Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość Wisnia74

szyba czołowa / przednia

Polecane posty

witam wszystkich

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wczoraj zglosilem szkode (peknieta szyba przednia) ubezpieczalnia to gothaer i maja podpisana umowe z nord glassem moja dotychczasowa szyba to splintex solarna z czujnikiem deszczu i zmierzchu w nordglassie chca zalozyc mi szybe saint gobaina - securita rowniez solarna pod czujniki , i teraz mam pytanko brac saint gobaina z udzialem wlasnym 25% czy sapac do nich o splintexa ? ma ktos moze zdjecie szyby saint gobaina jak wyglada jej poswiata solaryczna ?

Miałem ten sam dylemat.Z AC chcialem wymienic szybe.Tez mialem orginalnego splintexa.Ubezpieczalnia chciala mi wcisnac szybe z Nord Glass.Jezeli zalezy ci na poswiacie fioletowego koloru to zadna szyba poza orginalna takiej nie bedzie miala.Oczywiscie bedzie ale lekki kolor nie taki jak w orginale.Wiec wymienilem szybe w ASO na orginał i tyle.Tylko ze pozniej doliczyli mi do AC zwyżke 10 procent.

Napisano (edytowany)

ja AC nie mam tylko dodatkowe ubezpieczenie szyb, wiec posiada ktos zdjecie saint gobaina-sekurita solarycznego?? chcial bym porownac roznice w poswiacie

Edytowano przez szofer21

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Niestety !! Splintex to splintex i kazy Ci to powie, kazda inna nie bedzie miala takiej poswiaty. Ale ja tam wcale nie zawiodlem sie na sekuricie bo on jest zaraz za splintexe i przebarwienie jest wystarczajace, nie bierzemy pod uwage pilkingtona jest najslabszy ... chyba taka jest kolejnosc. I dodam jeszcze ze z ta poswiata bywa roznie ... bo z tego co zauwazylem na moim solarze to w cieniu czyli np. wieczorem poswiata jest dosc mocno widoczna z bliska i duzo bardziej jak w sloneczny dzien rowniez z bliska, pewnie jeszcze inaczej widoczna dla tych co jada z naprzeciwka czego nie doswiadczylem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Mnie to bardzo zdziwiolo bo myslalem wlasnie ze w sloneczko ujrze w pelni, mocnego solara.

A i owe szyby chyab sie roznia kolorkiem poswiaty jedne sa bardziej fioletowe drugie bardziej niebeieskie gdzies to bylo na forum.

Prosze :

dsc03140m.jpg

oraz

dsc03136ff.jpg

Jak widac roznica jest spora !! obok szyba dal porownania.

Witam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">
Otóż dostałem ostatnio kamykiem w przednią szybę - poszedł odprysk i pajączek ok 2-3cm średnicy.
Z tego co wiem to w samochodzie już raz była wymieniana przednia szyba - zdaje się ze w ASO DIXI-CAR i założyli szybę GUARDIAN. Spotkał się ktoś z taką przednią szybą?
Jest pod czujnik deszczu, lusterko forochromatyczne i ma niebieski pas na górze szyby. Czy jest to solar? Czy w jakichś określonych rocznikach szyby Guardian szły na pierwszy montaż? Tylna szyba też jest firmy Guardian z tym, że z logiem GM, natomiast wszystkie boczne Saint gobain sekurit. Samochód jest z salonu PL, 2007r.

Oznaczenie tej szyby to

GUARDIAN

LAMINATED DOT 22 M50L1 AS1,

43 R - 000305
TRANSP. 75 % MIN

E9 w kółeczku, a do tego pod tymi napisami 10 kropek i 7 gwiazdek.

Szkoda z AC w Allianz, brak ochrony szyb.

Prosze o pomoc bo nie wiem co robić

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez tomek264

z tego co pamiętam to solar powinno być LAMINATED C , ale ten producent może inaczej oznaczać solary

No właśnie nie ma tego dodatku "C" ani "GF" więc sam juz nie wiem...
Te szyby szły na pierwszy montaż?

Pomoże ktoś panowie?

