Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość Wisnia74

szyba czołowa / przednia

Polecane posty

Nordglass zapewne nie ma szyb z poświatą - musiałbyś kupić splintex'a. Kwestia czy w ogóle wstawili solara.  Co do paska to prawda.

Myślę, że nie bardzo miałem wybór co do wyboru marki szyby:( Mówiąc szczerze nawet o tym nie pomyślałem, a jak przyjechalem to szyba już na mnie czekała więc i tak za późno. 

Co do szyby to wydaje mi się, że to solar bo jest zupełnie inna niż większość do okoła. W szczególności w słoneczny dzień - tyle, że nie ma tej specyficznej niebieskawej poświaty. Jest taka brązowa bardziej. Wstawiam zdjęcie z opisem szyby (widzialem gdzieś na forum rozszyfrowane opisy znaczeń szyb to poźniej poszukam). 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Myślę, że nie bardzo miałem wybór co do wyboru marki szyby:( Mówiąc szczerze nawet o tym nie pomyślałem, a jak przyjechalem to szyba już na mnie czekała więc i tak za późno. 

Co do szyby to wydaje mi się, że to solar bo jest zupełnie inna niż większość do okoła. W szczególności w słoneczny dzień - tyle, że nie ma tej specyficznej niebieskawej poświaty. Jest taka brązowa bardziej. Wstawiam zdjęcie z opisem szyby (widzialem gdzieś na forum rozszyfrowane opisy znaczeń szyb to poźniej poszukam). 

A czy ma ktoś doświadczenia z tanimi-nowymi szybami po około 250zł?

Coś np. to: 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Cena taka, że w sumie można zaryzykować, no ale może ktoś mnie zniechęci nawet do eksperymentu, bo np. w ogóle nie pasują albo coś z nimi innego jest bardzo nie tak i lepiej dołożyć do czegoś droższego?

Bo moja obecna szyba przejechała ze mną 330kkm i po prostu już nic przez nią nie widać, w dodatku ostatnio coś zaczęło mi ciec do środka i po wyeliminowaniu całej reszty powodów jako jeden z ostatnich została mi szyba, więc i tak muszę tam pogrzebać, więc jest dobra okazja.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Muszę przyznać, że nowe szyby solarne pilkingtona są faktycznie słabej jakości. Rok temu wstawiłem nowego pilkingtona do VC i nie był już tak niebieski jak poprzednik. Kolor przechodził w lekko zielony, a na słońcu mienił się na tęczowo. Po roku czasu szyba mi samoczynnie pękła - tak więc teraz rozważam montaż innego zamiennika. Miałem chęć zakupić polecanego Splintexa, jednak co się okazało - nie są już produkowane. Jedyna rozsądna opcja jaka mi chyba zostaje, to montaż nowej szyby saint-gobain sekurit, jednak boję się, że to też będzie takie badziewie jak nowy pilkington. Może ktoś z forumowiczów montował już kiedyś solara od tego producenta i jest w stanie się wypowiedzieć co do jakości? Jak wygląda barwa w takiej szybie?

Koledzy mam prośbę czy moglibyście wstawić zdjęcia szybki solar sekurit, pilkinkton splintex bo chciałbym zobaczyć jaka jest rzeczywiście roznica;) Nord glassa nie biorę pod uwagę bo ta brązowa poswiata mi się za grosz nie podoba;) 

Szkoda ze nikt nie ma

Napisano (edytowany)

Nie jestem tylko pewny co do producenta. Na pewno nie jest to Pilkinkton. Jak nie zapomnę to jutro sprawdzę

Teraz sprawdziłem i to 

A23 - Szyba przednia odbijająca ciepło (atermiczna)

Edytowano przez matthew

Na bank masz splintexa kolego

Oryginał GM Splintex

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_02/20170517_192432.jpg.1b12eb61787b02415cf560358da60d95.jpg" alt="20170517_192432.jpg.1b12eb61787b02415cf560358da60d95.jpg" />

Hmm czyli to ta najbardziej fioletowa i zarazem najładniejsza

Splintexa NordGlassa widziałem teraz sekurita przydało by się zobaczyc;) ponoć. zaraz po splintexie jest najbardziej niebieska

Napisano (edytowany)

Tak wyglądał "dawny" Pilkington, szyba była zmieniana przez poprzedniego właściciela. W rzeczywistości solar był lekko niebieski, co do jakości wykonania szyby nie miałem zastrzerzeń.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_03/2uhvodk.jpg.eddf214df97fed8e4e0f7db7a3f72ff2.jpg.a7861b2a6e66159cc70c7f598dc6c7a9.jpg" />

W styczniu 2017r, z powodu uszkodzenia starej szyby zmuszony byłem ją wymienić. Ponieważ byłem zadowolony z Pilkingota, postanowiłem zakupić tą samą szybę. Koszt szyby to 540zł + 100zł montaż. Niestety nowy Pilkington nie był już taki sam jak poprzednik, szyba zniekształcała obraz na dolnym pasie, a sam solar w słońcu mienił się na tęczowo... Po założeniu okularów polaryzacyjnych również od wewnątrz widziałem tęczę. Mało tego, równo rok po wymianie szyba samoczynnie pękła na mrozie!!
Poniżej zdjęcie jak prezentowała się nowa szyba Pilkingtona, była bardziej błękitna niż niebieska w porównaniu z poprzedniczką, no i na tym zdjęciu nie udało się złapać tej tęczy.

