Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Oględziny filtra paliwa

Wektor
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się, czy wasze filtry wymieniane standardowo (co 30kkm) wyglądają tak jak mój:

Zasyfiały, czarny?

Może mają inne barwy tęczy?

Myślę, że skoro na nim jest tyle syfu, to znaczy że tankuję podłe paliwo; z drugiej strony jednak, dobrze że ten mazut został na filtrze a nie we wtryskiwaczach :wink:

Zastanawiam się, czy wasze filtry wymieniane standardowo (co 30kkm) wyglądają tak jak mój:

Zasyfiały, czarny?

Myślę, że skoro na nim jest tyle syfu, to znaczy że tankuję podłe paliwo; z drugiej strony jednak, dobrze że ten mazut został na filtrze a nie we wtryskiwaczach :wink:

Ja wymieniam co kazda zmiana oleju, czyli co 10kkm i i tak na wysokosci 1/4 od dolu jest az ciemny od syfu ;(

Zasyfiały, czarny?

Ja wymieniam co kazda zmiana oleju, czyli co 10kkm i i tak na wysokosci 1/4 od dolu jest az ciemny od syfu ;(

U mnie jest tak samo. Wymiana co 10000 km.

wymieniam co kazda zmiana oleju, czyli co 10kkm (

Tak samo robie plus reszta filrow.

U mnie jest lekko brudny tylko z jednej strony, Pionowy pasek o szerokosci ok. 3cm.

Guest Bob1976

Witam.

Pierwszy raz wymieniałem tuż po zakupie asterki i był czysty,ale samochód jeździł w Holandii:)Ostatnio tzn. po jakis 30kkm od osttniej wymiany filtra paliwa, swierdziłem że przed zimą dobrze jest go wymienić, byłem lekko przerażony,wyglądał prawie jak filtr oleju,czarny!! to może świadczyć tylko o jakości naszego paliwa,a tankuje tylko na markowych stacjach :twisted:

i co dalej?? cos powaznego??

wymiana uszczelniaczy wtryskow, jakis tam uszczelek mostkow w glowicy, gruntowne odpowietrzenie i po tygodniu filtr zatkal sie olejem silnikowym zaciagnietym z baku

po wymianie filtra i odpowietrzeniu chula do tej pory,

apropos zapowietrzania to u mnie chyba jeszcze nie wszystko jest wyjasnione bo zawsze silnik sie zapowietrzal jak mialem malo paliwa w baku, od jakiegos czasu nie schodze ponizej 20 litrow w baku i jest ok

pozdrawiam

filtr zatkal sie olejem silnikowym zaciagnietym z baku

Moj filtr (FILTRON) po normalnym uzytkowaniu i przebiegu ok 9kkm:

a62a58c2f3fa9e51.jpg

c8438b18cbae5ab1.jpg

Ta ciemna czesc zajmuje maxymalnie 1/3 powierzchni calego filtra.

filtr zatkal sie olejem silnikowym zaciagnietym z baku

Moj filtr (FILTRON) po normalnym uzytkowaniu i przebiegu ok 9kkm:

Obrazek

Obrazek

Ta ciemna czesc zajmuje maxymalnie 1/3 powierzchni calego filtra.

to ja tez tak mam moze ciut wiecej po 10kkm ;/

Guest .:Andy:.

witam,

ja sie podepne pod temat....bo wymienilem wlasnie filtr paliwa...mam silnik x20DTH... no i uklad jest zapowietrzony....wiem ze aby go odpowietrzyc to albo pokolejki odkrecajac kazdy z wtryskow albo mozna wszystkie na raz...

ale jest kilka pytan....bo to pierwszy raz robie...wiem,ze wtryski sa z przodu pod ta plastikowa obudowa ecotec...jak ja odkrecilem to...jak sie mozna dostac do tych wtryskow-nakretek???

bo na gorze jest taka plastikowa listwa jeszcze...ja trzeba odkrecic i przesunac pewnie??

i dwa pozniej nad kazdym z wktryskow jest ten elatyczny gumowy "kanalik odprowadzajacy" ktory laczy wszystkie wtryski i on mi przeszkadza wlasnie aby dostac sie do srub...co z nim

dlatego mam prosbe jakby ktos mogl mi napisac jak sie do tego dostac..jakos krok po kroku...jak sie do tego zabrac i czy mozna uzyc zwyklego plaskiego klucza do tego??

pozdrawiam

jak sie do tego dostac

Poszukaj porady OchMana odnosnie czyszczenia kolektora i tam sa zdjecia jak to rozkrecac pokolei.

