Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Co Vc boli najbardziej ????

Guest Rafał_W
 Share

Recommended Posts

Guest Rafał_W

Witam

Mam pytanie jak w temacie. Jestem uzytkownikiem VC od dwóch tygodni. Wczesniej miałem Omege B oraz C. Z doświadczenia wiem ze byly to autka nie zawodne i nie mialem z nimi rzadnych problemów.

Natomiast przeglądając forum , a szczegolnie dział dotyczacy VC doszedłem do wniosku ze duża cześć uzytkowników boryka sie z różnymi problemami.

Wiadomo że części się zużywają , a stan naszych dróg przyspiesza te zużycie o 50 % , ale oporócz problemów zwiazanych z jazdą dużo czytałem o problemach typu ( myłem auto i sa problemy z kontrolkami , czy też że palą sie kontrolki itp. ).

Dlatego mam pytanie na co szczególnie zwracać uwagę aby nie mieć zbędnych wydatków przy eksploatacji VC :grin:

• Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

Mam pytanie jak w temacie. Jestem uzytkownikiem VC od dwóch tygodni. Wczesniej miałem Omege B oraz C. Z doświadczenia wiem ze byly to autka nie zawodne i nie mialem z nimi rzadnych problemów.

Natomiast przeglądając forum , a szczegolnie dział dotyczacy VC doszedłem do wniosku ze duża cześć uzytkowników boryka sie z różnymi problemami.

Wiadomo że części się zużywają , a stan naszych dróg przyspiesza te zużycie o 50 % , ale oporócz problemów zwiazanych z jazdą dużo czytałem o problemach typu ( myłem auto i sa problemy z kontrolkami , czy też że palą sie kontrolki itp. ).

Dlatego mam pytanie na co szczególnie zwracać uwagę aby nie mieć zbędnych wydatków przy eksploatacji VC :grin:

Polecam przeczytac to cale podforum jako wieczorna lekture :D Sa tu zawarte praktycznie wszystkie dotychczasowe bolaczki tego modelu. Co do jakis szczegolnych przykazan w ekspolatacji to chyba nie ma na to reguly. Wszystko zalezy czy trafiles na dobry egzemplarz. Jednemu przez 4 lata i 100tys km nie wysiadzie nic, a drugiemu wymienia pol samochodu podczas 2 lat :D

Poza tym napisz jaka masz vectre dokladnie no i zapraszam w sobote na relacje live :mrgreen:

Generalnie zawieszenie w VC jest bardzo delikatne - szczególnie w wersji GTS.

Poza tym nie jest jakoś szczególnie awaryjne. Dokuczają - owszem pierdoły to też często przez nasze obsk***iałe drogi.

Guest Rafał_W

Poza tym napisz jaka masz vectre dokladnie

Vectre ma GTS ale słabą bo tylko 1.8

A co najbardziej mnie zirytowało ze nie ma BC. Opel mógł sobie podarowac te 8 Air Bag-ów i dac BC.

Czytałem juz wlasnie o wymianie ale to zobaczymy pozniej.

Guest Pawnick
Wczesniej miałem Omege B oraz C. Z doświadczenia wiem ze byly to autka nie zawodne i nie mialem z nimi rzadnych problemów.

te samochody w stosunku do VC dzieli przepaść jakościowa ( na niekorzyść VC oczywiście :evil: ). Ja drugi raz bym nie kupił. Musisz mieć znajomego mechanika, znqającego sie na rzeczy albo płacić w ASO gruby szmal. Znajomy mechaniik z ASO określa VC jako wielkie, niedopracowane g...o i najgorszy wytwór GM w ostanich latach. W VC padają namietnie ( kolejność przypadkowa):

- zawieszenie ( zarówno przód i tył, w szczególności tył wielowahaczowy);

- łożyska kół;

- pompy wspomagania,

- maglownice ( rozszczelnieina, prawdopodobnie na skutek złego zabezpieczenia antykorozyjnego);

- koła pasowe ( pękają );

- awarie zamków bagażnika;

- chłodnice automatycznych skrzyń biegów wyprodukowane do 2004 r. ( wada fabryczna chłodnic, powodująca przedostawanie się wody do oleju w skrzyni i oleju do chłodnicy - skutek awaria skrzyni- naprawa w ASO 7 tyś PLN;

- przewody gumowe doprowadzające powietrze do turbiny w dieslach DTI ( koszt 600 PLN, brak zamienników);

- awarie CIM ( modułu przy kierownicy ) - koszt ok. 1.800 PLN

- awarie czujników ABS i parkowania;

- szybka korozja tłumików wydechu;

- pękające wały w 1,9 CDTI;

- awarie panelu sterowania klimatronikiem;

- awarie silnika wentylatora nawiewu;

- wariacie CAN-a

.... to te chyba najpowzsechniejsze usterki, wszystkie wynikające z niedopracowanej konstrukcji

:mrgreen: :mrgreen: - to nam pozostało....

