Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
morihana

WODA W KABINIE

28 posts in this topic

Witam, wiem że temat wody w kabinie był już poruszny ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem dlatego prosze kolegów o pomoc.

Otóż podczas ostatniego sprzątania samochodu zauważyłem za pod wycieraczką (po stronie kierowcy, tylko tam, nigdzie indziej) jest bardzo mokro. Od razu zajrzałem pod samochd ale w podłodze nie zauważyłem żadnej dziury ani tym podobnych rzeczy.

Czy ktoś ma jakiś pomysł któredy woda zakradła się do wnętrza mojego pojazdu ???

0

może z nagrzewnicy?

0

Sprawdz po prawej stronie pedalu gazu czy jest wilgotno, jak tak to napewno nagrzewnica, przerabialem to u siebie.

0

Chłopaki, dziwna sprawa z tą wodą w mojej kabinie ....

Wczoraj sprawdziłem poziom płynu chłodniczego i nie zauważyłem żadnych ubytków, sprawdziłem też okolice pedału gazu i miejsce gdzie zamontowana jest nagrzewnica i znowu nic: suchutko. Ale gdy podniose dywaniki podłoga jest wilgotna :neutral: DLACZEGO ?

Macie jakies pomysły ?

0

Hmm auto na podnosnik i sprawdz stan podwozia ( plyty podlogowej szczegolnie tam gdzie jest mokro ). Bo watpie ze jakos woda mogla by sie przedostac przez podszybie ( na wszelki wypadek sprawdz odplyw - taka rura gumowa pod maska czesto sie zapycha ) .

0

Please login or register to see this quote.

jak rurka ???

pierwsze słysze :oops: możesz podpowiedzieć coś więcej ??? prosze :wink:

0

Podnosisz mache - stajesz frontem do auta - kierujesz wzrok na podszybie - potem lekko pochylajac sie nad autem szukasz gumowego plaskiego wygietego w doł weza ktory odprowadza wode z podszybia.

Znajdziesz napewno.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Dzięki za podpowiedz :grin: .

Na pewno sprawdze a potem dam znać co i jak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

0

właśnie wrócilem z garażu, faktycznie znalazłem wygięty w dół gumowy przewód w który znalazłem mnóstwo ziemi pomieszanej z maleńkimi gałązkami i pisakiem. Poza tym zajrzałem pod podszybie, ale tam odziwo nic nie znalazłem-czyściutko i suchutko.

Myślisz że to pomoże ?

Jest jeszcze jakieś inne miejsce które mógłbym sprawdzić ?

0

Przykro mi ale nie jestem wrozka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">, narazie oprocz nieszczelnosci przy szybie nie przychodzi mi nic innego do glowy - jedynie co moglbys zrobic to wlesc do auta a niech ktos inny leje wode na samochod - moze cos zauwazysz...

0

Sprawdz jeszcze nadkole czy nie ma jakiejś szpary albo czy się nie odkręciło tędy też możliwe, że się dostaje :neutral:

0

Że tak głupio spytam, wyczyściłeś ten wąż czy tylko zlokalizowałeś? :-)

U mnie kiedyś też było bajorko w kabinie i właśnie przez ten zapchany odpływ.

0

Przerabiałem potop w kabinie, pod nogami kierowcy i pasażera z przodu.

Dopóki nie padało lub padało lekko, było OK.

Ale kiedyś lało jak z cebra przez całe dwa dni.

Zauważyłem wilgoc pod dywanikami jakieś tydzień później.

Po wyjęciu wykładziny po prostu masakra.

Przyczyną była właśnie ta gumowa fajka odprowadzająca wodę z podszybia.

Jeżeli padało mocno to woda nie nadązyła spływać tylko przelewała się przez turbinę nawiewu.

Wcześniej nie sądziłem, że może być taki potop w kabinie.

Polecam sprawdzać pełną drożność tej gumy co jakiś czas.

