Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ustawienie zegara

Guest kosal
 Share

Recommended Posts

Przyciski nad wyświetlaczem:

naciskasz ten po lewej przez 2 sekundy - zamigają wskazania godzin,

tym po prawej przestawiasz godziny

naciskasz ten po lewej - zamigają wskazania minut,

tym po prawej przestawiasz minuty

naciskasz ten po lewej - uruchomienie z dokładnością do sekundy.

Finito

Przyciski nad wyświetlaczem:

naciskasz ten po lewej przez 2 sekundy - zamigają wskazania godzin,

tym po prawej przestawiasz godziny

naciskasz ten po lewej - zamigają wskazania minut,

tym po prawej przestawiasz minuty

naciskasz ten po lewej - uruchomienie z dokładnością do sekundy.

Finito

Witam

pozostało jeszcze tylko ustawinie synchronizacji zegara z radia (RDS) :lol:

Tak, ale jesli dobrze pamietam, dziala tylko z radiami od CAR400 wzwyz (CDR500, CCR600, ...). Funkcje mozna wlaczyc lub wylaczyc. Funkcja moze tez byc zepsuta. W moim CAR400 zespula sie po 2-3 latach - reszta radia wzraz z RDSem dzialala dalej bez problemu. Wymienilem radio i znowu dzialalo :mrgreen:

Tak, ale jesli dobrze pamietam, dziala tylko z radiami od CAR400 wzwyz (CDR500, CCR600, ...). Funkcje mozna wlaczyc lub wylaczyc.............:mrgreen:

Witam

ja mam CAR 300 i jeszcze działa :lol::lol:

Witam

Ustawienie synchronizacji zegara z radia (RDS) jest zamienne z wpisywaniem "roku". Po wpisaniu miesiąca krótkie przyciśnięcie lewego przycisku a panelu zegara powoduje mozliwość wpisywania roku a dłuzsze przytrzymanie tego przycisku wyświetli zamiast roku informację RDS dla zegara. Prawym przyciskiem trzeba wybrać "1" - załaczenie. Dalej wpisz czas różny o rzeczywistego o kilka minut. Po ustawieniu radia na odbiór stacji z RDS (np. Zetka. RMF) po kilku ( kilkunastu) minutach zegar ustawi się na dobry czas a obok cyferek zegara pokaże się napis "RDS" i tak już zostanie :lol:

powodzenia

Ja wymieniłem radio na pionnera DEH1590 i nie mam na wyświetlaczu oprucz aktualnej temperatury nic,tzn wyświetla mi date 01.01.1997 a godziny tymi przyciskai też nie mogę ustawić.Mam książke do auta i czytałem jak to się robi i nic nie mogę przełączyc--ustawić.Natomiast gdy podłącze radio oplowskie to ustawia się samoczynnie i działa rds na wyświetlaczu,może ktoś podpowie w czym tkwi przyczyna?????????

Witam

Ustawienie synchronizacji zegara z radia (RDS) jest zamienne z wpisywaniem "roku". Po wpisaniu miesiąca krótkie przyciśnięcie lewego przycisku a panelu zegara powoduje mozliwość wpisywania roku a dłuzsze przytrzymanie tego przycisku wyświetli zamiast roku informację RDS dla zegara.

Niestety, nie zadziałało.Brak funkcji czy co?

Radio CDR 500 Siemens, kod trzeba wpisywać paluchem przy zaniku napięcia, więc nie jest (?) zhakowane.

Coś robię nie tak?

Witam

U mnie w Viki siedzi wciąż oryginalny Blaupunkt Car 300 :lol:

Może ktoś z forumowiczów podpowie coś na temat twojego radia ?

pozdrawiam

• 2 years later...
Guest Pit_R6
Ja wymieniłem radio na pionnera DEH1590 i nie mam na wyświetlaczu oprucz aktualnej temperatury nic,tzn wyświetla mi date 01.01.1997 a godziny tymi przyciskai też nie mogę ustawić.Mam książke do auta i czytałem jak to się robi i nic nie mogę przełączyc--ustawić.Natomiast gdy podłącze radio oplowskie to ustawia się samoczynnie i działa rds na wyświetlaczu,może ktoś podpowie w czym tkwi przyczyna?????????

