Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bubi11

Opis kontrolek deski rozdzielczej

95 posts in this topic

Witka,

Szukam opisu kontrolek deski rozdzielczej, bo ostatnio zapaliła mi się jedna i nie wiem co ona oznacza. Trudno ją opisać. Wygląda jak dwa przecinające się druciki. Zapaliła się po przekręceniu kluczyka w stacyjce i po odpaleniu zgasła. Nigdy wcześniej tego nie było. Nie wiem czy to jakiś podgrzewacz paliwa się właczył, czy co (w nocy był lekki mrozik), bo mam 2.0 dti. Cholera wie..

Tak czy siak szukam właśnie takiego opisu. Jak ktoś ma jakiś pomysł, gdzie to moge sciągnąć, albo ma u siebie i czuje nieodpartą potrzebe przesłania mi tego, to z góry dziękuję.

Pozdrawiam

tb

Ps. I nie radzcie mi, że mogę kupić, please, bo tyle to wiem:)

0

A może to sprężynka?? Świece żarowe.

Please login or register to see this image.

24uv9.jpg

1

Kurde sam już nie wiem. Jak to się powtorzy, to się dobrze przypatrze. Dzieki za skan tych karteluch.

0

Please login or register to see this quote.

Nie ma za co :mrgreen: :mrgreen:

0

pewnie chodzi Ci o taka spirale...obok lampki ABS-na prawo....jest to podgrzewanie swiec zarowych....masz silnik diesla i on zupelnie inaczej sie odpala niz benzyna...

jak jest zimno znaczy temp okolo 2stopni i nizej...to silnik musi zostac podgrzany...i robia to swiece zarowe..aby diesel odpalil...im zimniej jest na dworze tym dluzej sie czeka...

poczekaj az spirala Ci zgasnie wtedy znaczy,ze juz jest nagrzane i mozesz dalej przekrecic kluczyk...znaczy zakrecic silnikiem...

pozdrawiam

p.s. i jak jest niska temperatua to dobrze,ze sie zapala bo tak powinno byc :wink:

0

Ja mam pytanie tez w sprawie kontrolek czy w viki z 98 roku 1,8 benzyna full opcja powinna sie palic kontrolka od niezapietych pasów , oczywiscie gdy sa niezapiete , ostatnio rozbieralem zegary i tam wogule niemam zarówki i mam pytanie czy powinna byc czy nie ??

0

Wsadz zarowke i bedziesz wiedzial.

0

Ja też mam problem ze zidentyfikowaniem kontrolki. Mam vectre 2.0 dti z 2000r. Dzisiaj pierwszy raz od momentu zakupu(4 lata) zaświeciła mi się kontrolka pod dużym wyświetlaczem na prawo od świateł przeciwmgielnych, jest to pomarańczowa kontrolka z kółkiem i trzema okalającymi ją z lewej i prawej strony kreseczkami, w mojej belgijskiej instrukcji obsługi nic takiego nie występuję(tak samo zresztą jak na zdjęciu slboss-a parę postów wyżej).

co to jest ???

może to coś związanego z hamulcami, bo tarcze i klocki z przodu mam do wymiany

0

od klocków to jest komunikat na wyświetlaczu kompa

0

Mam taki sam silnik i nie kojarze o jaką kontrolke chodzi?? W którym dokładnie miejscu jest?? Ja mam taki układ konrolek jak na skanie który wkleiłem wyżej i na prawo od przeciwmgielnych jest rezerwa. :shock:

0

poszedłem zrobić zdjęcie ale kontrolka sie już nie świeci, wyglądała jakoś tak:

cóż to takiego, mam wersję bez komputera więc może to jednak coś z hamulcami !!!

[ Dodano: Wto 07 Lis, 2006 ]

slboss: kontrolka znajduje się pod wyświetlaczem TID-a(u mnie radio i temperatura) po prawej stronie tuż za ostatnią kontrolką z twojego zdjęcia

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2006 ]

dziś znów przez chwilę sie paliła i jednak wyglądała tak

1as7.png

może jednak ktoś wie co to za kontrolka

0

Ta kontrolka sygnalizuje zużycie klocków hamulcowych.

