Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dodatki do paliwa (diesel)

rafix1
 Share

Recommended Posts

Jak już sami odczuwamy robi się coraz chłodniej (naszym pojazdom też) no i zgodnie z 5 przykazaniem diesla

5) zimą dodawać bedziesz uszlachetniaczy do paliwa, aby parafina obca twojemu zbiornikowi paliwa byla

mam pytanko, jakie uszlachetniacze szanowni ziomale polecacie i jak je stosować?

A może na stacjach paliw jest od razu jakaś "ropa zimowa" właśnie na ten okres.

ps. wcześniej nie miałem do czynienia z silnikami diesla stąd moje pytanie.

1. Jeżeli tankujesz na markowych stacjach ( Statoil, bP, SHell) nie powinieneś się obawiać, oni napewno sprzedaja zimowe paliwo.

2. Na wszelki wypadek jednak, nie tankuj teraz całymi zbiornikami, tylko po połowie, trzeba im dac czas na przestawienie się na zimowe paliwo.

3. Jeżeli nie masz dostępu do markowych stacji, a auto trzymasz pod chmurką, możesz wlać specjalny srodek, zapobiegający wytrącaniu parafiny z ON.

Polecam markę CASTROL, niezawodny, choć drogi.

Na bak wlewasz buteleczkę okolo 250 ml.

Ale to tak dla spokojnego spania, tak naprawde raz kiedys wlałem i nigdy więcej nie stosowałem.

Silniki opla ładnie palą na mrozie, choć przyznam ze parkuje w garazu na noc.

W czasie siarczystych mrozów, po prostu swiece dłuzej pochodzą, nic pozatym.

Auto nigdy nie zamarało, nie masz sie czym przejmować.

Pozdarwiam serdecznie i mam nadzieje ze pomogłem rozwiac wątpliwości.

SEER

Jak na razie mam jedną zimę z dwoma dieslami za sobą. Do starego (AStra 1,7 TD Isuzu) cały czas dodaję dodatek SKYDE. Nie wiem jak wpływa na paliwo ale na pewno doskonale czysci wtryskiwacze.

Do VC nie lałem nic.

Astra stała na dworze i do -13 paliła od razu po 3 krotnym podgrzaniu świec (200 kkm przebiegu). Niżej nie próbowałem.

]VC stała w garażu i jeżeli było minus to najwyżej 1-2 stopnie, paliła jak latem - choć "dłużej" grzała świece.

Tej zimy będę postepował podobnie.

Witam,

Ja polecam środek tzw. FORMUŁA DIESLA Z ANTYŻELEM 250ml firmy STP zapobiegający wytrącaniu się parafiny i etc. cenowo jest atrakcyjnie ok 10pln i starcza na 50-60l akurat na cały zbiornik. W Motorze nie pamiętam w którym numerze ale niedawno testowali właśnie te wszystkie dodatki do paliw Diesel i nieżle ten wypadł.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Witam,

Ja polecam środek tzw. FORMUŁA DIESLA Z ANTYŻELEM 250ml firmy STP zapobiegający wytrącaniu się parafiny i etc. cenowo jest atrakcyjnie ok 10pln i starcza na 50-60l akurat na cały zbiornik. W Motorze nie pamiętam w którym numerze ale niedawno testowali właśnie te wszystkie dodatki do paliw Diesel i nieżle ten wypadł.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Jeżeli nie masz dostępu do markowych stacji, a auto trzymasz pod chmurką

Dla ścisłości podaję:

- tankuję na ORLENIE ropę verva ON, obok jest shell ale na ich paliwie dłużej musiałem kręcić aby autko odpaliło

- auto stoi w garażu (w nocy oczywiście)

Dla ścisłości podaję:  

- tankuję na ORLENIE ropę verva ON, obok jest shell ale na ich paliwie dłużej musiałem kręcić aby autko odpaliło  

- auto stoi w garażu (w nocy oczywiście)

To możesz nie robić nic, tylko lać i jeździć.

Na ewentualny długi wyjazd w trasę i mocne mrozy dla pewności wlej do baku któryś z proponowanych dodatków, bo w czasie jazdy po wielkim mrozie, powietrze dostające się z duzą predkoscią pod maskę może zmrozić układ.

Możesz przyblokować wlot powietrza , otwory w zderzaku ( nie cały, powiedzmy 60%)

Ważny też jest czysty filtr paliwa.

Z gory dziekuje za pomocnika.

SEER

SEER

Popytałem ludzi na temat eksloatacji disla w zimie i dość często padła rada aby na cały bak ropy wlać ok 1-2 L bezyny. W Vice tego nie próbowałem, bo w garażu stoi, ale sąsiada ma dwa busy które całą zime pod chmurką stoją i bardzo chwali ten sposób. Samochody mu nie zamarzają i łatwiej odpalić.

Ciekaw jestem waszej opini na ten temat.

Pozdro

Guest Pawnick
Popytałem ludzi na temat eksloatacji disla w zimie i dość często padła rada aby na cały bak ropy wlać ok 1-2 L bezyny. W Vice tego nie próbowałem, bo w garażu stoi, ale sąsiada ma dwa busy które całą zime pod chmurką stoją i bardzo chwali ten sposób. Samochody mu nie zamarzają i łatwiej odpalić.

Ciekaw jestem waszej opini na ten temat.

