Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z świecącymi kontrolkami afl i ciśnienia w oponach

InfectedMusic
 Share

Recommended Posts

Witam posiadam vectre c 1.9 cdti 2005 r przedlift  mój problem polega na tym że mruga mi kontrolka od afl i świeci się kontrolka od ciśnienia opon a najlepsze jest w tym że ani 1 ani 2 układu nie posiadam na wyposarzeniu 😕 może ktoś wie czym może być spowodowane świecenie tych kontrolek jeżeli nie posiadam tych układów w autku???

Witam po raz kolejny i wssystki dziękuję za pomoc trzeba było wyłączyć to w instrumentach i już się nie świeci temat do zamknięcia 

Edited by InfectedMusic

Na dzień dobry podłącz pod komp i odczytaj te błędy. Może poprzedni właściciel coś tam poprzestawiał. To, że po VIN nie masz czegoś na wyposażeniu, to nie znaczy, że tego fizycznie nie ma :P Sporo vectrowców doposaża swoje opelki ;)

Vectra była podpięta pod interfejs zero błędów w tych sprawach a sprawdzałem fizycznie czy nie ma osprzętu właśnie do tych rzeczy i nie ma dlatego rozkładam ręce i nie wiem co robić 

Pod jaki fejs było podłączane?

Edited by Cretux

Podłącz coś dedykowanego do opla: op com, tech2. MDI.

Przeskanuj wszystkie moduły. Jak się świecą kontrolki, to powinno pokazać błędy.

Najprawdopodobniej  zostały zaprogramowane te funkcje,a fizycznie ich brak.Jak długo VC jest w Twoich rękach?

30 minut temu, darioG73 napisał:

zostały zaprogramowane te funkcje

Tak właśnie może być dlatego napisałem, że może coś jest poprzestawiane. Trzeba sprawdzić pod kątem błędów i czy te funkcje są aktywowane, ale to fejsem "dedykiem".

Edited by Cretux

ktos licznik podmienil zapewne z auta w ktorym byl afl i owe czujniki

Rafalg tak jak piszesz jestem po podpięciu op com i właśnie błędy dotyczące tego są w zegarach i jeden i drugi błąd jest brak komunikacji z canem załączam kody błędów i powiedzcie co mogę z tym zrobić bo nie mogę patrzeć jak biedna vectra ma taką choinkę 

20211012_212433.jpg

8 godzin temu, InfectedMusic napisał:

co mogę z tym zrobić

Spróbuj wyłączyć TPMS, ale musisz mieć PIN z Car Pass

Z AFL podobnie

2:00 minuta

B3057 - Nie zaprogramowany kod bezpieczeństwa

Edited by Cretux

Powinneś go dostać przy zakupie auta.

Można wyciągnąć z modułu, albo podłączyć dobry/ori op com. Te dwie opcje, to zrobi, ktoś kto ogarnia temat. Lub zostaje ASO.

@darioG73 wszystko kosztuje. Kolega @InfectedMusic musi poszukać kogoś w okolicy, kto wyciąga PIN. Zawsze to taniej niż w ASO, a na pewno przyda się. Nawet, żeby ustawić tak prozaiczną rzecz jak inspekcję olejową.

2 minuty temu, darioG73 napisał:

bez CarPass nic nie podziałasz.

Dokładnie. Do większości aktywacji/dezaktywacji potrzebny jest PIN.

@InfectedMusic poszukaj w swojej okolicy punktu, który dorabia i programuje kluczyki samochodowe. Najczęściej potrafią "wyciągnąć" kody.

Edited by Cretux

No tak będę musiał zrobić niestety i tak dużo rzeczy w niej zrobiłem beż wydawania pieniędzy więc jak wydam trochę to nic się nie stanie 😁

Powiem wam że mam więcej szczęścia jak rozumu w książce serwisowej mam wpisanego passa

Edited by darioG73
łączenie postów

4 minuty temu, InfectedMusic napisał:

mam więcej szczęścia jak rozumu

Podobnie jak ślepemu psu w obcej wiosce pobzykać 😅

Kolego @InfectedMusic jak chcesz coś dodać to edytuj post.Trzy kropki w górnym prawym rogu.:)

No,jak już masz CarPass,to dezaktywuj te funkcje w odpowiednich modułach.

Edited by darioG73