Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

daro

radio CDR 2005 VDO

128 posts in this topic

Jak w temacie czy radio CDR 2005 VDO było montowane fabrycznie w VC sedan z 2003r. Autko zakupione w NIemczech.

MOże ktoś wie co to może być za problemem... radio nie reaguje na przyciski, wyświetlacz pokazuje SAFE... i nic więcej...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

pzdr

0

Na 99% bylo seryjnie. Jesli chodzi o napis SAFE to pewnie radio sie zakodowalo. Trzeba wprowadzic PIN 4 liczbowy.

0

Tak, tylko że radio nie reaguje na przyciski ... pzryciskam i nic... na wyświetlaczu dalej pali się SAFE a nie miejsce na kod...

0

Please login or register to see this quote.

A wykonales cala procedure?

Trzeba przytrzymac przycisk AS, potem wpisac kod. Nastepnie potwierdzic wpisany kod trzymajac przycisk AS az zapiszczy.

0

Wszystko jak należy zostało wykonane ale i tak nic z tego... ani "drgnie".

Ale jak mógłbys podac dokładną procedurę... krok po kroku, to będę dźwięczny.

Możę coś źle odczytuję instrukcje niemiecką... kiedys się tego uczyłem, duzo nie zostało

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Byłem u gościa na techu (oczywiście nie ASO)... wyszło, że brak komunikacji... jakby ktoś wprowadził za dużo błędnych kodów (tak radio ma od kupna) ... wyjeliśmy radio... rozkodował go u siebie...

Sprzęt na drugi dzień poszedł na miejsce... i dalej nic, nie ma reakcji

Brak komunikacji, mam jechać na techa do tego speca w środę bedzie kombinował całą komunikację przeszpegowac w autku... raz mu cwychodziło "błąd CD" a innym razem "komunikacji brak" Mówi że może się nawet zejść ze 4-5 godzin.

Ale może się uda...

0

witam.spróbuj włączyć zapłon w aucie i radio.może to potrwać jakiś czas zanim będzie można wprowadzić kod.jest to zależne ile razy był błędnie wprowadzony.

pozdr.

0

to nie pomaga... radio nie reaguje

0

a ile trzymasz go na zapłonie ? bo u mnie załapało gdzieś po 15 minutach przy włączonym radiu (safe) i po tym czasie ponownie można było wpisac kod

0

u mnie SAFE świeci sie cały czas, jak tylko włączę zapłon... trzymałem 7 minut, myślałem, że to długo ale 15 to :shock: Jutro z rana przymiarkę zrobię...

Trzymałeś "AS" czy włącznik radia, czy obydwa razem? A, i zapłon cały czas załączony?

pzdr

0

Hmm, przecież wszystko jest jasno opisane w instrukcji do radia , po polsku, a wy tu kurcze macie problemy??? :roll:

Poza tym można w ostateczności podjechać do ASO a tam obojętnie kto z salonu nam pomoże za darmo z tym radiem :wink: Miałem podobną sytuacje po jednym z przegladów.

0

sorki, ale czytam z niemieckij instrukcji, kiedys się uczyłem... ale dużo nie zostało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w głowie...

Jakoś do tej pory nie podrodze mi do ASO.

jutro jadę do magika z TECHem... może coś zaradzi.

0

nie wylogowane radyjko z innego samochodu włożone do innego... ech... tylko Tech

0

@Daro zrób tak włącz samochód (zapłon) załącz radyjko chyba że po właczeniu zapłonu od razu pojawi sie safe to po prosto masz gdzieś ok 15 minut i po tym czasie powinny pojawić sie zamiast napisu safe kreski w miejsce których wpiszesz kod swojego radia i w tym czasie ok 15 minut nic nie trzymasz żadnego przycisku w radiu , najlepiej na ten czas podjedż po piwko do sklepu :-) coś mi sie wydaje że ty cały czas żle to robisz pamiętaj przez ok 15 minut jak bedzie włączony zapłon i wyświetlane safe nic nie dotykaj przy radiu i daj znac czy ruszyło , a jak nie to tylko serwis .

