Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nie mogę dopasować śrub do silnika. Z18XE Vectra C 1.8

Recommended Posts

Koledzy i koleżanki. Rozkręciłem silnik (głowice), poskładałem ale w pewnym momencie zostały mi 2 jednakowe śruby. I teraz mam dylemat. Bo wygląda na to, że mamy do czynienia z 3 parami o rozmiarze średnio M6 20mm z standardową główką na torx opel wystający, pomniejszoną głowką na torx opel wystający i z główką na torx wpuszczany bit. Te wpuszczane są bardzo czyste mogły by być do np czujnika wałka, ale nie pasują mi one wg tego co mam na foto z demontażu. Zostało mi do przykręcenia właśnie czujnik i taka metalowa rurka kształtna idąca nad deklem blisko rozrządu, tylko tam zaś nie pasują mi wielkości wytarć na elementach żeby wkręcić te śrubki z główką pomniejszoną. Ktoś kojarzy co mogłem zamieszać?
Przydał by się spis najlepiej ilustrowany śrub ale nie znalazłem nic takiego.

7 godzin temu, ijido napisał:

Przydał by się spis najlepiej ilustrowany śrub ale nie znalazłem nic takiego.

Jak masz lapa z Windowsem7 bez antywira, to zainstaluj autodatę ( na forum do ściągnięcia ). Tam masz sporo wiedzy.

3 minuty temu, Cretux napisał:

Jak masz lapa z Windowsem7 bez antywira, to zainstaluj autodatę ( na forum do ściągnięcia ). Tam masz sporo wiedzy.

W sumie nie może być wiele takich śrub z torksem na bit bo większość jest z torksem zewnętrznym typ E. I tu mam problem. Nie wiem czy autodata tak pokazuje dokładnie. Raczej skłaniał bym się tu ku doświadczeniu które śruby pomieszałem.

Proszę nie cytować posta pod postem.

Temat chciałem zamknąć, ale nie znalazłem czegoś podobnego. Proszę poczekać na odpowiedzi znawców w tym temacie.