Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Mam problem z autem Vectra c 1.9 120 KM. Auto podczas zapłonu długo pokazuje ikonkę świec żarowych, po odpaleniu silnika od razu włączają się wentylatory. Temperatura silnika na zegarach skakała od 0 do 110 stopni. Dzisiaj stoi w punkcie 0, nie wykazuje żadnej zmiany temperatury. Po sprawdzeniu błędów odczytało błąd P0115 (03) obieg prądowy temperatury płynu chłodzącego silnika za słabe wejście.

Czy to oznacza zepsuty czujnik ? Czy zepsuty termostat? A może coś jeszcze innego? Wiązka sprawdzona i wszystko ok.

Wymień czujnik temperatury

Witam sprawdzić czy wszystkie świece grzeją weź przewód np 4÷6 mm/2 podlacz do plusa akumulatora zdejmij fajki swiec żarowych i delikatnie dotknij plusowym napieciem koncuwke świecy żarowej i patrz czy się iskrzy jak jest mala iskra na koncuwce swiecy to sprawna jak brak iskrzenia to  swieca do wymiany. Jak wszystkie świece sprawne to zostal do wymiany moduł grzania świece. Daję znać co wyszło to poradzimy coś więcej na ten temat. Pozdrawiam 

A co mają świece do czujnika temperatury? Miałem ten sam błąd. Wiatrak od razu włączał się i nie pokazywało temperatury na blacie. U mnie kabelki przy kostce się ułamały. Ale może prócz wiązki może być czujnik do wymiany, bo ewidentnie błąd jego wskazuje.

47 minut temu, Cretux napisał:

A co mają świece do czujnika temperatury? Miałem ten sam błąd. Wiatrak od razu włączał się i nie pokazywało temperatury na blacie. U mnie kabelki przy kostce się ułamały. Ale może prócz wiązki może być czujnik do wymiany, bo ewidentnie błąd jego wskazuje.

Właśnie czujnik wymieniony i jest to samo

Sprawdziłbym dokładnie wiązkę lub może wadliwy/kiepski czujnik, bo ople nie bardzo lubią zamienniki. Co można sprawdzić: https://fault-code.com/p0115/

https://opel2015.wordpress.com/2015/11/29/kody-obd2-jezyk-polski/

Trzeba sprawdzić co druga część błędu (03) oznacza, może coś, to podpowie.

Edit:

Typ usterki 03

2124642569_Beztytuu.png.f6b141b4fa024eb4cb65f2fcb44c670d.png

Edited by Cretux