Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tylne drzwi się nie otwierają/klapka paliwa - B3803, B3910, B3911, B3912

Recommended Posts

Kolega dzisiaj podjechał do mnie z bardzo dziwną sytuacją.

Tylne lewe drzwi zaryglowane - nie da się otworzyć, otwieranie szyby z pilota działa, zamykanie już nie.
Tylne prawe drzwi - można otworzyć bo wyciągnięciu tego dzyndzla do góry, ale ani zamykanie ani otwieranie z pilota nie reaguje, dodatkowo po jakimś czasie postoju uchyla się szyba. Otwieranie z pilota działa, zamykanie nie.
Klapka wlewu paliwa się nie otwiera.
Bagażnik działa, podświetlenie w bagażniku też działa.
Przód działa jak należy.
Przejrzałem przewody w wiązce drzwi (trąba słonia) - przewody całe.
Błędy jak na zdjęciu.
Jakieś pomysły gdzie można jeszcze zajrzeć ?

EDIT : bezpiecznik nr 7 - 30 A w kabinie się przepala odrazu po wymianie. "Jednostka sterująca modułem nadwozia"

c247d79de1d7e237med.jpg

fde70bdfaa915c73med.jpg

Edited by Cretux
  • Cretux changed the title to Tylne drzwi się nie otwierają/klapka paliwa - B3803, B3910, B3911, B3912

Kolego @fru9o pozwoliłem sobie uzupełnić Twój temat o numery błędów. Szukałem, żeby przenieść, ale nic podobnego nie mogłem znaleźć. Może uda się zdiagnozować problem, to będzie łatwiej w przyszłości wyszukać temat.

Skoro przepala bezpiecznik, to znaczy, że robi gdzieś zwarcie. Jeżeli przewody całe to może sam siłownik w drzwiach jest walnięty.. .

Ja bym odpiął wtyczkę w drzwiach i miernikiem pomierzył opór, czy jest zwarcie.

@Cretux dzięki 👍

@oriencik to jest wręcz pewne, że jakieś zwarcie jest jak przepala 30 Amperowy bezpiecznik. Dziwne jest to, że w jednym czasie oboje tylnych drzwi tak się zepsuły i to tak o, po prostu. Raczej auto pójdzie do elektryka, ale poczekamy bo może ktoś miał podobnie i się wypowie.

Jedne i drugie drzwi zabezpieczone są tym samym bezpiecznikiem,więc masz efekt domino.

Edited by darioG73

Aaaa, no chyba, że tak