Mam dokładnie tą samą sytuację. Przeszukałem forum, znalazłem kilka tematów odnośnie problemu ustawiania daty i godziny ale żaden nie traktował o tym.

Czy ktoś z Was wie, jak sobie z tym poradzić?

Najprawdopodobniej nie łączą przyciski od wyświetlacza. Spróbuj go wymontować i zewrzeć styki na krótko. Może trzeba coś przeczyścić

Guest chudy198125

w moim wyswietlaczu kilka linijek nie pali tez miałem problem z ustawieniem godz i wystarczyło wymontowac i czyscic styki za pomoca patyczka do uszu i perfumu

Natomiast gdy podłącze radio oplowskie to ustawia się samoczynnie i działa rds na wyświetlaczu,może ktoś podpowie w czym tkwi przyczyna?????????

U mnie chyba też jest automatycznie, nawet nie wiedziałem, że coś się ustawia :) Jak odłączam akumulator itp. wklepuje kod, ustawiam datę i godzinę i chyba wszystko gra. Muszę przetestować. Mam oryginał Delco z CD. pozdr.

Guest Pit_R6

Wydaje mi się, że jednak problem tkwi w nieoryginalnym radioodbiorniku.

Sprawdzę to dziś, kupiłem radio VDO CDR500.

Zobaczymy, czy to pomoże.

Jeśli to rozwiązanie zawiedzie, będę czyścił styki... Radio i tak chciałem zmienić na oryginał.

Edited by Pit_R6

Guest Pit_R6

Więc jednak - po zamontowaniu oryginalnego radia, problem ustąpił.

Bez najmniejszego problemu ustawiłem datę oraz godzinę.

Może ta wskazówka się komuś kieds przyda.

• 7 months later...
Guest michal_simon

U mnie chyba też jest automatycznie, nawet nie wiedziałem, że coś się ustawia :) Jak odłączam akumulator itp. wklepuje kod, ustawiam datę i godzinę i chyba wszystko gra. Muszę przetestować. Mam oryginał Delco z CD. pozdr.

Witam

Odgrzewam schaboszczaka :)

Za nic w świecie nie mogę ustawić, żeby godzina i data automatycznie ustawiała się przez RDS dry.gif

A radio mam DELCO ELECTRONICS CDR 500

O takie ło :)

Ma ktoś jakieś pomysy jak to zrobić? :)

post-23585-1268863181,1336_thumb.jpg

Edited by michal_simon

Pobuszuj w starych tematach w dziale CA - tam było o tym automacie z rds. Efektów nie pamiętam ale chyba konkretne rozwiązanie nie padło więc może tttm.

Guest michal_simon

Pobuszuj w starych tematach w dziale CA - tam było o tym automacie z rds. Efektów nie pamiętam ale chyba konkretne rozwiązanie nie padło więc może tttm.

Andrzej,

Przeszukałem już dużo tematów i lipa.

Niby jest napisane jak to zrobić ale u mnie nie bangla :(

No właśnie, może tttm ;)

• Root Admin

Witam

Odgrzewam schaboszczaka :)

Za nic w świecie nie mogę ustawić, żeby godzina i data automatycznie ustawiała się przez RDS dry.gif

A radio mam DELCO ELECTRONICS CDR 500

O takie ło :)

Ma ktoś jakieś pomysy jak to zrobić? :)

bo to nie ustawiasz w radio tylko na MID'zie, gdzies pomiedzy data a godzina jest ta opcja :)

poszukaj na forum, juz to opisywalem szczegolowo

• 5 years later...

Wiem że temat stary. Wyciągałem licznik, odłączyłem mida, podłączyłem nieoryginalne radio (oryginału nie mam) i nie mogę ustawić daty i godziny. Wcześniej ktoś pisał że na nieoryginalnym też nie mógł. Czy jeśli było włączone w midzie? że ma ustawiać się po odebraniu sygnału z rds to ręcznie się nie da ustawić? Próbować odłaczyć radio i ustawić?