Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

• Announcements

• SEMPIK

Zasady Przyjmowania Nowych Klubowiczów   02/28/16

ZASADY PRZYJMOWANIA NOWYCH KLUBOWICZÓW Każdy ubiegający się o członkostwo w Vectra Klub Polska zobowiązany jest do zapoznania się z n/w zasadami przyjmowania nowych członków do Vectra Klub Polska, obowiązującymi od 10 maja 2006roku. (aktualizacja 30.12.2012r) KWESTIE FORMALNE jakie powinien spełnić kandydat aby zostać przyjętym do grona rekrutów: musi być zarejestrowanym użytkownikiem na forum minimum 30 dni, zapoznać się szczegółowo oraz przestrzegać zasad rekrutacji, zapoznać się i przestrzegać Regulamin Vectra Klub Polska, mieć minimalną ilość postów: 10 w działach technicznych wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny on-line https://forum.vectraklub.pl/registerboard/   UWAGA - FORMULARZE BEZ MINIMALNEJ WYMAGANEJ ILOŚCI POSTÓW ORAZ OSÓB KTÓRE NIE ZAREJESTROWAŁY SIĘ NA FORUM SĄ KASOWANE Po otrzymaniu formularza rejestracyjnego, V-ce Prezes ds. Personalnych nadaje kandydatowi status Rekruta. Od tej chwili rozpoczyna okres rekrutacji który trwa 3 miesiące. Zmiany statusów następują każdego 10,20,30 dnia każdego miesiąca (więc wciągnięcie na listę rekrutów następuje w w/w dni) OBOWIĄZKI REKRUTA Skontaktować się z Przewodniczącym Oddziału, do którego Rekrut chce należeć (lista PO poniżej). Wraz z Przewodniczącym Oddziału ustalić rodzaj i termin wykonania zadania. Uczestniczyć w spotach regionalnym, zlocie ogólnopolskim, bądź innej formie spotkania z Klubowiczami (po prostu dać się poznać osobiście). Czynnie uczestniczyć w życiu Klubu na forum. W miarę możliwości i posiadanej wiedzy pomagać innym użytkownikom w rozwiązaniu problemów.   KRYTERIA PRZYJMOWANIA REKRUTA Przyjmowaniem nowych członków zajmuje się Sekcja Personalna pod nadzorem V-ce Prezesa ds. Personalnych. Członkowie Sekcji Personalnej obserwują każdego Rekruta pod kątem obecności na forum, rzeczowości i kultury wypowiedzi. Zbierają również informacje o Rekrutach od Przewodniczących Oddziałów oraz od innych Klubowiczów. Każdy klubowicz, ma obowiązek zgłosić do sekcji personalnej, każde naruszenie zasad przez Rekruta, uwagi odnośnie jego pozytywnych oraz negatywnych zachowań; Na podstawie zebranych informacji, rozliczenia rodzaju wykonanego zadania, obecności na forum, udziału w dyskusjach, udziału w spotach lub zlotach oraz zaangażowania Rekruta w życie klubowe członkowie Sekcji Personalnej w drodze głosowania podejmują decyzję o przyjęciu/odrzuceniu kandydata. W przypadku negatywnego zakończenia okresu rekrutacji status na forum zmienia się na "forumowicz" bez dodatkowej informacji. Rekrut ma prawo do wystąpienia o ponowny okres próbny po upływie 3 miesięcy. W przypadku pozytywnego zakończenia okresu rekrutacji każdy Rekrut otrzymuje informacje o tym fakcie od V-ce Prezesa ds.Personalnych na PW. Następnie w terminie 14 dni wpłaca składkę na konto klubowe, a po opłaceniu składki zostaje mu nadany status Klubowicza. Wysokość pierwszej składki (wstępnej) uiszczanej przez Rekrutów równa jest zawsze pełnej składce rocznej(60,00 zł). W ramach pierwszej składki Rekrut uzyskuje prawo do wszystkich klubowych zniżek, dostęp do bezpłatnych i płatnych gadżetów klubowych jak również nieograniczony dostęp do klubowych porad technicznych. Każdą kolejną składkę roczną z tytułu członkostwa w Klubie, Klubowicz uiszcza w pełnej wysokości. Jeżeli Rekrut przystąpił do Klubu po dniu 30 czerwca, wysokość kolejnej składki stanowi 50 % składki rocznej. Obowiązek wpłaty składki wynika również z Regulaminu VKP, który Klubowicz akceptuje i zobowiązuje się przestrzegać. Zatem wyłącznie od zaangażowania samego Rekruta zależy jego członkostwo w Vectra Klub Polska LISTA PRZEWODNICZĄCYCH ODDZIAŁÓW: Dolnośląski-> Glizdowsky
      Kujawsko-Pomorski -> łobuz
      Lubelski ->sagi
      Lubuski -> Mieszko
      Łódzki-> m@@rcin
      Małopolski -> turtle1
      Mazowiecki -> Pałasz
      NL -> crazy ahmed
      Opolski -> pico
      Podkarpacki-> Stavi
      Podlaski -> prymula
      Pomorski-> Andy
      Śląski-> dandiczek
      Świętokrzyskie -> Kiniu
      UK -> pszczo
      Warmińsko-Mazurski -> Artus
      Wielkopolski -> maciluk
      Zachodniopomorski-> Magda