Czy cena 580zł za splintexa jest realna?
W hurtowni Glass-pol - koszt samej szyby.

U szybiarza 780zł za splintexa albo securita z wymianą.

Nie będą to jakieś podróby?

Edytowano przez tomek264

może ceny spadły ale solar splintexa kosztował ponad tysia

zwykła to może tyle kosztuje ale czy warto brać zwykłą splintexa?

Właśnie sie dopytywałem mowa o Splintexie albo Securicie solarnym z czujnikiem deszczu i pasem przeciwsłonecznym...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

tutaj za 710zł splintex z wymianą.

tutaj splintex 580zł sama szyba.

Za zwykłą zieloną z czujnikiem i pasem z montażem mowią w tej chwili jakies 400zł...

Az sam jestem zaskoczony takimi niskimi cenami, w aso sama szybka jakies 2400zł..

Edytowano przez tomek264

Panowie zerknijcie proszę na poniższą aukcję - czy to możliwe żeby oryginalna nowa szyba Splintex solaryczna kosztowała tak mało?

Ale to jest OEM więc nie GM i bez czujnika deszczu

ja za szybe pilkingtona solar pod czujnik deszczu i z pasem przeciw slonecznym zaplacilem 250 zl a to dla tego ze mam wykupione ubezpieczenie szyb ktore kosztuje 50zl i w razie zbica pekniecia itd ponosze tylko 20 % kosztów

tutaj jest z sensorem, ale dziwnie ta szyba wygląda...czy to na pewno orginał? Poproś o numery

Ori kosztuje ponad 2 koła więc wątpię żeby była jak ori

eee, chyba w ASO z GM albo jak robią na kosztorysie. Solar zazwyczaj był w cenie około 900-1100zł.

witam mam pytanie jesli wszystkie boczne szyby w vectrze maja oznaczenie rocznikowe a przednia nie to tak powinno byc czy to oznacza ze szyba byla wymieniana ??

Przednia tez ma oznaczenie roku.

dzieki za szybka odpowiedz

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> czyli prawopodobnie byla wymieniana

A czy ktoś z was naprawiał może solara? Czy bardzo jest widoczne miejsce po naprawie?

Mam pęknięcie wielkości 20-groszówki od uderzenia kamieniem. W NordGlassie po oględzinach powiedzieli, że spokojnie to mogą naprawić, ale boję się, że będzie to po prostu brzydko wyglądać. Szyba uszkodzona jest na wysokości wzroku pasażera.

Zaproponowali mi też alternatywę w postaci wymiany szyby (produkcji NordGlass, też solar) za 850 zł z robocizną.

Przy solarze naprawa będzie widoczna. Ja u siebie właśnie naprawiałem odprysk i lipa jest widoczny jak na dłoni. Jedynie śpię spokojniej bo już jest mniejsze prawdopodobieństwo, że szybka pęknie. Jak się na przeglądzie nie przyczepią to będę dalej tak śmigał do puki nie wykupię nowego ubezpieczenia z szybkami i wtedy pójdzie do wymiany.

Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie zdecydowałem się na naprawę i rzeczywiście jest tak jak mówisz - widoczny ślad pozostał, choć jest na pewno lepiej niż przed naprawą, kwestia przyzwyczajenia. Jeśli ktoś ma nadwyżkę kasy lub nie dostanie brutalnych zwyżek z ac to niech wymienia, w pozostałych przypadkach polecam naprawę. Najważniejsze, że szyba została zabezpieczona i nie pęknie. Z tym ubezpieczeniem szybek dobrze mówisz, też tak muszę zrobić.

Witam pękła mi szyba czołowa dosyć sporo , znacie jakieś warsztaty w Katowicach gdzie można tą szybę wymienić lub naprawić solidnie i w dobrej cenie

tu zapytaj

Mam pytanie, jeśli mam pękniętą szybę (pelna opcja solar czujnik deszczu, zmierzchu) to nie bedzie mi odbijac promieni słonecznych?

Jak masz pękniętą szybę to musisz ją wymienić :-) Skąd pomysł że przestanie odbijać promienie słoneczne?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.