Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Schemat podłączenia nawigacji philips

ArcziK36
 Share

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję schemat podłączenia nawigacji philips ( tej ze zdjęcia )   

wraz ze schematem połączenia wyświetlacza z napędem, bo nestety nie mam żadnej wiązki  :/  ani dodatkowego mikrofonu i głośniczka 

s-l1600.png

Posted (edited)

A tak z ciekawości zapytam, po co Ci to skoro, jak mnie pamięć nie myli, to nie było map dla PL a ogólnie ostatnie dla tego systemu zostały wypuszczone ok 1999r?

Edited by JarekS

Szczerze? Lubię takie "wiekowe " rzeczy i chciałbym żeby to działało A nie tylko było zamontowane. 

A co do nawi to mapy Polski  chyba z 2007 są i polskie menu też idzie znaleźć. 

Ale najpierw chciałbym to uruchomić  😕

Ale to tylko wyświetlacz potrzebujesz jeszcze moduł nawi chyba cralnin,czy jakoś tak.Montaż tego wyświetlacze nie ma sensu-sam wyświetlacz wprawdzie się włączy i podświetli na bursztynowo wraz z pokrętłem,i to tyle.Mikrofonu tutaj nie ma a co do głośnika,nie jestem pewien,ale chyba w prawym boczku w nogach pasażera był mały głośnik?.Jak nie wyrzuciłem to będę miał tę nawi sprawdzę czy mam wiązki i podam Ci nr.pinów ,ale tak jak piszę,po za ozdobą nie ma to żadnego sensu.

Posted (edited)

Jeśli masz to nawet kupię te wiążke od ciebie .

Mam komplet, tzn panel z pokrętłem, napęd, płyte, antene gps  i głośnik.   Brakuje mi niestety instalacji elektrycznej 😕 

Edited by Cretux

Kolego @ArcziK36 proszę nie cytować posta pod postem. Robi się bałagan. Jeśli chcesz kogoś przywołać, to po nicku. Pozdrawiam

Niestety nie mam wiązki prawdopodobnie poszła do śmieci jak robiłem swap'a.

Wiem że na wyświetlaczu pin 7 to masa 10 podświetlenie przycisku.

Kolego ArcziK montaż tej nawi naprawdę nie ma sensu .Nigdy nie było i nie będzie PL map. Map z 2007r. ta nawi Ci nie obsłuży .

Jak już tak bardzo chcesz nawi z PL mapą to ogarnij sobie NCDR1100 lub NCDR1500 a potem szukaj jakiegoś dr.inż.prof.ds.elektroniki który ogarnie całość w systemie NTSC.

Wiązki możesz szukać np. omega b przedlift tam były montowane niemalże identyczne nawi co Ty masz.Ale szukanie takiego auta na necie czy szrotach może graniczyć z cudem-parę lat wstecz było tego trochę,teraz omcia czy VB na szrocie to ciężko zobaczyć.

Więc tak, wiązka jest taka sama jak w nawigacji ze zdjęcia wyżej (omega b ).  Gdyby ktoś potrzebował w przyszłości pomocy to niech pisze na arkosw@gmail.com     :)

To wrzuć w temat całą rozkminkę Po co pw czy mail? Jest to mile widziane :)

• 3 weeks later...

Witam. Późno bo późno ale dodaje :D

Nadal walczę z płytami żeby zrobić język angielski i znaleźć jak najnowszą mapę PL , jeśli ktoś coś ma to bardzo proszę o info .

Podłączenie navi, nie wiem wszystkiego, ale żeby ją uruchomić to tak: 

Brązowy do masy, o dziwo nie jest on u mnie w kostce tylko wychodzi "bokiem" z wiązki . 
a oprócz tego jednego luźnego przewodu mamy kostkę "główną" 

Przewody: 

czerwony -  +12  z aku
brązowo/czerwony- +12 po zapłonie z kluczyka 
niebiesko/czerwony-  czujnik prędkości 
szaro/żółty-   prąd po włączeniu świateł( podświetlanie) 

zostaje biało/czarny  i szaro/zielony

biało/czarny jeśli się nie mylę to czujnik wstecznego, ale po co i czy na pewno to jest to, nie jestem w stanie powiedzieć.  Jak się dowiem to dopisze :)