Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Wisnia74

szyba czołowa / przednia

Recommended Posts

Guest Wisnia74

Witam mam pytanie czy znacie jakis dobry zakład (najlepiej okolice 3-miasta) ktory ma w swojej ofercie szyby samochodowe i zarazem je montuje

AUTOGLASS JAAN

Please login or register to see this link.

Guest Tomako

U JAANA zapłaciłem 1000zł z montażem za szybę GM solar z sensorem

JAAN. 07-06-2006 za wymianę czyby czołowej z zielonym pasem zapłaciłem 645 brutto.

Od siebie dodam:

Pilkington. "zielona" z paskiem + montaż 580zł.

Guest Pawnick

Please login or register to see this quote.

..kto da taniej...? licytacja trwa :wink:

Ten, ktory ma najmniej bajerancka szybe

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

:wink: Eeee, niech człowiek ma przynajmniej orientację jakie ma mozliwości negocjacji ceny. Tanio nie zawsze znaczy dobrze. Przy montażu można sprawę spaprać idealnie.

U mnie montaż - bez uwag. Szyba marki Nordglass.

Guest pajak4

W Gliwicach AUTO GLASS za zieloną do VC - 500zł z montażem

Guest Pawnick

lictytacja trwa: 500 PLN po raz pierwszy! Kto da mniej?

W EPC znalazlem 19 roznych szyb przednich do VC :shock: . Najdrozsza chyba za 1399zl. Wiecej mi sie nie chcialo sprawdzac

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No tak, ceny niskie, tylko kiedyś będziecie auta sprzedawali i nabywcy zaraz zobaczą, że szyba jest inna niż pozostałe. Skutek bedzie taki - auto miało dzwona i cena ostro w dół albo znajdą inne auto.

Nie ma sprawy. Jeździj do serwisu (autoryzowaneg), rób przeglądy, kupuj tylko oryginalne części, i płać , płać, płać. Jak będzieśz sprzedawał to kupujący i tak będzie chciał zapłacić za rocznik a nie za oryginały i serwisy. No może zapłaci ciut więcej. Ale na pewno nie pokryje to różnicy którą wydasz w serwisach autoryzowanych i nie.

A wymianę szyby łatwo udokumentować. Np. protokołem ubezpieczyciela ( w moim przypadku) lub odpowiednią fotką i rachunkiem z punktu wymiany. Bo raczej szyb nikt samodzielnie w garażu nie wymienia. Sama wymiana w JAANie w VC kosztuje 130,00 brutto.

Jak ktoś będzie dociekliwy to nawet na szybie ze znaczkiem GM (to jedyna różnica oprócz ceny) znajdzie rok produkcji i okaże się, że wg Twojej teorii nie warto było przepłacać. Poza tym Piotr ma całkowitą rację. Wymianę szyby "nie po dzwonie" bardzo łatwo udokumentować i ładna nowa szyba zamiast poobijanej i porysowanej, będzie bardziej atutem niż wadą. :mrgreen:

Masz dużo racji i jak ktoś się zna dobrze na autach to bedzie wiedział co z autem było (tylko szyba). Ale tacy ludzie kupują auta raczej na sprzedaż i i tak dużo za nie nie zapłacą. Natomiast napalony klient ze szwagrem Frankiem będzie węszył dzwona. Nie stwierdzi on na jakich olejach jeździłeś, jakich klocków hamulcowych używałeś itd, ale szwagier mu powie - bite było bo szyba inna, zaproponuj gościowi 10 tys. mniej i jak sie zgodzi to bierz. I tak po kilku klientach i pobytach na giełdach, jak cię przyciśnie, sprzedasz auto dużo taniej. A na szybie zaoszczędziłeś 500 zł. Co do serwisów VC, to chyba nikt tam nie jeździ z byle pierdołą. Przecież w tej chwili przeglądy dla Eco Service Flex wykonuje się co 25 tys. km i niewiele rzeczy jest tam przewidzine do sprawdzania i wymiany.

Guest Pawnick

Ech, nie znasz polskich tatusiów walących właśnie z każdą pierdołą do ASO ( ja ich znam kilku co najmniej ), na allegro nie kupi, bo to szatański wymysł hackerów, do innego warsztatu nie pojedzie, bo po dzienniku ( obecnie "Wiadomościach" o 19.30 )przeczytał w okularach na kanapie w instrukcji, ze należy zawsze się udać do ASO, bo GM nie odpowiada za skutki ( chociaż samochód po gwarancji ). Niezależnie od powyższego - VC tak ma, że jak Ci gołąb narobi na maskę, to musisz jechac wykasować ten błąd TECHEM, a to ma z reguły ASO. Co do tych 25 tyś. to też wątpliwe-z reguły olej wymienia się częściej

