Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Wisnia74

szyba czołowa / przednia

Recommended Posts

Miałem identyczne pęknięcie z nord galss. I chcieli mi wmówić ze to od naprężenia. Dokładne sprawdzenie z pomocą szkła powiększającego, ukazało malutki odprysk z boku (czarna otoczka szyby). Panowie powiedzieli że odpryski w tym miejscu, nie podlegają gwarancji. Około miesiąc trwał reklamacja. Ale ubezpieczalnia zwróciła kasę.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Dzis wymieniona została szybka ;) odpryskow w solarach się ponoc nie naprawia wiec wlecial sekurit z ubezpieczenia pzu auto szyba, musiałem tylko dopłacić 150zl:)Wiem ze splintex to to nie jest i brakuje trochę do tej poswiaty jaka daje ale wydaje mi się że jest ładniejsza od szyby jaka byla wcześniej ;)

Please login or register to see this attachment.

Edited by dragox25xev

;)

Please login or register to see this quote.

I jak po czasie sprawuje się nowa szyba? Nie ma problemów z czujnikiem zmierzchu i deszczu? Niestety wymiana czeka i mnie bo poprzedni właściciel mojego auta był fanem myjni automatycznej i mam ją mocno porysowaną. Pacjent to solar.

Hej jak narazie to wszystko jest Oki wszystko dziala;) 

Może ktoś się wypowiedzieć o szybie pilkington? Jak się sprawują te szyby?

Otóż pytam, bo wymieniałem szybę czołową właśnie na pilkingtona w kwietniu 2017, gdyż pękła mi szyba gm (prawdopodobnie oryginał) a teraz, w tym pilkingtonie z wymiany, znów pojawiło się pęknięcie, co prawda w innym miejscu,  ale jednak i tak się zastanawiam czy mam jakiegoś pecha czy szyba/montaż do bani czy może jakieś dziwne naprężenia powstają na budzie? 

Reklamował ktoś szybę, bo to chyba będzie ciężki temat?

Posted (edited)

Wstaw foto jak ta szyba wygląda. Albo zły montaż w sensie klej nie związał, może nie doczyscili starego silikonu /kleju albo wada szyby 

Mi polecano właśnie sekurit saint gobain ponoć najlepsza po splintexie ale ile w tym prawdy to Ci nie powiem 

Nie wiem ile producent daje gwarancji na szybę byś się musiał dowiedzieć... Ewentualnie postraszyc rzeczoznawca/rzecznikiem praw konsumenta heh 

Jeśli jesteś konsumentem to obowiązuje 2lata rękojmi 

Edited by dragox25xev

Wiem o rekojmi, tylko w przypadku reklamacji szyby moze byc problem. Na montaz nigdy nikt nie da 2 lat bo zazwyczaj sa 3 miesiace. Na sam produkt 2 lata ale zawsze moga zwalic na montaz i kolo sie zamyka

to jeśli producent zwali na źle wykonana  usługę to pewnie będzie musiał mieć jakieś podstawy... Niech oni się kłócą z tym że to pewnie trochę potrwa... A zrób zdjęcie szyby od zewnątrz bo chciałem zobaczyć jaki ma odcień ;)

No i szyba zamówiona - Sekurit Saint Gobain. Za tydzień montaż - zobaczymy jak to wyjdzie:) 

No to zaś wstaw foto 📸 

Szyba już na miejscu, niebo a ziemia:) Nie ma tak mocnej fioletowej poświaty jak ori, ale w sumie to bez znaczenia. Wszystkie czujniki działają prawidłowo, wpadły też spryski mgłowe ale z tego moda akurat jestem średnio zadowolony - strasznie leją, kilka pryśnięć i zbiornik pusty a pod autem kałuża;) Foto wrzuce jak wypucuje lale.

Ile zapłaciłeś?

W Kielcach ta przyjemość kosztowała 8 stówek.

Wymiana szyby dopadła i mnie.Mam takie samo pęknięcie jak użytkownik 

Please login or register to see this link.

, które powstało przez naprężenie karoserii (cokolwiek to znaczy :D ).Co ciekawe powiększa się ono o około jeden centymetr w skali miesiąca.

Do wyboru mam dwa serwisy, które to zrobią i nie mogę się zdecydować.

1) NordGlass

2)U "prywaciarza" 

Koszty praktycznie takie same różnica 20 zł, odległość do firm od domu taka samo.

Czy byście się zdecydowali na NordGlass ze względu na ogólnopolską firmę ? 

A jakiej firmy szybę proponuje prywaciarz? O Nord Glass różnie piszą, w moim mieście nie mają najlepszej opinii dlatego się nie zdecydowałem.

Ogólnie serwis nordglass jako serwis jest dobry ale nie bierz szyb tej firmy bo przt szybie solar zamiast fioletowej to Ci zaloza brazowa/zlota bo taka mialem założona ;)

Nordglass tez posiada szyby innych firm ale od siebie polecam splintexa oraz saint gobain sekurit 

Nie pamiętam jakiej firmy.Ogólnie w Nord Glass powiedzieli mi, że ich szyba Nord Glass kosztuje 600 zł+90 zł wymiana.Za 750 zł +koszt montażu można kupić Saint gobain, która niby była fabrycznie w Vectrach C.Nie wiem ile w tym prawdy ( może chcą wcisnąć kit ) Ogólnie jutro zadzwonie do Norda i zapytam o kolor tej szyby Nordowej oraz do prywaciarza, ale chyba oleje Nord Glass.

NordGlas zakłada też fioletowe szyby.
Niestety nie jest to oryginał o to widać.

A skorzystał byś z oferty tej firmy ? Bo sam już nie wiem czy skusić się na nich jeśli będą mieć fioletową szybę.

Mam ich szybę to pisze jak jest.
Szyba nowa ale daleko jej do oryginału.

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190324/5f3a3a174302afc7184a610308fa4f68.jpg&key=d20776853187c89785f19dc4444fc014d8de5e7d55d5240149ce1137dbb75d74">

Tak na prawdę na wyglądzie mi nie zależy ( ale ma być fiolet ) , a na jakości.Czytałem trochę i sporo osób narzeka, że szyby tej firmy szybko się ryzują, ale te opinie są kilku letnie.

Ja nie miałem bardzo wyboru producenta szyby bo robiłem z ubezpieczenia i to TU wybierało zakład który wymieniał szybę. Co do rysowania to też o tym słyszałem . Szybę mam od ok 1000km więc jest krystalicznie czysta.

Sekurit który mam świeżo założony jest fioletowy, może nie tak intensywnie jak ori ale jest to widoczne.