A tak na przyszlosc:PORADA WYMIANA FILTRA PALIWA: :wink:

Odkrecasz pokrywe filtra, sciagasz ja, wyciagasz stary filtr i uszczelke, wsadzasz nowy, zalewasz az po brzegi ropka, wsadzasz nowa uszczelke na obudowe i tak samo nowa pod srube i skrecasz obudowe z sila 6Nm.

Odpalasz autko i po wszystkim.

jak sie do tego dostac

Poszukaj porady OchMana odnosnie czyszczenia kolektora i tam sa zdjecia jak to rozkrecac pokolei.

A tak na przyszlosc:PORADA WYMIANA FILTRA PALIWA: :wink:

Odkrecasz pokrywe filtra, sciagasz ja, wyciagasz stary filtr i uszczelke, wsadzasz nowy, zalewasz az po brzegi ropka, wsadzasz nowa uszczelke na obudowe i tak samo nowa pod srube i skrecasz obudowe z sila 6Nm.

Odpalasz autko i po wszystkim.

tak zrobilem i mi nie odpalil.....bo chyba poszlo w przewody...wiec dlatego sie pytalem o odpowietrzenie...ale dzieki...a 6 Nm to jak palcami;)

ok to teraz takie pytanie...wedlug rozbiorki OchMan'a...bo aby miec mozliwosci odkrecania i przykrecania wtryskow...trzeba odkrecic: instalacje elektryczna i zdemontowane wezyki cisnieniowe nad wtryskiwaczami...i jak to zdemontuje moge krecic silnikiem aby odpowietrzyc??...tzn az prysnie paliwo??

i kolejne jak beda zdemontowane wezyki cisnieniowe odprowadzajace paliwo to ja "wydmucham" powietrze z wtryskiwaczy ale zapowietrze te wezyki cisnieniowe...czy one moga byc zapowietrzone??...sorki ale dopiero startuje z mechanika a ja bardziej jestem eelektryka i elektronika :wink:

pozdrawiam

ok to teraz takie pytanie...wedlug rozbiorki OchMan'a...bo aby miec mozliwosci odkrecania i przykrecania wtryskow...trzeba odkrecic: instalacje elektryczna i zdemontowane wezyki cisnieniowe nad wtryskiwaczami...i jak to zdemontuje moge krecic silnikiem aby odpowietrzyc??...tzn az prysnie paliwo??

i kolejne jak beda zdemontowane wezyki cisnieniowe odprowadzajace paliwo to ja "wydmucham" powietrze z wtryskiwaczy ale zapowietrze te wezyki cisnieniowe...czy one moga byc zapowietrzone??

Do odpowietrzenia musisz miec zalozone te wezyki poniewaz wchodza one do pompy od strony ssacej. W przeciwnym przypadku caly czas bedziesz zaciagal powietrze. Nakretki na wtryskiwaczach da sie nawet plaskim kluczem dokrecic ale latwiej jest to zrobic rozcietym oczkowym.

i kolejne jak beda zdemontowane wezyki cisnieniowe odprowadzajace paliwo to ja "wydmucham" powietrze z wtryskiwaczy ale zapowietrze te wezyki cisnieniowe...czy one moga byc zapowietrzone??

Do odpowietrzenia musisz miec zalozone te wezyki poniewaz wchodza one do pompy od strony ssacej. W przeciwnym przypadku caly czas bedziesz zaciagal powietrze. Nakretki na wtryskiwaczach da sie nawet plaskim kluczem dokrecic ale latwiej jest to zrobic rozcietym oczkowym.

no wlasnie tak myslalem czyli musze zmiescic klucz miedzy nakretkami od wtryskiwaczy a wezykami cisnienia...to mnie trapilo jak to obejsc i sie dostac do nakretek...

aby miec mozliwosci odkrecania i przykrecania wtryskow...trzeba odkrecic: instalacje elektryczna i zdemontowane wezyki cisnieniowe nad wtryskiwaczami...i jak to zdemontuje moge krecic silnikiem aby odpowietrzyc??...tzn az prysnie paliwo??