Guest Rafał_W
to te chyba najpowzsechniejsze usterki, wszystkie wynikające z niedopracowanej konstrukcji

Hmmm a myślalem ze przesiadłem sie na lepszy samochód. Mam nadziej że aż tak źle nie będzie. Narazie mam do wymiany tylko końcowy tłumik :cry: , a reszta wyjdzie w czasie użytkowania.

Wczesniej miałem Omege B oraz C. Z doświadczenia wiem ze byly to autka nie zawodne i nie mialem z nimi rzadnych problemów.

te samochody w stosunku do VC dzieli przepaść jakościowa ( na niekorzyść VC oczywiście :evil: ). Ja drugi raz bym nie kupił. Musisz mieć znajomego mechanika, znqającego sie na rzeczy albo płacić w ASO gruby szmal. Znajomy mechaniik z ASO określa VC jako wielkie, niedopracowane g...o i najgorszy wytwór GM w ostanich latach. W VC padają namietnie ( kolejność przypadkowa):

- zawieszenie ( zarówno przód i tył, w szczególności tył wielowahaczowy);

- łożyska kół;

- pompy wspomagania,

- maglownice ( rozszczelnieina, prawdopodobnie na skutek złego zabezpieczenia antykorozyjnego);

- koła pasowe ( pękają );

- awarie zamków bagażnika;

- chłodnice automatycznych skrzyń biegów wyprodukowane do 2004 r. ( wada fabryczna chłodnic, powodująca przedostawanie się wody do oleju w skrzyni i oleju do chłodnicy - skutek awaria skrzyni- naprawa w ASO 7 tyś PLN;

- przewody gumowe doprowadzające powietrze do turbiny w dieslach DTI ( koszt 600 PLN, brak zamienników);

- awarie CIM ( modułu przy kierownicy ) - koszt ok. 1.800 PLN

- awarie czujników ABS i parkowania;

- szybka korozja tłumików wydechu;

- pękające wały w 1,9 CDTI;

- awarie panelu sterowania klimatronikiem;

- awarie silnika wentylatora nawiewu;

- wariacie CAN-a

.... to te chyba najpowzsechniejsze usterki, wszystkie wynikające z niedopracowanej konstrukcji

:mrgreen: :mrgreen: - to nam pozostało....

Przemawia przez Ciebie gorycz ;) Ile to juz dni?

Dosc czeste usterki to tez padajace sprzegla i wlasnie skrzynie automatyczne. Znam wirtualnie jednego z 3.2, ktoremu juz wymienili 2 automaty :roll:

Jest tego o wiele za duzo, ale naprawde zdarzaja sie bezawaryjne wyjatki.

to te chyba najpowzsechniejsze usterki, wszystkie wynikające z niedopracowanej konstrukcji

Hmmm a myślalem ze przesiadłem sie na lepszy samochód. Mam nadziej że aż tak źle nie będzie. Narazie mam do wymiany tylko końcowy tłumik :cry: , a reszta wyjdzie w czasie użytkowania.

Mam do sprzedania taki tłumik.

Za ile będziesz kupował - sprzedam Ci taniej - roczny po przebiegu 40 000 w stanie idealnym.

Opel mógł sobie podarowac te 8 Air Bag-ów i dac BC.

VC ma niezmiennie 6 airbagów.

Co do awaryjności, to mam doświadczenia ze służbowymi VC w jednej z firm, w której pracowałem. Kilkanaście samochodów z różnymi silnikami i w różnych wersjach wyposażenia.

Jakość wypada całkiem nieźle, nie licząc nietrwałego zawieszenia i padających maglownic. W porównaniu z Laguną czy też Audi A6 poprzedniej generacji, było o niebo lepiej.

mnie najbardziej boli to że jadąc sobie do mnie do domu po dołach słysze jak coś tam trzeszczy, skrzypi,

ostatnio jechałem taxi starym mecenasem E o przebiegu 500 tyś km i co? i cisza!

