Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pomiar drzwi przednich - głębokość montażu głośników

Guest dzix
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Pomierzyłem drzwi pod kątem założenia głośników głębszych niż oryginał. Jako że nie znalazłem podobnego zestawienia na tym forum więc zamieszczam. Vectra jest z 1999 r. po liftingu.

- odległość od płaszczyzny blachy drzwi do szyby - 39 mm na dole otworu, 43 na środku, 45 na górze otworu

- średnica otworu w blasze - 125mm w pionie, 135 mm w poziomie

- odległość od obicia drzwi do szyby - 75 mm na dole otworu, 85 mm na górze otworu

- średnica otworu w pilśni obicia drzwi - 165mm

- odległość od zewnątrz plastikowej maskownicy głośnika do płaszczyzny blachy drzwi - 48 mm u dołu, 45 mm u góry

- grubość maskownicy plastikowej - 2-3 mm.

- wysokość dystansu oryginalnego głośnika - 33 mm

Może się komuś to przyda. Mi na pewno. Z wymiarów wynika, że spoko wejdą głośniki 65-70 mm głębokości przy zainstalowaniu dystansu mdf 35-40 mm. Może wkrótce zrobię rysunek. Jakby coś było niezrozumiałe to wyjaśnię.

• 2 weeks later...
Temat podkleiłem zeby nie trzeba było szukać :)

napewno się przyda - dzięki.

Małe sprostowanie. Założyłem głośniki 68mm na dystansie 30mm ze sklejki. Wszystko dało się zrobić. Trzeba było podciąć trochę pilśnię w boczku - około 3-5mm na całości. Wszystko przykrywa maskownica i jest lux.

Okazało się że weszły głośniki 70 mm głębokości. Sinuslive SL-160. Jest już maksymalnie na styk i chyba głębszych się nie założy.

Edited by dzix

• 11 months later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 months later...
Guest jaco76

Okazało się że weszły głośniki 70 mm głębokości. Sinuslive SL-160. Jest już maksymalnie na styk i chyba głębszych się nie założy.

Ale to wszystko na dystansie 30 mm rozumiem?

Mi z obliczen wynika ze po zastosowaniu dystansu 35 mm i zostawieniu na ruch membrany centymetra tolearancji miedzy glosnikiem a powierzchnia maskownicy powinny wejsc glosniki 75mm glebokosci montazowej. Mozna jeszcze cos uciulac zakladajac dystans 40 mm lekko "zebrany" powiedzmy 3 mm od gory gdyz jak widac probelm glownie mamy na dole glosnika gdzie odleglosc od szyby jest najmniejsza. W kazdym razie w najblzszych dniach bede z tym walczyl i powiem co i jak gdyz musze wkomponowac tam zestaw odseprawany z glebokoscia montazowa 74.5 mm :rolleyes:

• 2 weeks later...

Panowie a jak z dystansem czy jak damy dystans ten MDF do Astra II/Vectra B bo to jest jeden i ten sam to czy tapicerka nam się dopnie czy nie, bo zależy mi na pełnym stocku z wizualnej strony a poza tym te dziury by nie ładnie wyglądały jakby kratka czy kołki w drzwi by nie chciały wejść przez ten dystans.

No to dzięki za upewnienie bo nie byłem do końca przekonany do tych dystansów czy to będzie pasić czy nie. :piwoj:

Guest Matti_1986zurek

panowie juz wszystko wiem co z przodem czyli mam głosniki 70 mm i musze zastosowac dystans 35 mm . :) a teraz co z tylem tez jest taki sam problem z szyba czy juz nie ?? bo jeszcze nie rozkrecilem do konca tego :)

• Root Admin

w tylnich drzwiach szyba nie schodzi do konca wiec tego problemu nie powinno byc ale lepiej sprawdzic

• 1 year later...

odgrzeje kotleta jaki dystans max można zastosować do głośnika 130mm na przód (nad tym 160mm) tak by tapicerka normalnie pasowała oczywiście

Nad 16 wchodzi głośnik 8(w oryginale). Po kombinacjach wejdzie 10(może) , ale za wiele miejsca nie ma.

Edited by city900

• 1 year later...

Odświeżę kotleta.

Chciałbym na dniach wymienić głośniki z przodu VB sedan przed lift. Jak dobrze mi wiadomo montowane były 165mm czy kupując takich samych rozmiarów głośniki muszę dawać jakieś dystanse by pasowało wszystko ? Chodzi o to czy nowe nie będą za głęboko wchodzi i nie będą dotykać ścianki drzwi i tym samym czy maskownica normalnie zakryje je ?

Tak tak one mają własnie ten plastikowy dystans. A jaki min. i max. dystans dać można chodzi mi o wymiar w mm. by ew. w sklepie sobie jakoś dobrać. Bo jak się nie mylę w media markt kiedyś widziałem.

30mm jest odpowiedni, bo dostaje idealne przed tapicerkę i jak zamontujesz głośnik to ani nie wali o maskownice, ani nie odpycha tapicerki.