Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rozrząd - X18XE1 - co ile ????

Guest roberts
 Share

Recommended Posts

Guest roberts

Witam wszystkich,

proszę o info co ile wymienia się rozrząd w silniku X18XE1,

czytałem poradę zamieszczoną na forum (http://www.vectraklub.pl/...na-rozrzadu.htm),

ale nie wiele mi to pomogło.

silniki te były montowane między innymi w vectrze B, więc w/g porady wychodzi co 60 tyś. km.

ale w/g EPC rozrząd jest ten sam co w Z18XE z vectry C - i tu wychodzi w/g porady, że co 90 tyś. km

w jednym warsztacie powiedzieli mi, że co 60 tyś a nawet wcześniej bo nieraz nie wytrzymują do 60tyś, a w innym zrobili wielkie oczy, że chcę wymienić rozrząd bo w tych silnikach to co 90 tyś.

i sam już nie wiem.

Guest roberts
u mnie wyminiony był przy 93 tyś (X18XE1)

No i teraz to zgłupiałem jeszcze bardziej, bo właśnie dzwoniłem do dwóch ASO i powiedzieli mi, że jednak po 60 tyś, a poprzedni właściciel wymieniał po 67 tyś - teraz ma 128 tyś i nie wiem czy pędzić w pośpiechu do warsztatu czy jeszcze pojeździć.

ja mam tak w książce serwisowej,

na taki element wpływa żużycie , rodzaj jazdy itp.

vectra jest ciutkę innym samochodem o miejszej masie, więc warto patrzeć na książkę serwisową tam jest co kiedy i za ile kilometrów i wymieniać według tych wzkazań i koniec.

Trzeba wziąść pod uwagę możliwośc zerwania paska. :twisted:

Guest Konrad-vectra

U mnie w Viki był wymieniany przy 60tys. i jak wpadła w ręce mojej rodzinki przy 115tys. km to tez rozrzad wymieniłem jak stan licznika był 118tys. km i też słyszałem że sie wymienia co 60tys.km

Guest roberts
warto patrzeć na książkę serwisową tam jest co kiedy i za ile kilometrów i wymieniać według tych wzkazań

W/g mojej książki serwisowej to wychodzi, że pasek należy wymieniać co 120 tyś, a tylko wersja OPC co 60tyś - ale coś mi się w to nie chce wierzyć.

No nic - wygląda na to, że nie pozostaje nic innego jak umówić się na wymianę rozrządu.

Dzięki za pomoc.

• 5 years later...

Mechanicy daja gwarancjie na 40 tys. wymiana powinna byc co 60 tys mozna tam troszke naciagnac ale to odrobine;p ja wymienilem po 70 tys i pompa wody ledwo juz dychala;0 wiec teraz powiedzielem ze 60 tys i wymiana nawet pompe bede wymianiel co 60 tys bo mowia ze co 2 wymiany ale ja wole doplacic 150 zl za pompe i miec spokuj;p

Mój sąsiad ma vectrę od 11 lat i jak powiada - wymienił rozrząd przy zakupie i tak jeździ do dziś a nastukał prawie 100tyś km Ja tam nie wiem jak to jest, ale niech może wypowiedzą się osoby którym pasek strzelił szybciej niż po 60 tyś km, albo 90 ?

• 2 weeks later...

witam . A orientuje się może ktoś co ile robić rozrząd w VB 1.6 8v , bo gdzieś czytałem że co 140tys ale czy to możliwe ? . Poprzedni właściciel mówił że ostatnio wymieniał przy 180tys.wcześniej jeździł nią jakiś niemiec a teraz ma 225 tys. Z góry dziękuję za odpowiedź , Pozdrawiam

nie słuchaj co mówi poprzedni właściciel

kupiłeś auto - zmień rozrząd i pompę, olej i filtry

potem co 60 tys

no właśnie olej zmieniłem odrazu "półsyntetyk 10w40" , został teraz rozrząd z którym się wachalem ale teraz to już postaram się wymienic go jak najszybciej . Niby silnik bezkolizyjny ale po co ma mnie szef lawetą gdzies z polski ściągać :). A jakiej firmy rozrząd polecacie, mam na myśli pasek,pompę i napinacz ?. bo chyba nic więcej nie wchodzi w skład ?