Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Wisnia74

szyba czołowa / przednia

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Ostatnio pytałem kolesia na badaniach technicznych jak to jest z klejeniem. Powiedział mi że są 3 strefy na szybie. Pierwszej się nie klei, przynajmniej nie powinno i jest to strefa wyznaczona przez obszar o którym poruszają się wycieraczki.

Czy we wszystkich VC czołowe szyby są takie delikatne? Ja mam oryginalną GM z 2006r., kilka większych odprysków ale bez rys oraz mnóstwo malutkich kropek/odprysków jakby po malutkich kamyczkach. Gładząc ręką po szybie czuć, że jest chropowata jak tarka.

ja myslę że to raczej wina aerodynamiki , i kąta pochylenia szyby , moja szyba wymieniona 2 lata temu ori GM solar i niestety oprócz dwóch głębokich odprysków , cała wypiaskowana w kropkach

ja w czwartek dostalem nowiutka GM Solara i narazie jest gladziutka...

Redsik, gdzie kupowałeś tą szybę ?

wymiana z autocasco wiec wymienilem w ASO.

z AC będę miał zwyżkę w kolejnym okresie. mam ubezpieczenie AutoSzyba w PZU i jak się okazuje - nie można w ASO

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_cenzura.gif" alt=":cenzura:">

szukam gdzie indziej ale ciężko o Splintex'a ...

Sprobuj w Nordglasie mi ubezpieczalnia zaoferowala wlasnie ta firme ale odmowilem poniewaz ta szyba nie za bardzo ma taki odcien jak orginalna

NordGlass, ten na Malborskiej zaoferował mi Sekurit - chcę Splintex, jak w fabryce dają - polisa z AutoSzyba PZU.

p.s. jeżeli masz z AC, to wszystko robisz w ASO na ori częściach, co ma do tego NordGlass ?

Edited by jotef

mi gnojki założyli nieoryginała, nie dopilnowałem sobie w zasadzie, mimo AC i pakietu szyba wcisnęli mi jakiś zamiennik (atermiczna)

współczuję - a w rozliczeniu sprawdzałeś co napisali ?

nie miałem żadych papierów w ręce, wymianiała mi szybę firma, która ma podpisaną umowę z ubezpieczalnią (w tym wypadku PZU) w zasadzie szyba jak szyba ale ta co mi założyli mało niebieska jest, nie to co oryginał

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

no wlasnie to ze mieli podpisana umowe z Nordglass i w ciagu jednego dnia po wycenie juz mogli mi montowac szybe w Nordglass.Po wycenie ASO czekalem prawie 2 tygodnie na decyzje ubezpieczyciela czy zgadzaja sie na taka cene.

witam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i u mnie juz najwyzsza pora na wymiane przedniej szyby... poszla mi rysa od pekniecia prawie na cala szybe ale zaczela sie cofac i watpie ze powroci do poprzedniego stanu ;/ wiec mam takie pytanie bo nie za bardzo zalapalem jak czytalem wczesniejsze posty mam szybe solarna splintexa z czujnikiem deszczu i zmierzchu + fotochromatyczne lusterka boczne i tylne + niebieski pasek na szybie i czy przy wymianie szyby na nowa musze te czujniki wymieniac?? a jesli nie trzeba ich wymieniac nie bedzie problemow ich dzialaniem?? i drugie pytanie gdzie najlepiej w szczecinie wymieniac szybe chcial bym taka jak mam dotychczas

Czujników nie musisz wymieniać (chyba że szybiarz pierdoła). O zakłady w Szczecinie pytaj na forum oddziału zachodniopomorskiego.

a po wymianie szyby nie bedzie problemow z ich dzialaniem ??

jak szybiarz ogarnia to nie powinno być

czasem żelek od czujnika deszczu jest do wymiany ale to nie sa jakies wielkie koszta

dzwonilem dzis do szybiarzy zaproponowali mi pilkingotna solara z miejscem na czujnik deszczu i zmierzchu i tym niebieskim pasem na gorze cena to 890zl ale odradzil mi splintexa z tego co czytam tutaj to lepszy jest splintex a i drugie pytanko jak mowilem gosciowi ze mam fioletowa szybe to powiedzial ze jest ona zarazem fotochromatyczna czy to prawda?

pilkington ma niby te same właściwości ale nie jest taki oczojebnie fioletowo - odblaskowy jak splitex

Fotochromatyczne to możesz mieć lusterko w aucie (czyli samo-ściemniające się).

Szyba jest odbijająca ciepło - teoretycznie mniej się wtedy nagrzewa wnętrze. I to jest właśnie szyba z tą fioletową poświatą.

Szyby tez moga byc fotochromatyczne . Tak jak szkla okularow .. ktos gdzies kiedys chyba cos takiego robil . Nie pamietam czy to folua czy szyba byla .. jak jest jasno to staja sie ciemniejsze a jak ciemno to przewodza wiecej swiatla . Nie wspominajac o cieklych krysztalach w warstwie szyby . Puszczasz prad i nic nie widac

pilkingtona i splitexa proponuja mi w tej samej cenie zdecyduje sie chyba na splitexa bo ma wlasnie bardziej widoczna ta poswiate a co za tym idzie bedzie wiecej ciepla odbijac a jakie jest wasze zdanie co radzicie zamontowac chodzi mi tylko o te 2 szyby

Na pierwszy montaż w fabryce idzie Splintex. Taką mi też zamontowali w ASO przy wymianie po pęknięciu.

roznica kolosalna miedzy splitexem a pilkingtonem oczywiscie w poswiacie.Ja zalozylem orginalna splintexa