:

Moze koledze kiedy spalilo d... i ma uraz psychiczny :lol: Kiedys czytalem, ze w jakims mercedesie zrobilo sie zwarcie czy tez komputer oszalal i fotele zamiast grzac zaczely sie palic.

Tadzio powiedz tylko czy to ta z przodu czy z tylu fotela i za co odpowiedzialna jest ta cala reszta kostek pod fotelem i z przodu lub z tylu

Wszystkie ustrojstwa elektryczne jakie ma fotel: podgrzewanie, regulacja, napinacz, poduszka, sygnalizacja obecności pasażera, sygnalizacja zapięcia pasów - w zależności od wyposażenia, połączone są z instalacją elektryczną auta poprzez tą wielką wielopinową wtyczkę, którą ja dla rozróżnienia nazwałęm złączem zintegrowanym (nr 1 na zdjęciu poniżej). Złączki (nr 2) są już na wiązce samego fotela - te akurat są od napinacza oraz sygnalizacji zapięcia pasów.

1xw3.th.jpg

W przypadku ogrzewania ścieżka jest następująca - pikny schemat poglądowy :wink: :

2wn0.th.jpg

W przypadku ogrzewania ścieżka jest następująca - pikny schemat poglądowy :
a co gdzie jest ta "mala puszeczka z elektronika" :?:
Wszystkie ustrojstwa elektryczne jakie ma fotel: podgrzewanie, regulacja, napinacz, poduszka, sygnalizacja obecności pasażera, sygnalizacja zapięcia pasów - w zależności od wyposażenia, połączone są z instalacją elektryczną auta poprzez tą wielką wielopinową wtyczkę, którą ja dla rozróżnienia nazwałęm złączem zintegrowanym (nr 1 na zdjęciu poniżej).
w takim razie do czego jest to tylne zlacze zintegrowane?

rany a czym się różni Twoje zdjęcie nr 1 od nr 2? To ten sam wtyk, złącze czy jak tam zwał tylko od tyłu (lub przodu jak ktoś woli). Poskłdaj dane z dwóch postów i masz komplet danych a jak masz TISa to już w ogóle.

Papcio Piotr wyjaśni lepiej.... :wink: powodzenia

jak masz TISa to już w ogóle
niestety nie mam
rany a czym się różni Twoje zdjęcie nr 1 od nr 2
roznica jest taka ze jedna jest z przodu a drugia z tylu fotela :wink:
To ten sam wtyk, złącze czy jak tam zwał tylko od tyłu (lub przodu jak ktoś woli).
no wlasnie skoro to wszystko jest podlaczone w zlaczu tylnym to przednie chyba nie jest puste (wolne)

Wracając do tematu ogrzewania foteli. Mam parę zdjęć z archiwum domowego :wink:

1. Zaznaczyłem co i jak należy odchylić aby znaleść wspomnianą puszeczkę i złączkę od ogrzewania, które są pod tapicerką. Tak własnie wygląda spód fotela kierowcy z elektryką. Widać tu wszystkie złącza fotela. Te małe: żółte i jasno-brązowe to od napinacza i sygnalizacji zapięcia pasów, których w tym egzęplarzu juz nie było. Ta wielka czarna na kablu to ta która jest uwieczniona na Twoich zdjęciach i stanowi ona jedyne połączenie fotela z nadwoziem.

resizeofstyki2dj5.th.jpg

2. Tu widać złączkę do której podłącza się ogrzewanie. W tym fotelu akurat nie było ogrzewania mimo, że wiązka była :mad:

resizeofstyki3et9.th.jpg

3. A tak wyglada ta "puszeczka". Ma rozmiar jakieś 2x3x1 cm i jest wciśnięta w gąbkę siedzenia mniej więcej w miejscu grota strzałki widocznej na zdjęciu nr 1.

resizeofresizeofresizeoxm8.th.jpg

Nie wiem na ile to Ci się przyda przy poszukiwaniu przyczyny niegrzania fatela, ale przynajmniej będziesz miał orientację w czym grzebiesz :cool:

Ta wielka czarna na kablu to ta która jest uwieczniona na Twoich zdjęciach i stanowi ona jedyne połączenie fotela z nadwoziem.
no wlasnie u mnie sa 2 takie jedna z przodu a 2 z tylu fotela

Zrób jeszcze raz fotki i zaznacz wyraźnie o które puszki Ci chodzi. Bo czytam i nie wierzę. Jak bysmy mówili o różnych autach. Tadzio wydaje mi się wszystko wyjaśnił.

Dzięki. Bo chciałem juz iść do lekarza, że coś ze mną nie tak... :shock:

oki panowie moja pomylka przerpaszam bardzo, ale sam wprowadzilam siebie w blad przesuwajac fotel :oops:

teraz wychodza moje zdolnosci do robienia czegos samemu

juz wszystko wiem zlacze jest jedno :razz:

• 3 years later...

z postu odnosnie elektrycznych foteli obciolem sie wlasnie ze te puszki to wlasnie kostki :razz:

87d2d0da9cf39f7f.jpg

Wie ktos moze skad dokad maja isc te przewody (zaznaczone)

Najlepiej jakby ktos podal numeracje kostek i pinow.