6rukc0.jpg.5ff257c70df1f2064e2e03a166134e4d.jpg.44b5b9527ca469b72cf18db320c9af6c.jpg

Tak wyglądało pęknięcie.

9tnyok.jpg.16f8e22a2e19d0dc26af61de8be1faef.jpg

W ramach desperacji zakupiłem tym razem używanego Splintexa z 2003r, sygnowanego logiem GM. Najpiękniejsza szyba jaką kiedykolwiek miałem, niestety cały efekt psują ryski i drobne odpryski spowodowane wieloletnią eksploatacją. Przy fabrycznie nowej szybie obraz był jednak klarownie przejrzysty. Liczę jednak na to, że tym razem szyba nie pęknie samoczynnie ;)

2qdnad2.jpg.3a9bb47ff140c0ba88a085bbcd917661.jpg.66b8063d596bdbad4348106039238b41.jpg

Zakład oferował mi nowego Sekurita za 630zł z montażem, ale odpuściłem sobie po znalezieniu oryginalnej używki. Splintex natomiast został wykupiony przez AGC Automotive, więc być może solar tej firmy byłby dobrej jakości.

Edytowano przez dieludolfs

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź bardzo mi pomogles;) 

Dokładnie 2 tygodnie i 1 dzień cieszyłem się używanym Spintexem i... trach. Po raz drugi szyba wstawiona w tym samym warsztacie pękła sama z siebie. Jaki może być tego powód? Zbyt sztywny klej? Ręce opadają.
Rozważam teraz montaż nowego solara ale firmy AGC lub Sekurit. Ktoś może miał styczność ze współczesnymi wyrobami tych producentów i jest w stanie powiedzieć o nich coś więcej?

Powodem pekania szyby moga byc nieprawidlowe naprezenia karoseri. 

Powodów może być kilka.

Po pierwsze niewłaściwy demontaż powodujący pęknięcie na krawędzi szyby (nawet minimalne potem pójdzie dalej)

Jeśli chodzi o montaż to może być za mało kleju, albo zbyt duże przyciśnięcie szyby tak że dotyka metalu - przed włożeniem nowej szyby trzeba dokładnie obejrzeć czy nie ma tam jakiejś ostrej krawędzi na zgrzewie, Klej zbyt twardy, to by musiał skamienieć żeby spowodować pęknięcie szyby.

No albo już zgniła buda która wygina się tak mocno, że szyby pękają (to już mocno skrajne przypadki).

W ramach ubezpieczenia auto szyba mam do wyboru solar saint gobain sekurit albo solar firmy nord glass.. Do sekurita musialbym doplaxicroznicw 150zl warto? 

Nie polecam nord Glass, szyby tej firmy z ostatniej produkcji, to jakaś kpina. U mnie wytrzymała dwa miesiące. Wymieniłem na security i tą ci właśnie polecam.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

A podeslalbys mi fotke jak wyglada ta szyba sekurita? 

Napisano (edytowany)

Witam mi tez pękła zimą. Uderzenie bryły lodu z TIra. Zakupiłem oryginał z Niemiec z serwisu z Niemeic sprawadzali tez do Nordglassa.  Taką jaką miałem solaryczna odbijająca ciepło z paskiem niebieskim i poświatą niebieską. Z autocasco więc nie płaciłem, ale wiem że zmontażem wyszło 2600 netto. Szybka jest super nie nagrzewa się i odbija promienie słoneczne.

Edytowano przez 0korneliusz

Wstawisz zdjecie.?chyba że to splintex to nie bo wiezm jak wygląda 

Napisano (edytowany)

Dwie szyby w takim tempie? Kosmos, ja mam z AGC, montowana w listopadzie i śmiga do dzisiaj...

Musisz mieć coś z naprężeniami jak kolega powiedział bo sytuacja coś poważna.

Edytowano przez 89neo

Napisano (edytowany)

Dzisiaj zrobię zdjęcie i wstawię. Nie wiem jaka to szyba nie pamiętam może to faktycznie Splintex. Sprawdzali po nr VIN, a VIn podaje: 

A23 Szyba przednia odbijająca ciepło (atermiczna)

Odnośnie pękania. Koledze też tak pękała. Okazało się, że zaraz po zamontowaniu szyby parkował przed domem gdzie był spadek na jedna stronę i dlatego pękała. Monter z Nordglass kazał mu 24 godziny nie jeździć tylko zaparkować równo żeby auto stało i teraz już jeździ ze 3 miechy. Nie wiem czy u Ciebie też problem dotyczy tego właśnie problemu. Pozdro.

Edytowano przez 0korneliusz

Ok 👌 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.