Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziwne chrupanie

Guest lorbas13
 Share

Recommended Posts

Guest lorbas13

Witam wszystkich .Mam pytanie-dziś rano usłyszałem dziwne chrupanie z przodu mojej vc.Pojechałem do mechanika,który powiedział że zawieszenie mam jak nowe ale przypuszcza że chrupanie jest spowodowane zużyciem gum drążka stabilizatora.Czy ktoś z kolegów miał podobne objawy i diagnoza była właśnie taka czy mam zmienić mechanika ?Chrupanie słychać szczególnie na pokonywaniu tzw. "policjantów" na asfalcie.Z góry dziękuje za pomoc.

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałem o tym.

Trzeba założyć osłony na doły sprężnyn, Na konce ich( 10 cm), np. gumowy wąż ogrodowy zbrojony.

Pomaga jak ulał.

SEER

Guest Fakeeye

jak ostatnio chrupało mi z przodu, okazało się że pomiędzy chłodnicą, a agregatem klimatyzacji wymościła sobie dziuplę rodzina królików, non stop chrupiąca pier**lone marchweki. Postraszenie orłem spowodowało natychmiastową eksmisję :)

Kiedys rano wsiadamy do auta zapalam a tam histeryczne mialczenie z przodu, okazolo sie ze kot wlazl pod maske w nocy, chyba zeby sie ogrzac, po 15 minutach wolania go, straszenia, w koncu wyskoczyl i strzala do sasiadow wrocil do nas po 3 dniach.

Mała uwaga do Calluna:

kierowca wyścigowy prowadzi samochód jedną reką tylko w momencie zmiany biegu.

Po pierwsze nie jestem kierowcą wyścigowym i na pewno od takich dzieli mnie przepaść, podobnie zresztą jak 99,9 % polskich kierowców. Choć pewnie ok. 90% uważa się za wybitnych kierowców.

Po drugie kierowałem jedną ręką tylko po to, by nie zasłaniać w kamerze kierownicy i zegarów.

Po trzecie jazda była na zamkniętym dla normalnego ruchu torze i wszystkie zarejestrowane wariacje nie znajdują odzwierciedlenia w mojej codziennej jeździe po zwykłych drogach publicznych.

[ Dodano: Wto 07 Lis, 2006 ]

Przepraszam za szereg moich pustych postów w tym temacie, ale nie powstały one z mojej umyślnej winy. Po prostu zamiast wysyłać napisanego przeze mnie postu wyskakiwał błąd. Ja następnie ponawiałem próbę wysłania go, nie zdając sobie sprawy, że na forum wyskakują moje puste posty. W dodatku nie mogę ich stąd usunąć. :cry:

[ Dodano: Wto 07 Lis, 2006 ]

A teraz co do meritum w temacie, a o którym wczoraj tak nieudolnie chciałem napisać:

mialem cos takiego

zmien mechanika na takiego ktory przekreci ci sprezyny pewnie o jakis centymetr i bedzie wszystko ok :mrgreen:

Na czym polega to przekręcenie sprężyn, bo i w moim aucie czasem tak trzeszczy na nierównościach, a że pod koniec tygodnia zamierzam odwiedzić ASO, to może i mi to naprawią.

Na czym polega to przekręcenie sprężyn, bo i w moim aucie czasem tak trzeszczy na nierównościach, a że pod koniec tygodnia zamierzam odwiedzić ASO, to może i mi to naprawią.
trzeba podnieść auto tak by zawieszenie się rozprężyło, i probwac obrócić sprężynę najprawdopodobniej w prawa tak by ostatni zwój oparł się na wyżłobieniu tego talerza amortyzatora

Po pierwsze nie jestem kierowcą wyścigowym i na pewno od takich dzieli mnie przepaść, podobnie zresztą jak 99,9 % polskich kierowców. Choć pewnie ok. 90% uważa się za wybitnych kierowców.

Wybacz ale Twoje usprawiedliwienie w niczym nie zmienia mojej opinii. Moja uwaga nie ma na celu dopiec komukolwiek (w tym wypadku Tobie). Zwracam uwagę na prawidłowy styl prowadzenia samochodu w kazdych, nawet takich jak na filmie warunkach. W GB nasi kandydaci na kierowców najczęściej oblewają własnie na prowadzeniu auta jedną ręką. Ja święty też nie jestem, ale staram się nim być. :wink:

Witam wszystkich .Mam pytanie-dziś rano usłyszałem dziwne chrupanie z przodu mojej vc.Pojechałem do mechanika,który powiedział że zawieszenie mam jak nowe ale przypuszcza że chrupanie jest spowodowane zużyciem gum drążka stabilizatora.Czy ktoś z kolegów miał podobne objawy i diagnoza była właśnie taka czy mam zmienić mechanika ?Chrupanie słychać szczególnie na pokonywaniu tzw. "policjantów" na asfalcie.Z góry dziękuje za pomoc.

