Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak wyłączyć ABS?

Guest shnake
 Share

Recommended Posts

jestem nieprzyzwyczajony i denerwuje mnie ten trzask pod podałem i mam wrażenie że gorzej mi hamuje, a gdzie znajduje sie ten bezpiecznik??

szczerze miale tak samo na poczatku jak sie przesiadlem z kredensa do omegi

ale zostawilem tak jak jest i uratowalo mnie to nie raz od opresji

z zablokowanymi kolami pojedziesz prosto jak na szynach

a z abs jeszcze mozesz kombinowac

gdzie znajduje sie ten bezpiecznik??

tam gdzie inne bezpieczniki

• 3 weeks later...
Guest jarek_pr

Lepiej się przyzwyczaić do tego trzasku niż przyłożyć np. w jakiegoś tira tak jak ja bym to zrobił wczoraj gdyby nie ABS. No a na liczniku mialem jakieś 80-100 więc podejrzewam że ABS uratował moją Viki przed kasacją.

Moja odpowiedź na ten pomysł

:mrgreen: :roll: :mrgreen: :roll: :mrgreen: :roll: :mrgreen: :roll: :mrgreen: :roll:

Lepiej pozostaw to co ludzie wymślili dla ułatwienia życia

shnake , wywal bezpiecznik i po klopocie.

Porób sobie testy na śliskim czy mokrym z różnymi hamowaniami i zdecyduj czy ten wynalazek Ci jest potrzebny.

Ja wywaliłem bezpiecznik od tego wynalazku a świecąca kontrolka mi nie przeszkadza.

Za to mam lepsze hamulce, jak do tej pory to abs mnie zawiódł i to kilka razy....... wolę życie bez niego.

No chyba że wsiądę kiedyś do samochodu który mnie przekona że abs jest dobry.

A ułatwiacze powodują obniżenie sprawności kierowcy i jego rozleniwienie.

Ale każdy sobie sam układa życie.

Mi ABS tez kilka razy wybawil z opresji ale ostatnio [poniedzialek] nie dal rady. Przy predkosci okolo 30 km/h wpadlem w poslizg na delikatnym luku drogi, skrecajac pod wiadukt. Miejsce to slynie z dziwnego asfaltu. Musialem sie ratowac wjechaniem na tory tramwajowe i wysoki kraweznik, ale lepsze to jak przywalenie w sznur aut stojacych na przeciwnym pasie w korku. Dobrze ze akurat nie jechal zaden tramwaj. Zablokowalbym newralgiczne miejsce :) [dla zorientowanych-wyjezdzajac z DTS w Rudzie Slaskiej na rondo i kierujac sie w strone Bytomia wlasnie pod wiadukt]. Ludzie z aut obok poprzyklejali sie do szyb :)

Szkody - pocharatane podwozie.

Mi ABS tez kilka razy wybawil z opresji ale ostatnio [poniedzialek] nie dal rady. Przy predkosci okolo 30 km/h wpadlem w poslizg na delikatnym luku drogi
ABS to nie ESP

jak juz sie slizniesz to powodzenia

ABS tutaj duzo nie zadziala

przeszkadza koledze ABS to niech wyłączy i już.pozatym na schemacie bezpieczników jest narysowany ABS tylko sie trzeba schylić

Ja jak wywaliłem bezpiecznik od ABS to moze i sie lepiej chamowało ale niechodzil mi predkosciomierz i zaswiecil mi sie CHECK

Ja jak wywaliłem bezpiecznik od ABS to moze i sie lepiej chamowało ale niechodzil mi predkosciomierz i zaswiecil mi sie CHECK
:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:

• 9 months later...

Witam.Ja też mam problemy z ABS-em więc postanowiłem go odłączyć.Jeździ się lepiej,ale podobnie jak u kolegi Radi po wyjęciu bezpiecznika(vectra B czyli nr.35) nie działa też prędkościomierz <_< O co chodzi???ma ktoś jakiś pomysł??Pozdrawiam.

Witam

Bo macie za skomplikowane te Vectry B :) , w VA bezpiecznik od absu odpowiada tylko za abs i mozna bez stresu go wyciagnac. w VB zapewne jeden bezpiecznik zabezpiecza tez pewnie te obwody ktore przestaja Wam dzialac po jego wyjeciu - stad ten problem. Zajrzyjcie do Sam naprawiam VB gdzie jest rozpiska bezpiecznikow i wszystko bedzie wiadomo.

No tak,tylko ja nie mam ESP i automata :) ???to dlaczego prędkościomierz się odłącz?? :)

no tak,tylko że ja nie mam ESP i automata :) to dlaczego prędkościomierz się wyłącza?? :)

no tak tylko że ja nie mam ESP i automata :) dlaczego prędkościomierz się odłącza?? :)

no tak tylko że ja nie mam ESP i automata dlaczego prędkościomierz się odłącza??

No witam. Zaskakujecie mnie Panowie :huh: . Czy naprawdę nikt się nie domyśla co to może być? Zapewne prędkościomierz jest sterowany sygnałem z ABS-u (nie ze skrzyni biegów). Jest to możliwe, nie jestem pewien tylko czy tak jest w tym aucie.

Zastanwia mnie tylko jaki blad jest wywalany przez CHECK ...

Zapewne jest brak czegoś, co w VA nazywa się sygnałem przebytej drogi i pochodzi z impulsatora, lub właśnie z ABS-u.

Ja się nie orientuje <_< to maja pierwsza fura, latam nią od 2 miesięcy,ale dzięki,może i masz racje a jeżeli tak to nie da sie odłączyć ABS-u bez odłączania prędkościomierza :( Jeżeli upewnisz się co do swoich teorii to daj znać.Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,a teraz spadam na piwko :)