Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Mpan

Woda w bagażniku ???

27 posts in this topic

Proszę o pomoc może ktoś z kolegów się spotkał z problemem wody w bagażniku spływa w okolicy lamp tylnych tak z jednej jak i drugiej strony, wyciągałem lampy uszczelniłem silikonem jednak woda i tak się tam zbiera, uszczelka bagażnika wygląda, że jest w bardzo dobrym stanie już nie wiem gdzie mam zaglądać, proszę o porady???

0

wpływa w narożnikach tylnych lamp tylko nie wiem skąd tam jest taki profil że gdyby zaciekało przez nieszczelną uszczelkę lampy to i tak nie wypłyneła by woda w bagażniku, wyciągałem lampy i wszystko dokładnie obejrzałem nie wiem od czego zacząć i co mam rozebrać ???

0

Please login or register to see this quote.

JAKI MASZ TYP NADWOZIA ????

to ważne

kiedyś miałem habete i rozlazła się na spawach przy dachu, ponoć pierwsze viki miały błąd konstrukcyjny jakiś i puszczały zgrzewy.

mi też leciało do środka, sprzedałem w cholere ją :-)

później w sedaniku już nie miałem tego problemu :-)

0

Typ nadwozia heatchbeck rok 1999 po lifcie wizualnie idealny stan przejechane 107 tys.

0

cześć !!

masz HB, jedną z przyczyn zbierania się wody w bagazniku jest przejście kabli z nadwozia do klapy, jak podniesiesz bagażnik z lewej strony, guma która tam jet nie zawsze dociska do nadwozia, i woda potrafi tamtędy przejśc w profil do środka i spływać koło lamp. Ja tak miałem.

0

Sprawdż też czy nie przedostaje się woda przez tylne szybki te trójkątne... one są bez nadziejnie mocowane na plastikowe nakrętki... Może słabo dokręcone, lub gwint poszedł i tamtędy może się lać. Jeśli tak to odkręć szybkę po wcześniejszym rozebraniu odpowiednich plastików i na silikon ją

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja tak miałem. Może jeszcze cieknąć przez zgrzewy na dachu... pod tymi plastikowymi listewkami które sa w tylnej części dachu... (połączenie błotnika i dachu...)

0

Dzięki jak przestanie lać to się wezmę do roboty, dam znać czy pomogło ???

0

Nie wiem jak w hatchbacku ale w sedanie potrafi puścić w miejscu dopawywania tylnego pasa - czyli wlwąsnie przy lampach . Trzeba zdjac plastik bagaznika i zobaczysz takie miejsca posmarowane masą podobna do silikonu, ale pomalowaną na kolor auta - wystarczy malitka dziurka w tej masie (wcale jej nie widać) a woda leci... ja to wszystko zasamrowałem silikonem i przeszło. tak czy inaczej zanim wejdziesz do bagaznika, żeby zoabaczyc, którędy leci musisz rozebrać ten plastik!

0

Ja dziś spodkałem się z takim problemem, że po prawej stronie mojego sedana było bardzo dużo wody, piasku i błota. Po otwarciu schowka z tej strony na apteczce, lampie i na wszystkim było pełno piasku z ulicy... Cała dykta z materiałem, obicie boczne z prawej strony było mega mokre! Poprost coś podobnego byłoby gdybym nie miał podłog i w casie jazdy wszystko z kół wlatywało do środka!

Co to może być? Może to być związane z tym, że nie mam zamontowanego po tej stronie plastikowego nadkola? Nie wiem co robić, auto potrzebne a teraz akurat na drogach jest tyle wody że to historia.... :cry:

0

Adam, mam to samo w HB - w schowku na apteczkę bajoro i mokra wykładzina w prawym dolnym rogu :evil:

0

Ale wlatuje ci tam również syf z naszych ulic?

0

Raczej nie po sciżgnięciu wykładziny jest czyściutko blachy jak z fabryki jeszcze nie nic nie robiłem pogoda nie pozwala ciagle leje i leje !!!

0

Syfu za bardzo nie widziałem, ale jest bajoro.
0

Ja jutro oddaje auto do mechanika poniważ nie mam nerwów i czasu aby się z tym bawić. Zobaczymy co to będzie!

0

No to życzę powodzenia. Napisz później co zdziałał mechanik.
0

Sam jestem tego bardzo ciekaw...Napisze co i jak.

0

Dzięki za podpowiedz sprawdziłem uszczelkę tę która idzie z tylnej lepy do nadwozia z wiązką przewodów( mowa o hetchbecku) i tamtędy spływała woda do bagażnika uszczelniłem ją silikonem i jest suchutko nie wiem jak jest w sedanie ???

0

W sedanie po prawej stronie, tam gdzie znajduje się kieszonka na trójkąt i apteczkę leci taki gumowy wąż (czarno-biały) z góry do dołu. Jest on słabo widoczny bo zasłania go blacha... Mi właśnie ten wąż wyskoczył ze specjalnej dziury która znajduje się w podładze bagażnika, dzięki temu woda wlatywała mi do środka tym wężem a syf z ulic tą dziurą która po nim została. Aczkolwiek już wszystko jest naprawione i nie przecieka.

0

ten wąż to jest odpływ szyberdachu, czasami lubi się też zatkać i leci do kabiny

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> poprzez podsufitkę. z tego co się orientuję to on schodzi po dwóch stronach karoserii,

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Tak zgadza się, to jest odpływ szyberdachu... Po drugiej stronie nie wiem czy też taki mam ponieważ miałem mokre tylko po jednej!

0

To by tłumaczyło czemu miałęm mokro po lewej stronie, za tym wzmocnieniem,...

tylko że.... ja nie mam szybra....

0

Dzieki za odpowiedz ale sprawdziłem i okazalo sie ze mam zakola co teraz moge jeszcze zrobić

0

Jak pościągasz po bokach tapicerki to zobaczysz gumowe wężyki (czarno-białe) które biegną do podłogi bagażnika... To są jakieś odpływy! Napewno wyleciały ci ze swoich miejsc do tego celu przeznaczonych przez to masz dziure nad kołami i w momencie kiedy nie masz nadkoli to syf z ulic wlatuje ci do bagażnika. Też to miałem... :cry:

0