Sign in to follow this  
Followers 0
2200_1456163472

Kiedy dziecko może jeździć na przednim fotelu??

18 posts in this topic

Mam takie pytanie. Od jakiego wieku dziecko może jeżdzić na przednim fotelu?? Mój synuś ma 3,5 roku jeździ na podkładce więc itak zapinam go pasami jak na fotelu z przodu. Powodem mojego dylematy jest to że mam jeszcze 6 miesięcznego Bąbelka i wiecie jak to jest 2 foteliki i miedzy nimi żona już wcale nie ma miejsca. Ciekaw jestem jak do tej sprawy mają sie przepisy.

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.

Przewóz dzieci na przednim siedzeniu - Art. 45 ust. 2 pkt 5 prd.

Dzieci poniżej 12 lat można przewozić z przodu tylko w fotelikach ochronnych.

Dotyczy to wszystkich samochodów osobowych , autobusów, samochodów ciężarowych i innych pojazdów samochodowych, nawet, gdy nie są one wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Stosowanie innych niż foteliki urządzeń jest zabronione.

Zabronione jest również przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy, jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną dla pasażera.

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Nie kumam tego. Mój ma 4 lata i jeździ w foteliku.

Każde dziecko w wieku do 12 lat, które nie przekracza 150 cm wzrostu musi być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Dzieci starsze niż 12 lat lub mające powyżej 150 cm wzrostu używają pasów bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że na przednim siedzeniu nie można:

- stosować do przewożenia dzieci innych urządzeń ochronnych niż atestowane foteliki

- w ogóle przewozić dziecka w foteliku (tyłem do kierunku jazdy), jeśli samochód wyposażony jest w poduszkę ochronna dla pasażera o czym informują odpowiednie naklejki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Foteliki ponadto powinien być dostosowany do wzrostu i ciężaru dziecka. Dlatego przy jego zakupie należy sprawdzić dane techniczne i przeznaczenie. Polska norma dzieli foteliki na następujące grupy:

0 - do 9 miesiąca - 10 do 13 kg

I - do 3 lat - 18 kg

II - 4-7 lat - 15 do 25 kg

III - 7-10 lat - 22 do 36 kg

tak, ale tylko tylem do kierunku jazdy

Dokładnie.

Nie ma ograniczeń co do wieku. Wsadzasz synka w fotelik (chyba ciut za wcześnie przesadziłeś go na podkładkę - choć przepisy tego dokładnie nie precyzują - patrz instrukcja obsługi auta) zapinasz w pasy i może jeździć z przodu. Oczywiście przodem do kierunku jazdy jak napisali koledzy powyżej jeśli auto ma poduche pasażera.

czyli nie ma przeciwskazań żebym sadzał go na podkładce z przodu. Zawsze dobrze się kogoś poradzić.