0

daro zakładam że posiadasz pin do tego radia, jesli posiadasz zrób tak jak tu pisze, tekst przepisany z instrukcji obsługi tego modelu

1. Włącz zapłon

2. Wyłącz radio za pomoca pokrętła

3. Nacisnij i przytrzymaj przycisk AS

4. Włącz radioodtwarzacz i trzymać wciśnięty przycisk AS do czasu usłyszenia sygnału potwierdzenie

5. na wyświetlaczu pojawi się napis CODE, a po 3 sekundach pojawia sie liczba dozwolonych prób wprowadzenia numeru kodu, np 10

6. Numer kodu (zamieszczony w dokumentach samochodu lub radioodtwarzacza) wprowadza za pomocą przycisków pamięci stacji 1, 2, 3, 4,

Przykład dla numeru 0365

Naciśnij 1 raz przycisk 1 0---

Naciśnij 4 razy przycisk 2 03--

Naciśnij 7 razy przycisk 3 036-

Naciśnij 6 razy przycisk 4 0365

Potwierdzić numer kodu:

Jeżeli na wyświetlaczu wyświetlony jest właściwy numer kodu, naciśnij przycisk AS do chwili usłyszenie sygnału potwierdzenia.

Jak to już nie zadziała to nie wiem co jest :???:

0

Po piwo to mam jechać tym autkiem czy drugim? Bo jak tym to zapłon jest włączony cały czas... a SAFE się świeci już od 2000km... czyli w czasie jazdy z włączonym silnikiem nieraz i 5-6 godzin i nic z tego / nic się nie zmienia :sad:

a jak innym autkiem, a wtym ma pozostać włączony tylko zapłon bez przyciskania żadnego przycisku... to tak nie próbowałem... spróbuję.

0

R1_NOKTO, robiłem ta procedurę i nic... chyba że coś poplątałem, wieczorkiem może znajdę czas to pokombinuję.

pzdr

0

No jak to już nie zadziała to tylko serwis Ci pozostaje :???:

0

No i kupa... radio mam chyba skposane... TECHEM nie idzie... wyskakuje "błąd CD", po skasowaniu błedu zaraz z powrotem się pojawia... Muszę się rozglądnąć za nowym

0

Już radio gra... Taki numer że... aż wstyd.

Błąd "CD" na TECHu to dlatego że była włożona płyta DVD i fizycznie widział płyte i nie mógł jej przeczytać.

A wpisanie kodu... radio ustawione było na załącz po przekręceniu kluczyka, trzeba było wcisnąć AS i przekręcić kluczyk, zamiast POWER... i chciało kodu... kolega elektronik, miał zaglądnąć do radia i wcześniej chciał sprawdzić objawy w autku... i poszło.

Już po sprawie.

pzdr

0

Czyli w mojej poradzie troszkę prawdy było :wink:

0

zgadza się... Tylko i w poradzie, i w instrukcji radia jest jak wpisać kod jak radio załącza się ręcznie, nic nie ma jak automatycznie gra z kluczyka /taki stan jest u mnie/ A dalej procedura jest ta sama czyli wpisanie kodu i akceptacja.

Daje pomocnika.

0

Najważniejsze że problem rozwiązany :wink:

dzięki :wink:

0

witam serdecznie!!!!mam vectre 1.8 wersja ELITE z radiem philips CCR 2006 i na wyswietlaczu jest napis SAFE,probowalem wprowadzic kod tak jak w instrukcji i wogole nie pokazuje sie miejsce na kod,nie moge go wpisac???przekrecam na zaplon i na wyswietlaczu pokazuje sie data,nastepnie przycisk AS i ON i zaraz na wyswietlaczu pokazuje sie 1SAFE nie ma miejsca i mozliwosci zeby wpizac kod?????pomocy!!!!

czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie????nie wiem co rpbic!!!!

0

Witam

Mam pytanie do daro, gdzie jezdziles na TECHA? Gdzies w Wawie masz namiary na kolesia, ktory uczciwie pomoze z TECHem?

0

Przeczytaj 4 posty wyżej ... mój pościk... u mnie poszło własnie w ten sposób:

1.wciskasz AS,/trzymasz go cały czas/

2. przekręcasz kluczyk w stacyjce

3. powinien pokazać miejsce na kod

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak było u mnie, ponieważ miałem radio zaprogramowane włączanie z automatu po przekręceniu kluczyka a nie przyciskiem do radia, a o tym w instrukcji nic nie ma.

pzdr

0