Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Manetka kierunkowskazów

Guest Qba74
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich milośników VB - mam małe pytanko czy manetka kierunkowskazów jest rozbieralna? Od kilku dni mam problem tego typu ze zapalają mi sie "długie" - słysze tylko jakieś zwarcie "bzyk, bzyk" i daje po oczach innym. Jest to bardzo niekomfortowe :( POMOCY.

Guest MatMoraj

zapytam jutro goscia co wozi czesci do aut, wszystkie (dosłownie wszystkie)

Zapytam za ile by to załatwil i ile trzeba by było czekać. Ale mysle ze bedzie taniej jak na allegro.

Podaj dane viki to ci dam jutro znac na PW co i jak. Rok, silnik itp

nie wiem jak jest w VB ale w VA manetka od kierunkowskazow jest w pelni rozbieralna :) ja swoja rozebralem i zlozylem bez problemu :) nawet gdzies powinienem miec druga zapasowa i czesci do trzeciej :)

prosze oto gotowa porada ze strony głównej klubu, co prawda dotyczy przełącznika wycieraczek ale budowa i zasada działania jest podobna wiec powinienes sobie poradzić:

http://www.vectraklub.pl/porady/b-przelacz...wycieraczek.htm

Jest w pelni rozbieralny. Przechodzilem to niedawno u siebi bo mialem taki sam problem. Przy rozbieraniu uwazaj, masz tam sprezynke jak dobrze pamietam i przy otworzeniu moze Ci sie wszystko na czesci pierwsze rozleciec i bedziesz musial kombinowac co do czego. Jak juz rozbierzesz odginasz blaszke centralna, jak rozbierzesz bedziesz wiedzial o ktora chodzi. I teraz najlepsze. Jak juz zlozysz sprawdz czy Ci sie swiatla mijania nie swieca. Ja ogielem za bardzo, przelacznik dzialal idealnie, zadowolony poszedlem do domu a na wieczor zaskoczenie. Swica sie swiatla a wylaczasz je jak przelaczasz na dlugi. no i po ciemku musialem jeszcze raz grzebac.

Pozdrawiam

Jakby styki byly bardzo sciorane to mozesz kupic zwykla manetke bez tempomatu i przelozyc sama dzwignie. Konstrukcja czesci wchodzacej do srodka powinna byc identyczna a kable do tempomatu ida bokiem.

Czesc Wszystkim - dzieki za wskazówki - zrobiłem bez zadnego problemu, fakt początkowo wszystko sie rozsypało ale udąło sie złożyc w całość. Teraz działa OK (jak nówka :) ). Jeszcze raz wiekie dzieki za porady. Narka

fakt początkowo wszystko sie rozsypało

A oszczegalem :wink:

Wazne ze wszystko dziala i kolejne grosze zaoszczędzone

• 1 month later...
Dziwne Jeździ GOLFEM a ogłąsza się na forum VECTRY!!!!!

i to z Sosnowca......

Z takimi interesów nie bde robił ;P

Spokojnie możesz od gościa kupować (ja kupowałem i jestem bardzo zadowolony). Czym jeździ jest nie ważne, ważne gdzie pracuje (w ASO)

Dziwne Jeździ GOLFEM a ogłąsza się na forum VECTRY!!!!!

i to z Sosnowca......

Z takimi interesów nie bde robił ;P

Spokojnie możesz od gościa kupować (ja kupowałem i jestem bardzo zadowolony). Czym jeździ jest nie ważne, ważne gdzie pracuje (w ASO)

A cóż to waćpan sugeruje stwierdzając, że pracuje w ASO??????

A cóż to waćpan sugeruje stwierdzając, że pracuje w ASO??????

Ja nic nie sugeruję :wink:

Napisałem że kupowałem od gościa i jest OK .

Guest Krzycho

Noi spróbowałęm samemu naprawić niestety jedna cześć po prostu była połamana i kupiłęm NOWĄ W SKLEPIE - 60 zł!!!! A nie 80zł!!!!

powiedziałem że z SOSNOWCA !!!

• 11 months later...

Witam,

mam pewien problem z długimi światłami mianowicie nie potrafię ich wyłączyć muszę wyciągać bezpieczniki żeby światła były zgaszone, kupiłem nawet nowy przełącznik (35 zł ) i dalej świecą, może miał ktoś kiedyś taka sytuacje albo wie jak można mi pomoc ?

• 3 years later...

Witam ja zrobiłem tak jak zaproponował kolega wityk rozebrałem manetkę ale zanim doszedłem jak złożyc zajęło mi trochę czasu. Jak złożyłem i podłączyłem manetkę okazało się że jak ciągnę do siebie to światła długie palą się ale jak oppycham od siebie ( czyli chcę zapalic światła długie) to się wogóle niezapalają. Poradzcie co jest przyczyną ? Może źle złożyłem ? Poradzcie

Może źle złożyłem ? Poradzcie

Witaj. Nie tylko może, ale i na pewno. Akurat sam przerabiałem ten temat zaraz po zakupie Viki. Mi się akurat udało złożyć dobrze.

Jeśli pamiętasz, to w środku masz trzy mosiężne blaszki - jedną większa i dwie mniejsze. Ta większa to styk ruchomy, który zamyka obwód z blaszką jedną bądź drugą, w zależności od tego, czy manetkę z danej chwili przyciągasz czy odpychasz. Więc zapewne źle włożyłeś jedną z nich, albo przy składaniu się przesunęła i nie styka. Więc poświęć trochę czasu i cierpliwości, rozbierz jeszcze raz i spróbuj złożyć. Tam każdy styk ma swoje miejsce i jak się dobrze na to popatrzy to widać jak to ma być złożone.