Dobre :mrgreen: Właśnie mnie to czeka i to poczwórnie :wink:

zdecydowanie nie polecam ojciec ma w VB i od kiedy jest ten syf zamiast szyby GF i strasznie przy niej goraco jak słonce przyswieci podczas jazdy , a na postoju wnetrze straaaaasznie sie nagrzewa :/ dla mnie to syf i tyle

... to oczywiście odczucie subiektywne bo nie sądzę abyś był w stanie uzasadnić swoją tezę bardziej "naukowo" :wink: Osobiście nie wydaje mi się, żeby fabryka GM miał interes w tym aby montować lepsze szyby a ich producent bawił się w zmianę technologi tylko po to aby wyprodukować taki "syf".

Szkło (surowiec) do wykonywania szyb samochodowych wykonuje na świecie kilka koncernów. Do najbardzie znanych należą PILKINGTON i Saint Gobain. Z tych surówek rózni producenci np. polski Nordglass poprzez sklejenie dwóch warstw folią (bezbarwną, barwną , z paskiem i znakiem producenta wykonują szyby do naszych autek. Po sklejeniu szybę jeszcze trzeba przyciąc i wyprofilować, oraz dokleić dodatkowe wyposażenie typu uchwyt do lusterka, czujnik deszczu, antena. Normy jakościowe są takie same .Szyby mogą sie różnic tylko folią - czyli kolorem, pasem, filtrem UV i termicznym. Nie mozna mówić, że jedne szyby np. z zachodu są lepsze od krajowych jeżeli porównujemy taki sam wyrób. Wszysko po za robocizną są takie same. Nota bene ja w swoim aucie miałem fabrycznie szybę bezbarwną, bez żadnych pasów i bajerów. Gość w serwisie nie mógł uwierzyć bo takiej Nordglass/JAAN nie ma nawet w swojej ofercie. A moje auto było kupione w Niemczech. Teraz mam zieloną z pasem i jest OK.

Sprawa jest prosta jak drut, pomijając zdzierstwo serwisów autoryzowanych. Droższa szyba tym się różni od tańszej w większości wypadków, niezależnie od producenta, że wsad materiałów i robocizny (technologii) jest droższy. A jest droższy po to, żeby szyba droższa miała cechy użytkowe takie, których nie ma tańsza np. filtr UV, bo w pewnej klasie aut nie wypada żeby kierowcy pot lał się ciurkiem z czoła (w VC mógłby wypalić dziurę w desce rozdzielczej). Dlatego też Syrenka, która jest z blachy tak samo jak Mercedes, jest kilkanoście razy tańsza, a jeśli ktoś nie wie dlaczego, to nich się przejedzie jednym i drugim.

To porównałeś... jeżdziłem beczką 250 z 1977 roku w automacie... bez klimy uściśniając i gorąco było w lato nie mniej niż w 125p czy syrence z podobnych roczników prod.

A co do cen... w ASO tez masz wybór : albo z filtrem UV, albo bez a jedna od drugiej też rózni się ceną... i warsztat nieautyoryzowany ma różne, i w róźżnej cenie.

pzdr

Edited by Gawara

To własnie chciałem powiedzieć (oprócz tego, że w ASO ogólnie jest drożej).

W dodatku, powołując się na najwyższy autorytet w dziedzinie motoryzacji - czyli Auto Świat, tatuś stwierdza kategorycznie, ze wszelkie zamienniki, to zagrożenie dla zdrowia, życia i środowiska naturalnego a kupno używanego samochodu to już w ogóle działanie na szkodę ludzkości. Do ASO jeździ nawet wymieniać żarówki i uzupełniać płyn do spryskiwaczy bo przeczytał w instrukcji, zeby stosować wyłącznie płyny zalecane przez GM. W ASO oczywiście zawsze posłusznie siedzi w recepcji i wpatruje się jak w obrazek w pana z recepcji zasypującego go okrągłymi zdaniami opanowanymi na licznych szkoleniach GM. Nie śmie zajrzeć na warsztat bo wie, że to 'niezgodne z polityką wewnętrzną GM' i święcie wierzy w fachowość całego personelu. Może i lepiej dla jego zdrowia, że nie widzi np. tych uczniaków z dwiema lewymi łapami podchodzących do jego auta albo rutyniarzy stosujących dalej 'sprawdzone' metody wyniesione z Polmozbytu czyli 'młotek i przecinak' jak coś nie idzie. Tak naprawdę to każde ASO ma paru ludzi, którzy coś sobą reprezentują a reszta to partacze od zwykłej czarnej roboty, którzy nie rozczulają się wcale nad pięknymi tatusiowymi Vectrami.