Jest to opcja bez komputera.

0

hmm... dlaczego nie podali tego w instrukcji :?: :?: :shock:

Dziś z tego wszystkiego wziąłem oryginalna instrukcje od swojego auta i tam zobaczyłem, że nie ma w niej nawet kontrolki od samopoziomowania reflektorów.

0

cze nie bede zakldal nowego postu bo mam krotkie pytanie co uruchamia wlacznik z namalowanym samochodzikiem pomiedzy klimą i awaryjkami ?

0

obieg wewnętrzny powierza - wtedy do wentylacji auta nie pobiera zapaszków z zewnątrz tylko miele powietrze w cyklu zamkniętym.

0

Ale działa tylko wówczas, kiedy pokrętło rozdziału powietrza nie jest ustawione na szybę.

0

zadam kolejne pytanie heh wuciaglem bezpiecznik nr chyba 28 albo 29 i po wlaczeniu zaplonu zapalaja sie kontrolki jedna taka z namalowanym ludkiem pasami i koleczkiem gasnie i sie zapala jest ona koloru czerwonego domyslam sie ze jest od poduszek ale czemu nie gasnie po wyciagnieciu bezmpiecznika , wczesniej bylo wszystko OK co robic ????

0

^^^

Zadam moze glupie pytanie: wiesz chociaz ktory bezpiecznik wyciagales, i po co go wyciagales?

0

bo nie ma z nim nic wspólnego - błąd poduszki zgasisz tylko kompem.

Nie ma bezpiecznika odpowiadającego tylko za tą kontrolkę. Pewnie po wyjąciu któregoś - zgaśnie ale "zgaśnie" też parę innych rzeczy. Wyjmij se żarówkę. Tylko pamiętaj jak kontrolka się pali - poduszki NIE MASZ (jak wyjmiesz żarówkę to też nie).

0

wczesniej nic sie nie swiecilo bylo OK ogolnie to wymienialem zaróweczki od podswietlenia regulacji nawiewu , fotel kierowcy na maxa do tyly pozniej wyciaglem aby ten bezpiczniek na przekreconym kluczyku i po wyciagnieciu bezpiecznika zgasly wszsytkie kontrolki po wlozeniu zaswiecily sie i niestety ta od poduszek juz swieci na stale :/

0

I to jest odpowiedź na kontrolkę poduszek

Dodatkowo przeczytaj to:

Please login or register to see this link.

pozostaje zlutować kostkę i zgasić kontrolke techem

0

a co tam jeastew tej kostce ze ona sie psuje ??? nie rozumiem tego niby gniazdo wiec filozofi nie powinno byc a czy jak zlutuje kabelki na sztywno czy wszystko bedzie dzialac wg pierwotnych zalozen ???

EDIT by ZIZ: Tu nie ma nic do rozumienia. Proponuje poczytac topiki dotyczace kostki po siedzeniem a nastepnie zastosowac sie do zalecen kolegi.

0

Posted (edited)

Witam . Posiadam Vectre 1.8 16v 99r . Podczas odpalania samochodu zapala mi sie kontrolka sygnalizujaca uklad elektroniczny silnika , podaczs jazdy lub przy dodawaniu gazy ponad 4.5 tyś. obrotow silnik przerywa co to oznacza prosze o pomoc

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Lukasz1209
0

Posted (edited)

To niestety oznacza awarię silnika.Lub jego elektroniki.I komputer pracuje w trybie awaryjnym nie pozwalajac na przekroczenie 4,500 obr/min.Do Techa odczytać błędy,usunąć usterkę .Szybciutko!Szybciutko

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by dulczas
0

Posted (edited)

Postaram się jak najszybciej to sprawdzic i tak jak powiedzialeś usunąc błędy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Lukasz1209
0