Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

rafix1

Opony zimowe i letnie, krótko bez wywodów :-)

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokładnie ostatnio mnie wkurzył ,ale dałem sobie spokój. heh po co się spinać 

I tak zawsze wychodzi na moje.:thx:

Inteligencja Ciebie nie męczy czasami ? :D

Ja tam popieram Val'a. Jest lista producenta dotycząca przewidzianych rozmiarów opon i dla VC/Signum przy R16 215/55. Tłumaczenie, że nie mam kasy to wstawię byle co jest bez sensu. Jak się kupuje auto to trzeba mieć na eksploatację.

Napisano (edytowany)

To może najpierw dobrze poczytaj co producent pisze w instrukcji w zakresie stosowanych rozmiarów opon a nie powtarzaj zasłyszanych bzdur. Czasem lepiej nic nie pisać bo można się strasznie ośmieszyć.

np. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez radmax

Chciałbym również zauważyć, że producent w instrukcji do 55 R16 przewiduje 205 i 215 więc różnice w jeździe to są subtelne opinie użytkowników, a nie wyjście poza rozmiar zalecany przez producenta. Więc jeśli wyrażamy opinie, to podkreślmy, że to nasze własne odczucie, a nie, że tak nie w VC i Signum nie jest. Proszę screen

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_12/1937139472_Beztytuu.png.c1db2b04e566572221cc10151930af39.png" alt="1937139472_Beztytuu.png.c1db2b04e566572221cc10151930af39.png" />

Twoje mądrości to jeszcze pamiętam z g4g i jak widzę wiele się nie zmieniło. 

To już jest nudne.

Tak samo jak zalecane jest 195/65R15. Jeździ i wygląda to słabo. Czy da się jeździć? Da się.

Te lato jeździłem akurat na 205/55R16, zimę mam taką jak powinna być czyli 215. 205 złe nie jest i w zwykłym użytkowaniu nikt nie odczuje diametralnej różnicy. Jednak jak ktoś ma wystarczająco funduszy to lepiej założyć 215/55R16, bo po prostu jest lepszy pod względem jazdy jak i wyglądu. 205/55 to rozmiar do VB. Jednak jak do kogoś to jest taki problem wydać na 215 to niech kupi te 205. Reszta dyskusji w tej gestii jest zbędna.

Napisano (edytowany)

Ale nikt chyba nie poruszył aspektu gdzie ma jeździć. I tu jest problem, a nie nudne. Z własnego doświadczenia ( to oczywiście moje subiektywna ocena ) na typowo śnieżnych drogach, lepsza jest węższa opona ponieważ lepiej "wgryza" się w śnieg. Szersza opona ma większy rozkład siły i zachowuje się jak narta. Czyli zaczyna się ślizgać. Codziennie od ponad 20 lat jeżdżę do pracy na drogach WiM. Jeździłem na 185, 195, 205, 215. Fakt, że w różnych oplach. Ale w związku z tym, że zimy są jakie są, to lepiej wziąć szersze na lepszą przyczepność na asfalcie. Koledzy radzę Wasze polecany opony sprawdzić w faktycznie w trudnych warunkach, a nie patrząc na wygląd. Zanim ktoś zapyta i doradzi, trzeba wziąć pod uwagę w jakich warunkach będzie je eksploatował.

I chyba to tyle co będę miał do powiedzenia odnośnie opon.

A jak ktoś ma wątpliwości, to proszę sprawdzić jakie opony są wkładane w rajdach zimowych WRC. Węższe czy szersze ?

Edytowano przez Cretux

Mam górkę dość fajną do pokonania, która jest odśnieżana dopiero od jakichś trzech lat. W VB zderzak robił za pług. Bridgestone Blizzak szły bez problemu (195/65R15). W VC 215/55R16 Dayton DW510 EVO. Również szła bez problemu. Jedynie co to przez pryzmat właśnie takiego wyjazdu wybór padł na te modele które mają bieżniki kierunkowe.

To co napisałeś jest bez sensu. Tak można porównywać 205 do 245, ale nie 205 do 215. Ja nie napisałem, że 205 to kibel więc do mnie się nie pruj i wiem trochę w temacie więc daruj sobie. Jak wyżej napisałem nic nie mam do 205 w VC, który też jest ok, ale na siłę forsowanie go jest chore.

Kolego Ty sobie daruj z tekstem o pruciu do Ciebie. Jeśli masz problem z przeczytaniem czyjejś opinii n/t opon, to nie mój problem. Ad personam nic do Ciebie nie mam jak i do wszystkich.

Mógłbyś mi wskazać gdzie ja się do Ciebie, że tak to określiłeś "przyprułem" ?

Napisano (edytowany)

Twój post był odpowiedzią na mój. Więc odpowiedziałem na to co napisałeś. Z czytaniem problemów nie mam, za to nie wiem jak u Ciebie z interpretacją.

Dlatego napisałem daruj sobie gdyż jeździłem na jednym i drugim. Jednocześnie było to odpowiedzią na to co napisałem, gdzie również wspomniałem o wyglądzie.

Po drugie temat 205 vs 215 znowu został wywołany na podstawie moja racja jest lepsza od czyjejś racji. Wystarczy popatrzeć parę postów wstecz.