Pozdro

metoda stara, ale przy nowych dieslach ja bym nie ryzykował. Lepiej wlać specjalny preparat. Koszty przy cenie baku ropy zadne, a problem z głowy

Ja do wszystkich diesli dolewam benzynę, a jeśli zbliża sie porządny mróz to faktycznie lepiej kupić jakieś środki zapobiegające, jak znajde numer AŚ gdzie był test takich środków to podam nazwy. Co do benzyny to zeszłej zimy dolewałem denaturatu do Vectry, tak dla spokojnej duszy :wink:

Choć na zime najlepsze są patenty typu grzałki w zbiornikach :wink:

Guest Pawnick
Co po grzałce jakprzewody i tak zimne.

No tak, więc pewnie i webasto byłoby dobrym pomysłem :wink:

upieram się, że środki przeciw wytrącaniu parafiny tańsze.. :razz:

upieram się, że środki przeciw wytrącaniu parafiny tańsze..  

Dlatego pisałem wyżej ^^ o denaturacie i benzynie :wink:

Panowie, dodatek na pewno wystarczy. Przecie u nas nie Syberia  

Po ostatnich kilku zimach coraz bardziej mam obawy czy aby na pewno to nie była Syberia :roll:

• 3 years later...

Witać

czy stosowaliscie jakieś dodatki do ropki np, STP itd i jakie przyniosły efekty?

I czy w ogóle warto się w to bawić, bo u mnie delikatnie falują obroty -niby wszystko ok ale czasami denerwuje.

Czy komuś pomogły te bajerki w tej sprawie??

Dzięks za szczere odpowiedzi.

Edited by zubek73
łacze tematy / zubek

Witać

czy stosowaliscie jakieś dodatki do ropki np, STP itd i jakie przyniosły efekty?

I czy w ogóle warto się w to bawić, bo u mnie delikatnie falują obroty -niby wszystko ok ale czasami denerwuje.

Czy komuś pomogły te bajerki w tej sprawie??

Dzięks za szczere odpowiedzi.

Dodatki do ropy to stosuję tylko i wyłącznie zimą. I dolewam tylko STP. Rzeczywiście samochód wtedy lepiej odpala i jeździ. A jeśli chodzi o falowanie obrotów to wydaje mi się, że to raczej niewiele pomoże.

• 6 months later...

witam

pacjent to silnik 1,9cdti bez żadnych objawów

jaki dodatek dolewać prewencyjnie co jakiś czas do oleju napędowego żeby dbać o wtryski i cały układ a nie uszkodzić niczego?

pozdrawiam

STP do diesla daje radę.

Czasem możesz zatankowac lepsze ropę z serii premium, jest wzbogacone o dodatki uszlachetniające - nie każdy to potwierdza, ale u mnie działa.

ja również mogę polecić STP. Przed użyciem na pierwszym wtrysku dawki korekcyjne miałem powyżej 3! po użyciu i za jakiś czas ponownym podpięciu do komputera dawki korekcyjne spadły do wartości nie przekraczających normy (0,6 z tego co pamiętam) :D

Witam u mnie stosowałem STP ale efekt był raczej mizerny (co 5tys. trzykrotnie na zbiornik butelka) lepsze efekty przynosi tankowanie przed dłuższą trasą paliwa Premium-one już w sobie mają takie dodatki, u mnie od jakiegoś czasu na jednym wtryskiwaczu mam korektę dochodzącą do +2 ale STP nic nie jest w stanie zrobić ( Marcin B. górna granica według TIS jest + lub -4,5 a wtryskiwacze kwalifikują się do wymiany jak przekroczy + lub -6)

Edited by neseser

A ja proponuję co jakiś czas przegonić auto jakąś autostradą, najlepiej niemiecką i zalać ich zwykłego diesel'a. Efekt będzie znacznie lepszy niż dodatki czy tym bardziej pseudo uszlachetnione paliwa "Premium". :joopi:

• 1 month later...

witam

pytanie odnośnie dodatków do paliwa np STP do disla aby przeczyścic wtryski , czy ktos stosowa taki dodatek i czy można stosowac go do silników z DPFem

profilaktyka 1.9 gts zdth

drugi mam nadzieje maly problemik a mianowicie gdy przegazuję auto i obroty zaczynają spadać slychać jakieś trykanie (tryyyyyyy i tryyyyy) heh :)co to może być panowie

dodam gts z skrzynią automatyczną. Gdzieś wyczytalem na forum żę automaty nie posiadają kola dwumasowego ale czy to prawda z drugiej strony mechanik powiedzil iż to kolo zamachowe?

jakieś pomysly ?

Edited by zubek73
używamy wyszukiwarki - łączę tematy / zubek

"STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla-super koncentrat "" korzystam z tego profilaktycznie co kilka tys km . nawet stoi u mnie na stole puste opakowanie , jednak nie wiem czy nie jest Lepszy

...

słyszałem jeszcze o tym preparacie, chociaz to raczej do czyszczenia systemu paliwowego ale jedno z drugim sie łaczy

Pro-Tec Common Rail Diesel

ja miałem zwiększone dawki korekcyjne wtryskiwaczó, stosowałem stp do czyszczenia wtryskiwaczaczy diesla przez 5 tyś. km efektów brak ( może lepszy rozruch w zime) jeśli chce sie zadbać i przeczyscic wtryski to polecam v-power diesel z shella niestety 5 zł/l różnica odczuwalna w kulturze pracy motoru wlasciwie odrazu.