Gumy drążka stabilizatora są zawsze 1. podejrzanym w VC przy chrupaniu podczas przejazdu przez policjanta.

W ASO jakieś 120PLN u normalnego mechanika pewnie taniej.

Ja u siebie będę wymieniał (przebieg zobowiązuje)

Guest lorbas13

Zacznę od gum (koszt 7,50zł za sztukę),jak nie pomoże będe szukał dalej.

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2006 ]

Jeszcze jedno-dzwoniłem dziś do serwisu w sprawie mojego chrupania i dowiedziałem się ,że oprócz gum drążka ,które mogą być zużyte jest jeszcze jedna przyczyna mianowicie-opel nie do wszystkich modeli wkładał podkładki gumowe sprężyn (chyba chodziło o oszczędność) i w związku z tym brak takiej podkładki po pewnym czasie (ja mam 66 tys) powoduje chrupanie.Czy ktoś z was również nie miał tych podkładek?Wydaje mi się że po założeniu ich problem zniknie- brzmi to chyba logicznie a może się myle

Jeszcze jedno-dzwoniłem dziś do serwisu w sprawie mojego chrupania i dowiedziałem się ,że oprócz gum drążka ,które mogą być zużyte jest jeszcze jedna przyczyna mianowicie-opel nie do wszystkich modeli wkładał podkładki gumowe sprężyn (chyba chodziło o oszczędność) i w związku z tym brak takiej podkładki po pewnym czasie (ja mam 66 tys) powoduje chrupanie.Czy ktoś z was również nie miał tych podkładek?Wydaje mi się że po założeniu ich problem zniknie- brzmi to chyba logicznie a może się myle

A tego postu nie zauważyłeś? :

Pisałem o tym.

Trzeba założyć osłony na doły sprężnyn, Na konce ich( 10 cm), np. gumowy wąż ogrodowy zbrojony.

Pomaga jak ulał.

SEER

lorbas13 tu masz PDF'a, ale tylko po niemiecku:

http://www.put-schelper.de/images/FA1563_k...nachen_vorn.pdf

Guest lorbas13

Widziałem twój post i bardzo dziękuje ale chodzi mi konkretnie czy to mozliwe żeby w jednych VC były gumowe podkładki a winnym nie?

czy to mozliwe żeby w jednych VC były gumowe podkładki a winnym nie?

A dlaczego by nie :?: :lol:

W różnorodności siła :mrgreen:

PS: Post był seerus'a

Tak w ogole to te podkladki to zarowno z tylu jak i z przodu sie stosuje?

Nie. Tylko z przodu na dole sprężyn. Tylne sprężyny opierte są o gumy (dół i góra), więc nie trzeba.

Guest lorbas13

Wszystko już gra i jest naprawione-to były jednak gumy stabilizatora i zapanowała miła cisza.Cały koszt wymiany łącznie z montażem 65zł.Dziękuje wszystkim za pomoc.

a gdzie to robiles.?

[ Dodano: Pią 10 Lis, 2006 ]

Nie. Tylko z przodu na dole sprężyn. Tylne sprężyny opierte są o gumy (dół i góra), więc nie trzeba.
to jezeli i z tylu chrupie...

Guest lorbas13

Nie ukrywam że robię w motoryzacji (ale auta koreańskie),wiadomo że w tej branży każdy ma jakiegoś znajomego mechanika i dostęp do części z dużymi rabatami.Zasada jest prosta ja sprzedaję części po atrakcyjnych cenach a mechanik naprawia mi auto za symboliczne parę złotych.Do części opla też mam dostęp ale nie do wszystkich .Jestem posiadaczem vc od paru miesięcy więc uczę się i poznaję swoje auto.Może kiedyś będe mógł również komuś pomóc.Warsztat jest w Warszawie na ul.Parowcowej ale pewnie dla obcego będzie inna cena.

to były jednak gumy stabilizatora

No to teraz mogę powiedzieć "...a nie mówiłem" :mrgreen:

A to też pomaga, ale na stukanie :)

• 2 weeks later...

chciałem dodać że nakładki na sprężyny orginały z ASO kosztują 20 pln na dwie strony a jak ktoś ma odpowiedni sprzęt to zrobi to bez ściągania makpersonów z samochodu