Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

odprowadzenie wody z klimy gdzie?

pedro
 Share

Recommended Posts

witam!!

panowie mam troche dziwny problem bawilem sie rok temy z kolego w konserwowanie podwoznia i pewnie zalalismy nawet za duzo łacznie z odprowadzeniem wody z klimy (nie wiem jak to sie fachowo naqzywa)

To rurka z ktorej wycieka skroplona woda na zewnatrz podczas uzywania klimatyzacji.

Nie wiem dokladnie gdzie to jest czy ktos ma pojecie o tym jak tak to potrzebuje dokladnej fotki bo musze to odetkac zeby woda nie lała sie do srodka

pozdrawiam

Na ścianie komory silnika po środku filtra kabinowego, ok. 40-50 cm w dół czarna gumowa rurka w litere L. Trzeba się dobrze wpatrzeć. Zrobienie zdjęcia chyba jest niemożliwe.

Od spodu to chyba nie zobaczysz, tylko od góry

• 4 weeks later...

Witam!

Pedro znalazłeś tą gumową rurke co się skrapla woda z klimy??

Bo ja mam podobny problem i szukam tej rurki i nie moge jej nigdzie zlokalizować.

Jak wiesz gdzie ona jest to daj znać

Z góry dziękuje i pozdrawiam

witam podłaczam sie do tematu":

Tez szukam tej rurki - moze ktos udzielic inforamacji jak ja znależc ???

czy jest mozlie zeby woda z tej własnie rurki znalazła sie pod dywanikami pod nogami pasazera.??

czy jest mozlie zeby woda z tej własnie rurki znalazła sie pod dywanikami pod nogami pasazera.??

U mnie właśnie tak było. Dywaniki pływały. Jak tylko ścisnełem tą rurkę to wyleciały z niej jakieś śmieci i wylało się z 0,5 l wody. Rurka jest w kształcie litery L.

marko a mozesz mi mniej wiecej powiedziec w którym miejscu ta rurka sie znajduje???

Klimatyzacji nie uzywałem juz dłuższy czas a wode odkryłem dopiero teraz , czy mozliwe zeby to było z tej rurki od klimy???

jeszcze jedno wczoraj: zapaliłem samochód w garazu i włączyłem klimatyzacje ok pół godziny i nic pod samochodem nie znalazłem zadnej wody zeby cos kapało z tej rurki .Powinno sie juz cos kapac po 05 godziny??

marko a mozesz mi mniej wiecej powiedziec w którym miejscu ta rurka sie znajduje???  

Klimatyzacji nie uzywałem juz dłuższy czas a wode odkryłem dopiero teraz , czy mozliwe zeby to było z tej rurki od klimy???  

jeszcze jedno wczoraj: zapaliłem samochód w garazu i włączyłem klimatyzacje ok pół godziny i nic pod samochodem nie znalazłem zadnej wody zeby cos kapało z tej rurki .Powinno sie juz cos kapac po 05 godziny??

Na ścianie komory silnika po środku filtra kabinowego, ok. 40-50 cm w dół czarna gumowa rurka w litere L. Trzeba się dobrze wpatrzeć. Zrobienie zdjęcia chyba jest niemożliwe.

Od spodu to chyba nie zobaczysz, tylko od góry

W teraźniejszych temperaturach to po wlączeniu klimy raczej nic ci nie powinno się skaraplać

W teraźniejszych temperaturach to po wlączeniu klimy raczej nic ci nie powinno się skaraplać

Temperatura temperaraturą , ale klimatyzacja też osusza , a przy wilgotności jaką mamy teraz to ma co robić - i chyba gdzieś musi to "wypluć" (jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi)

Zrobiłem kilka fotek lokalizacji odpływu skroplin z klimy.

Niestety ciężko to sfotografować ale może coś się Wam skojarzy

obraz001xd4.jpgobraz002xv7.jpgobraz003as3.jpg

Fot 3 - pośrodku filta kabiny ok. 50 cm w dół

Ta rurka jest tylko nasunięta. Dostęp raczej tylko od góry.

Na końcu ma spłaszczenie o prześwicie ok. 2 mm i tam się zapycha

• 6 months later...
Guest Rufio_r

Sorki, że podnoszę tak stary temat, ale po zlokalizowaniu tej rurki u siebie i opisaniu tego krótko w innym wątku TUTAJ, dostałem sporo zapytań na PW. Wiem, że zlokalizowanie jej nie dla wszystkich może być łatwe w szczególności gdy wody w kabinie wciąż przybywa ;)

Wkleję więc opis jak mnie się udało zlokalizować to ustrojstwo w VB, 2001 r, 2.2 DTI.

Najpierw warto zajrzeć zajrzyj pod TEN link. Marco wkleił super fotki. Niestety nie do końca odzwierciedlają to co miałem u siebie, ale zdecydowanie pomagają zlokalizować to czego szukamy. Powód, dla którego tak trudno ją odnaleźć jest taki, że jest ona czarna... rurka czarna, ciemno w środku - generalnie lipa... ale spoko, damy radę :)

Zacznijmy od prawego zdjęcia - rurka znajduje się mniej więcej po środku autka, na ścianie komory silnika, jakieś 40-50 cm od górnej krawędzi obudowy filtra kabinowego.