0

jęsli to nie pomogło to znam dobry sposób który mi pomógł, ściągasz tapicerke, bierzesz wąż gumowy z wodą i polewasz poszczególne miejsca druga osoba zaś patrzy kiedy będzie wypływać woda ( proces troche czasami czasochłonny ale bardzo skuteczny). Pozdrawiam

0

witam, ja mam podobny problem, z tym ze zauwazyłem że mam bardzo mokro w dywanikach ale z tyłu z lewej strony od pasażera, przez co mam bardzo dużo wilgoci w vectrze i bardzo paruja szyby, wody w zbiorniczku wyrównawczym nie ubywa, odpływy od podszybia sa drożne....przez co może ta woda sie dostawać do tego dywanika, pozdrawiam

0

Np. przez dziure w podłodze. :mrgreen: :wink:

Czasami jeszcze jej nie widać ale już sa małe przerdzewienia na wylot. I gotowe. :sad: :sad: :wink:

0

moglby ktos przyblizyc dokladnie miejsce w ktorym jest ten odplyw ( fajka)? srodek, bok? VA gls 89'

gracjas

0

sprawdż jeszcze uszczelkę pod nagrzewnicą to jest b.prawdopodobna przyczyna,jest na podszybiu

0

jak masz więcej pytań w tym temacie napisz mycho@op.pl

0

Posted (edited)

Ja mam podobny problem. Tzn. u kierowcy pod dywanikiem robi się tak mała kałuza, niewielka ale.... Z poczatku myślałem że naniosłem jakoś ale, wczoraj po 3 dniahc bez deszczu zauważyłem coś dziwnego. od strony pasażera, przy dywaniku, w miejscu gdzie kończy się wykładzina (patrząc z góry to po lewej stronie, na górze), jest taka gąbka(schodzi się tam deska rozdzialcza z podłogą), i ona jest cała mokra.:/

a dywaniki suche:/

2 problem to wilgoć w bagażniku, jak sciagne dywanik, to widac krople wody, które wypływają jakby spod obicia nadkoli, po prawej jak i po lewej stronie. tylko tam jest mokro. Ostatnio zakładałem chlapacze i moze to przez nie:/.

Taki mały rysuneczek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to całe czarne to wycieraczka

Please login or register to see this attachment.

Edited by mlodyaht
0

Witam

Co do wody w kabinie ( dywaniki ), hicior ostatniej zimy - przyda sie do kolekcji.

Koledze w Vectrze strzelila szyba ( podszybie troche zardzewialo ), pojechal na wymiane, oczywiscie usluga ekspresowa, a ze byla zima to szybko sie zemscilo. Pare dni pozniej zdziwil sie czemu mu sie dywanik pod nogami podnosi - jak sie okazalo rosla sobie gorka lodu... a skad woda ? Ano szpece od szybkich wymian szyb poskapili na kleju i lecialo ... pod szyba. Nie wnikam jak ... ale jak pojechal, poprawili to ma sw spokoj.

Co do skraplajacych sie kropel w bagazniku - polecam raz na jakis czas pootwierac wszystkie dzwi i okna, wywalic dywaniki udac sie na grilla, odlaczyc akumulator - niech auto sie przesuszy.... warto, naprawde.

0

Posted (edited)

tak tez zrobiłem, a co do dywaników to hehe, od zawsze tak je nazywam:P:). b

aha, doczytałem o tym kanaliku odprowadzajacym wode z szyby i go oczysciłem.

A co do szyby tow prawym dlonym rogu (w miejscu uszczelki przy szybie) na szkle widać takie białe plamy :/ Ma to od momentu kiedy go kupiłem, moze przez to jest nieszczelna szyba:/ zrobie fote i wrzuce

Edited by mlodyaht
0

WITAM JA TEŻ NIE DAWNO MIAŁEM PODOBNY PROBLEM I OKAZAŁO SIĘ ŻE WODA DOSTAJE SIE PRZEZ OTWÓR KTÓRĘDY WCHODZĄ PRZEWODY, A DOKŁADNIEJ JEST TO ZARAZ POD MASKĄ PRZY SZYBIE Z LEWEJ STRONY, CO PRAWDA BYŁA JAKAŚ USZCZELKA ALE ZMURSZAŁA I LECIAŁO

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

0