Pamietam ze po odkreceniu pokrywy silnika i prowadnicy plastikowej mialemlatwy dostep do metalowych wezykow ktore wchodza w silnik. Odkrecalem i dokrecalem je zwyklym plaskim kluczem, i nie bylo zadnych poblemow.

aby miec mozliwosci odkrecania i przykrecania wtryskow...trzeba odkrecic: instalacje elektryczna i zdemontowane wezyki cisnieniowe nad wtryskiwaczami...i jak to zdemontuje moge krecic silnikiem aby odpowietrzyc??...tzn az prysnie paliwo??

Pamietam ze po odkreceniu pokrywy silnika i prowadnicy plastikowej mialemlatwy dostep do metalowych wezykow ktore wchodza w silnik. Odkrecalem i dokrecalem je zwyklym plaskim kluczem, i nie bylo zadnych poblemow.

tak jest....wlasnie bo od gory przeszkadzaja wezyki cisnieniowe...wiec albo przecietym oczkowym albo plaskim z boku...a co do listwy to roznie ona jest przykrecona albo tylko torxem albo i torxem i zwykla sruba..rozmiar 8mm...torx tez...i udalo sie :grin:

pozdrawiam

co do listwy to roznie ona jest przykrecona albo tylko torxem albo i torxem i zwykla sruba..rozmiar 8mm...torx tez...i udalo sie

Zauwazylem w Viki ze torxy sa namietne stosowane. Jesli widzisz ze roznie sa poprzykrecane te same elementy w roznych autkach to sugerowalbym ze ktos juz tam kiedys grzebal i zamienil srubki.

Np u mnie pokrywa silnika jest na torxy, a moj sasiad MaciePaul ma juz na zwykle sruby.

co do listwy to roznie ona jest przykrecona albo tylko torxem albo i torxem i zwykla sruba..rozmiar 8mm...torx tez...i udalo sie  

Zauwazylem w Viki ze torxy sa namietne stosowane. Jesli widzisz ze roznie sa poprzykrecane te same elementy w roznych autkach to sugerowalbym ze ktos juz tam kiedys grzebal i zamienil srubki.

Np u mnie pokrywa silnika jest na torxy, a moj sasiad MaciePaul ma juz na zwykle sruby.

ja plastikowa obudowe mam na torxy....ale juz listwe elektroniki nad wtryskami...tak sruba po lewej to zwykla z podkladka a ta w tym zaglebieniu to torx...takze cos w tym moze byc...

pozdrawiam

Witam, dzisiaj wymieniałem filtr paliwa po 25 tys km do polowy czarny ale bez problemu wsadzilem nowy zalalem ropa odpalilem i odrazu 1/2 gazu zeby sie nie zapowietrzyl i wszystko gra i chuczy:) pozdrawiam

Witam, dzisiaj wymieniałem filtr paliwa po 25 tys km do polowy czarny ale bez problemu wsadzilem nowy zalalem ropa odpalilem i odrazu 1/2 gazu zeby sie nie zapowietrzyl i wszystko gra i chuczy:) pozdrawiam

no wlasnie to zalezy od ukladu jaki masz..tzn pompy paliwa..bo sa takie co sie same odpowietrzaja-fajna sprawa..moja niestety nie..i odpowietrzac zawsze bedzie trzeba...

pozdrawiam

to zalezy od ukladu jaki masz..tzn pompy paliwa..bo sa takie co sie same odpowietrzaja-fajna sprawa..moja niestety nie..i odpowietrzac zawsze bedzie trzeba...

A skad wiesz jaka ma pompe paliwa?

Ja mam ta co sie sama nie odpoietrza VP44 a wymienialem filtr jak wyzej i bez klopotu. Nawet nie musialem cisnac na gaz. Silniczek od razu rowno chodzil.

to zalezy od ukladu jaki masz..tzn pompy paliwa..bo sa takie co sie same odpowietrzaja-fajna sprawa..moja niestety nie..i odpowietrzac zawsze bedzie trzeba...

A skad wiesz jaka ma pompe paliwa?

Ja mam ta co sie sama nie odpoietrza VP44 a wymienialem filtr jak wyzej i bez klopotu. Nawet nie musialem cisnac na gaz. Silniczek od razu rowno chodzil.

nie wiem jaka ma...ale mowie,ze sa rozne pompy tak samo jak silniki....ja musze odpowietrzyc..a to,ze przy takiej pompie Tobie sie udalo..to nie znaczy,ze odpowietrzyl Ci sie sam uklad tylko raczej bym powiedzial,ze miales szczescie...albo Ci sie nie zapowietrzyl albo naprawde bardzo malo powietrza Ci sie dostalo i Ci uklad jakos pracuje ok....