Potem patrzymy na zdjęcie nr 2. Stojąc przy prawym przednim kole łapkę wkładamy pomiędzy karbowaną rurkę idącą pionowo a rurkę aluminiową, która na zdjęciu leci sobie w poziomie. W okolicy strzałki na zdjęciu 2 musisz zlokalizować 2 rurki, które będą wchodzić tak jakby do kabiny. Wyglądają na aluminiowe. Jeśli je widzisz, to już jesteś o jakieś 3-5 cm od celu!!! Poszukaj teraz wokół tych rurek (u mnie znajdowała się z lewej strony tych rurek) czegokolwiek, co jest czarne i wygląda jak gumowa rurka. Ponieważ jest ciemno, to możesz nie widzieć jej zakończenia, tym bardziej, że u mnie rurka kończy się nad jakąś metalową częścią zawieszenia (chyba zawieszenia...), więc zlała się z otoczeniem. Rurka od klimy będzie właśnie jakieś 3-5 cm w lewo od tych 2 rurek "wchodzących do kabiny".

Teraz przechodzimy do zdjęcia 1 - jeśli masz taką samą Viki jak ja (2001 r, 2.2 DTI) to nie sugeruj się tym czarnym wężykiem, który jest na zdjęciu - nasza rurka wygląda inaczej - jest grubsza, mniej więcej grubości kciuka... ale nie kobiecego - bardziej robotnika z budowy ;) (oczywiście bez urazy dla robotników i ich zapracowanych rąk)

Jeżeli nie zlokalizujesz jej wizualnie to zrób tak - wymacaj wszystkie rurki, które są w pobliżu i wychodzą "z kabiny", jeśli któraś z nich jest gumowa, giętka, miękka i ma długość jakichś 10-15 cm a na końcu zakręca o ok 90 stopni --> to jest ta, której szukałeś (uważaj tylko, żebyś nie trafił na coś gorącego)

Zdejmujesz rurkę, czekasz aż wypłyną hektolitry wody, rurkę przedmuchujesz, udrażniasz tą zwężoną końcówkę i nakładasz z powrotem. Potem tylko suszysz wnętrze i cieszysz się sprawnym autkiem :)

Pozdrawiam,

Rafał.

Moja "rura"jest przykręcona. :blink:

Gizbern, bo to nie jest rurka odo odpływu wody z parownika. to są jeśli dobrze widzę, bo nie można powiekszyć rurki od klimy idące do parownika właśnie. Tej od odprowadzenia wody szukaj w ich okolicy.

Gizbern, bo to nie jest rurka odo odpływu wody z parownika. to są jeśli dobrze widzę, bo nie można powiekszyć rurki od klimy idące do parownika właśnie. Tej od odprowadzenia wody szukaj w ich okolicy.

Oj chyba się mylisz,zobacz dokładnie.

7dahuwm2.JPG cw0x39og.JPG

Edited by gizbern

Guest Rufio_r
Teraz widać :) tak, to ta rurka.

Tak, wygląda na tą właściwą...

Ale ponieważ najczęściej zapycha się na samym końcu, tam gdzie jest takie przewężenie, to może wystarczy kilka razy ją nacisnąć - tak aby udrożnić tę końcówkę.

Jak włączyłem klimę na maksa, ustawiłem nawiew na nogi* to z tej rurki woda była wręcz wypluwana z powietrzem. Więc może wystarczy udrożnić samą tą końcówkę bez konieczności jej odkręcania (bo z tym to byłoby trochę roboty).

* zauważyłem, że przy nawiewie na nogi woda jest wydmuchiwana z rurki z największą mocą. Przy pozostałych opcjach (szyba, kabina..) jakby z nieco mniejszą.

Pozdrawiam,

Rafał.

• 11 months later...
Guest djkrzychoo
Tak, wygląda na tą właściwą...

Ale ponieważ najczęściej zapycha się na samym końcu, tam gdzie jest takie przewężenie, to może wystarczy kilka razy ją nacisnąć - tak aby udrożnić tę końcówkę.

Jak włączyłem klimę na maksa, ustawiłem nawiew na nogi* to z tej rurki woda była wręcz wypluwana z powietrzem. Więc może wystarczy udrożnić samą tą końcówkę bez konieczności jej odkręcania (bo z tym to byłoby trochę roboty).

* zauważyłem, że przy nawiewie na nogi woda jest wydmuchiwana z rurki z największą mocą. Przy pozostałych opcjach (szyba, kabina..) jakby z nieco mniejszą.

Pozdrawiam,

Rafał.

Ja to już głupi jestem, mam też taką rurkę, przykręconą do kabiny, jednak ona jest plastikowa i faktycznie ma taką średnicę, że mały palec od ręki w nią wchodzi. Ona jest długości około 3-4 cm. Może to jednak nie ta rurka, co? Nie ma na niej żadnego przewężenia. A może na niej powinien być węzyk z przewężeniem o którym mowa, tylko spadł a ja otym nie wiem. Z góry dzia za jakąkolwiek podpowiedź. Pozdrówka

• 5 years later...