U mnie z tylu cos caly czas skrzypi...tak piszczy jakby metal o metal ocieral....jechal nawet szef serwisu, pozniej wszyscy lookali i nic ! pulke wymontowalem, siedzenia zlozylem i nic ! A teraz cos jeszcze puka z przodu ! Bez radia na maxa dostaje szalu...

U mnie z tylu cos caly czas skrzypi...tak piszczy jakby metal o metal ocieral....jechal nawet szef serwisu, pozniej wszyscy lookali i nic ! pulke wymontowalem, siedzenia zlozylem i nic ! A teraz cos jeszcze puka z przodu ! Bez radia na maxa dostaje szalu...

U mnie przyczyną była zapasówka i zestaw narzędzi w styropianie.

z tylu cos caly czas skrzypi...tak piszczy jakby metal o metal ocieral

U mnie też tak było jak wyregulowałem plastikowymi odbojami położenie tylnej klapy.

Cisza była pierwsze dwa kilometry a potem pisk metal o metal.

Jak się okazało po otwarciu...za mocno wyciągnąłem odbojniki i podczas otwierania było czuć jak klapa "tak odskakuje" i trzeba było mocniej zamykać.

Wcisnąłem trochę odbojniki i test...dalej skrzypi ale mniej.

Odbojników już nie ruszałem tylko posmarowałem wazeliną techniczną ten hak w tylnym zderzaku, o który zamyka się zamek klapy.

Wynik: nastała upragniona cisza :mrgreen:

3 lata dwie Vectry w firmie z silinkami 2,2 DTI..Jedna jezdzi duzo wiecej od drugiej. Wnioski:

- zawieszenie GTSa nie wytrzymuje polskich dziur

- w dieslu wlacza sie czasem tryb awaryjny silnika (niby przeplywomierz, niby zle paliwo - ale komp jakby nie chcial zapamietac tego bledu - tlumaczy ASO, heh)

- generealnie auto bardzo nowoczesne z ktorym nie ma problemow, kiedy ma jechac to jedzie, nie zdazylo sie zeby stanelo i odmowilo posluszenstwa. Jedynym jej minisem jest zawieszenie (a moze raczej polskie drogi)...

Moje przypadłości:

- przekładnia,

- sprzęgło,

- tylny zamek w drzwiach,

- zawieszenie (stuki itd. itp.),

- plastiki lubią się łuszczyć (w drzwiach),

- "przekrętło" radia nie zawsze chce wspłopracować, ale tak już musi być, hehe..

I chyba tyle :wink:

Guest Rafał_W
Mam do sprzedania taki tłumik.

Za ile będziesz kupował - sprzedam Ci taniej - roczny po przebiegu 40 000 w stanie idealnym.

Nie orientowałem się jeszcze ile kosztuje nowy , a ile rzemiosło.

A czemy sprzedajesz swój ??? Masz założony jakiś sportowy ????

Moze wiesz ile kosztuje nowy to sie jakoś dogadamy :wink:

ja mam 8

Watpie. Ja tez mam 8 napisow na zaslepkach, ale poduszek jest 6. Kurtyna jest 1 po kazdej stonie pomimo, ze obejmuje tez pasazerow z tylu.

ja mam 8

Watpie. Ja tez mam 8 napisow na zaslepkach, ale poduszek jest 6. Kurtyna jest 1 po kazdej stonie pomimo, ze obejmuje tez pasazerow z tylu.

gdzie masz napisy a gdzie nie

ja mam 8

To napisz gdzie masz a ja potwierdze albo nie :D

Deska 2x

Fotele 2x

Slupek srodkowy u gory 2x

Jakos nad tylnymi drzwiami 2x

ja mam 8

Deska 2x

Fotele 2x

Deska 2x

Fotele 2x

slupek przedni 2x

w tych miejscach mam napisy AIRBAG

Jakos nad tylnymi drzwiami 2x mam tylko miejsca na napis

ja mam 8

Deska 2x

Fotele 2x

Deska 2x

Fotele 2x

slupek przedni 2x

w tych miejscach mam napisy AIRBAG

Jakos nad tylnymi drzwiami 2x mam tylko miejsca na napis

To masz 6 bez dyskusji. Ja tez mam w tych miejscach napisy tylko, ze z glowy pisalem.