Edytowano przez Gepard_G

Masz rację. Temat wałkowany, podobnie jak olej. Niech każdy sam pojeździ i się przekona.

Myślę, że nie ma co drążyć więcej i nie ma co się spierać :) I jak wyżej pisałem. W temacie o oponach nie będę się więcej wypowiadał ;)

Dziwić się że o poważne tematy jest wojna polsko Polska. Jak przy tak nie ważnych tematach są zgryzy...

Zgryzy? Bardziej burzliwa wymiana poglądów nie pierwsza i nie ostatnia tutaj ;) Do

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

'a zgrzytu mieć nie będę z powodu które opony lepsze :)

Temat brzmi "krótko i bez wywodów" a tu taka wymiana zdań, że można popcorn wciągać i cały wieczór czytać :D

Jak dla mnie wymówka "nie mam kasy na opony" to jest jakaś patologia... ten kawałek gumy decyduje o życiu i zdrowiu.. na czym jak na czym ale na oponach w życiu nie będę oszczędzał :)

Miałem przez jeden sezon opone 205/55/16 w moim signum... na tym balonie auto w ogóle się nie prowadziło (pomijam fakt, że nasze ople się generalnie słabo prowadzą) nigdy więcej takiego balonu :)

Jak ktoś jeździ spokojnie, pomału i ceni komfort - to wtedy taka opona jest dla niego i jak najbardziej będzie zadowolony :)

Jak ktoś pędzi po autostradach i ciaśniej wchodzi w zakręty - taki zestaw będzie udręką i zdecydowanie odradzam.

Z tym komfortem to nie do końca się zgodzę, miałem 205/55/16 i po kilku miesiącach pozbyłem się kupując 215/55/16 i tu oponki lepiej tłumiły nierówności, jak również było można na więcej sobie pozwolić w zakrętach.

No widzisz, a ja mam 205/55/16 jako zimówki od 6 sezonów ( GoodYear UG 8 ), wolno ani spokojnie nie jeżdżę ( oczywiście bez rodziny ) i nic złego nie mogę o nich powiedzieć. Jak się kupi dziadową oponę to w każdym rozmiarze będzie się źle jeździło i ten centymetr na szerokości i średnicy nic nie da ( choć dla niektórych działa jak placebo ). 

Działa to w obie strony- efekt placebo. To samo może dotyczyć opon. Ludzie jeżdżą na oponach chinczykach i sobie chwala nie raz słyszałem porównanie że po co przepłacać jak jest podobnie jak goodyear czy continental. Oczywiście jeździsz 6 sezon myślę że chińczyk tyle nie wytrzyma(straci swoje właściwości guma).

A rozmiar ma znaczenie opony. Niby centymetr ale procent wysokości do szerokości jest też inny. Co ogółem poprawia komfort jezdny.

W następnym sezonie już będą nowe.

Napisano (edytowany)

Nie sądzę aby ten 1 cm szerokości i inna proporcja wysokości gumy robił taka drastyczną zmianę :)

może kolejne opony kupiłeś innego producenta o innej mieszańce? :)

chińczyki też spełniają normy... Są dopuszczone do ruchu :)

czasem lepszy nowy chińczyk niż 6 letni premium... :)

Edytowano przez Leszek__J

Ten kto żydzi na 215/55R16 kupuje 205/55R16 i opowiada o klapce paliwa. :bad:

A ten kto wie czego chce po prostu zakłada 215/55R16 i jeździ zadowolony. :ok:

Do niektórych to uparcie nie może dojść. :unsure:

Poza tym w instrukcji jest napisane że 215/50R17 i 225/45R17 nie mogą być stosowane jako zimowe. Taki sam bezsens jak i w przypadku letnich 195/65R15 i 205/55R16. I silnika 1.6. <_<

Jeśli to było do mnie? to nie sądzę że kupiłem dziadoskie opony pod kątem klasy;

Tak kupiłem inne ; 

a miałem takie ;

Napisano (edytowany)

Mówią tak Ci którzy nigdy nie jeździli na nowych oponach autem gdzie można poczuć różnicę w gumach.

Przykład mojego kumpla. W Celice miał Yokohamy, później musiał kupić coś ekonomicznego i padło na Imperiala ogólnie chwalonego. Jak je porównał? Imperial jest ok, gorzej na mokrej, znacznie szybciej się zużywa, ale jakby w rondo wjechał tą samą prędkością co na Yokohamach to przejechał by je na wprost, czy mokro czy sucho. Stwierdził to mimo iż nie jest on fanem wysokobudżetowych opon. Jak ktoś jeździ pokornie to na pewno będzie sobie takiego lepszego chińczyka chwalił. Tylko gorzej jak dochodzi do sytuacji awaryjnych. Sytuacja z jesieni w Zakopanem. Wilgotno. Wjeżdżam w łuk i na czołowo jakaś ameba umysłowa wyprzedzała traktor. W łuku! Zatrzymałem się w miejscu i przejechał między mną a tym ciągnikiem. Gdybym miał chińczyki wątpię, że zatrzymałbym się na czas. Założone Pirelli P7.

Każdy może zakładać co chce wolny rynek. Tylko nie rozumiem ludzi którzy usilnie próbują udowodnić wyższość chińczyka nad oponami choćby średniej półki nie mówiąc już o oponach wyższej klasy.

Edytowano przez Gepard_G

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.