Co to za podkładka, jakimi pasami syna przypinasz ? Jeżeli masz na myśli poduszkę podwyższającą i przypinasz pasami od samochodu to NIE MOŻESZ tak syna przewozić.

USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r. "Prawo o ruchu drogowym".

Ujednolicony tekst ustawy jest oparty na jej tekście jednolitym ogłoszonym w Dzienniku Ustaw z 2005 r. Nr 108, poz. 908 i zawiera zmiany, które weszły w życie do 1 lipca 2006 r.

Art. 39

3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Art. 45. 1. Zabrania się:

4) przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

5) przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

Należy pamiętać, że na przednim siedzeniu nie można:

- stosować innych niż foteliki urządzeń ochronnych (jest to możliwe na tylnych siedzeniach).

Przepis

Art. 39

3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

jest niestety martwy, jeżeli ciężar dziecka mimo nie spełnienia tych ograniczeń przekracza dopuszczalny ciężar, dla których produkowane są foteliki, podkładki itp. Mój syn od zeszłego roku jeździ jedynie w pasach na tylnym siedzeniu. Wszystko przez wagę. W wakacje zeszłego roku ważył juz 41 kg, a ponieważ foteliki sa do 36 kg, więc nie spełniaja wymogów. Policja nigdy się nie przyczepiła.

Witam !!

mam córkę która ma 2 lata i jeździ z przodu oczywiście w foteliku, a więc sztywnym urządzeniu które wystaje ponad głowę dziecka, ma trzymania boczne głowy i tułowia, i co najważniejsze ma sztywne oparcie i jest jednolite, które oprócz przypięcia pasami do fotela ma własne pasy do zapięcia dziecka.

Niestety jeśli chcesz posadzić syna na podkładce pod pupę, to tylko i wyłącznie na tylnim siedzeniu. Ale sądzę że za wcześnie tą podkładkę mu zafundowałeś.

no wszystko to fajne tylko np moja córa ma 9 lat i 156 cm wzrostu za dwa lata pewnie mnie opluje z góry , syn ma 8 lat i 146 cm wzrostu córka bez fotelika syn w foteliku wieczna awantura tylko np w windstarze dzieciaki sadzam na kanape do tyłu i co sie okazuje ? ano po posadzeniu młodego na tej cholernej podkładce jego głowa wystaje poza wysokość oparcia kanapy fajnie co ? więc poprostu wywaliłem to , młody jeździ normalnie zapięty w pasach z tym że pasy sa obnizone do jego wzrostu . no i oczywiście pan wladza przyp.... sie do mnie o młodego tłumaczyłem mu żę ta podkładka może tylko wywołać nieszczęście , gość był tępy i nie przyjmował nic do wiadomości - bo takie są przepisy z mandatem w ręku mając w d**.. przepisy po kilku dniach pojechałem z molodym na komisariat odwolałem się od decyzji przy komendancie posterunku zmierzyłem młodego i wiecie co miał 150,5 cm

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sprawę anulowali a my z młodym brechtaliśmy całą drogę z głupoty ludzkiej mlody bowiem był ubrany w wielkie trapery .... nikt nawet nie zwrócił na to uwagi .

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Jeszcze gdzieś widziałem stwierdzenie (nie w przepisach tylko w zaleceniach producenta), żeby NIE wozić dziecka w foteliku (żadnym) na przednim siedzeniu, jeśli samochód ma boczne poduszki.

Też to gdzieś wyczytałem

Czy od 2006 r zmienilo sie cos w przepisach w tym zakresie (czy tez jest to dalej aktualne)?

Please login or register to see this link.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

hehheh zdolna mala no i duzy plus dla taty z wyobraznia puste pole dla malej do zabawy

A co do maluchow na przednim siedzenuu to mysle ze, do tego wszystkiego powinnismy pomyslec o napinaczach pasow.

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.