Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zacinająca się tylna lewa szyba - hatchback

Recommended Posts

Cześć 

Mam pewien problem z lewą tylną elektryczną szybą w hatchbacku, wszystkie szyby z pozycji kierowcy się otwierają oprócz tej jednej, mechanizm słychać jakby działał lecz szyba jakby się blokowała, bo tylko drgnie i nie opada. Dziś spróbowałem z pilota otworzyć wszystkie szyby, to wszystkie oprócz tej jednej się otworzyły. Spróbowałem jeszcze raz i to samo. Następnie podczas jazdy jeszcze raz spróbowałem opuścić wszystkie szyby i o dziwo do wysokości 3/4 szyba się opuściła, natomiast już był problem z podniesieniem. Po naciśnięciu przycisku podnoszenia z pozycji kierowcy, szyby drgnęła tylko o jakieś pół centymetra w górę i tak żeby ją podnieść na maxa, musiałem kilkanaście razy naciskać przycisk podnoszenia. Przyciski z pozycji pasażera działają tak samo jak z pozycji kierowcy. 

Dla zobrazowania jak działało podnoszenie, nagrałem krótki filmik: 

Może ktoś miał podobną sytuację i podpowie co może być nie tak. Mechanizm podnoszenia szyby? Czy coś innego? 

Z góry dzięki za pomoc. :) 

Wygląda na mechanizm.

Posted (edited)

Kolego potraktuj prowadnice szyby silnikiem w sprayu.Zdejmij boczek,bo coś z linką nie halo.

Edited by darioG73
13 minut temu, darioG73 napisał:

coś z linką nie halo.

Ja bym tu raczej obstawiał, że coś w tym mechaniźmie nie bangla

1.jpg.5c293f8267c9d34bc9af6295d307830a.jpg

Spierał się nie bęďę,ale jak dla mnie na filmiku silnik robi pełny cykl.

Tak, silnik jakby robi pełny cykl, tylko jakby coś w nim przeskakiwało i tylko o te pół centymetra ruszało szybą. 

Dokładnie o to mi chodziło. Silnik robi obrót, ale nie ma za co się zazębić. Ale to moje domysły.

Czyli bez demontażu się nie obejdzie i dobrze byłoby mieć w razie czego na podmiankę.:)

Witam mechanizm tylnych drzwi elektryczny nie ma linek tylko silnik z listwą zębatą robiłem kilka takich drzwi może coś wyrwało ząb wyfrezowany na listwie i listwa nie domyka okna. Mogę przesłać zdjęcia mechanizmu bo mam kilkanaście zdemontowanych oraz niedługo będę demontowal z VC sedana tył elektrycznych. Linki mają tylko szyby drzwi tył na korbkę. Pozdrawiam 

@Direct 2.2 Coś Ci się chyba pomyliło z przodem.

Rozkręciłem dziś boczek w drzwiach i o dziwo raczej nie chodzi o linki a o sam montaż szyby do mechanizmu. Jak się okazało, biały plastikowy uchwyt szyby chodzi góra/dół. Natomiast sama szyba nie jest do niego przymocowana. Powinien być jak mniemam jakiś uchwyt w otworze szyby lub śruba mocująca? Poniżej foto jak to wygląda w środku. 

IMG_20210607_174621.jpg

IMG_20210607_174556.jpg

IMG_20210607_174529.jpg

IMG_20210607_174538.jpg

Posted (edited)

@Grzesiek_bd Szyba wchodzi w ten  uchwyt i jest zapięta w nim dwuczęściowym plastikowym kołkiem.

20210607_201054.jpg

Edited by darioG73

O, właśnie o to mi chodziło, dzięki.

Jak przeglądałem sklepy i gdyby ktoś na przyszłość też szukał to jest dokładnie spinka szyby drzwi tylnych. 

Posted (edited)

Ja miałem problem z dostaniem spinki w sklepie(raczej nie możliwe).Zamawiałem w ASO.

Edited by darioG73

Mi w ASO powiedzieli ze tego nie da się kupić... Spiąłem trytytka i smiga :)

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ja też spiąłem trytytkami tylko jeszcze dołożyłem na wymiar rureczkę aluminiową i śmiga już 4 lata

A to jakaś częsta bolączka z tymi spinkami, że robiliście?

Ach,te trytytki co by było gdyby ich zabrakło.:D

A to jakaś częsta bolączka z tymi spinkami, że robiliście?
Myslalem ze jestem jedyny jak mi w ASO powiedzieli ze pierwszy raz ktos o to pyta...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, DamianDlugi napisał:

ze jestem jedyny

Ja też zamawiałem jak przerabiałem korbotronica.Ciężko je odzyskać przy demontażu.

Dnia 9.06.2021 o 20:44, darioG73 napisał:

Ja też zamawiałem jak przerabiałem korbotronica.Ciężko je odzyskać przy demontażu.

A możesz podpowiedzieć jak założyć tą spinkę w szybę? Trzeba demontować cały mechanizm z drzwi, czy da się jakimś innym sposobem? Bo z wnęki po lewej stronie drzwi mogę tylko jedną sztukę spinki włożyć (zewnętrzną), a drugą spinkę nie wiem jak wsunąć, próbowałem od wnęki głośnika, ale szyna przeszkadza znów... 😕 

Nic nie trzeba demontować,jak dobrze pamiętam,to mniej więcej na 2/3 wysokości podnoszenia mechanizmu można zapiąć spinkę,jest tam taki jeden newralgiczny punkt,gdzie można zapiąć obydwie spinki.

Troszkę się namęczyłem, opuściłem tak jak mówiłeś do 2/3 wysokości, ale przez otwór na głośnik dało się wewnętrzną spinkę wsunąć. Drugą wsunąłem od otworu w drzwiach po lewej, ścisnąłem, ale po kilku podniesieniach i opuszczeniu na testy, spinka wypadła, a niby siedziała dobrze. Wsunąłem jeszcze raz, dobrze docisłem z obu stron i dodatkowo złapałem jeszcze na dwie trytytki. Jak wypadnie, to chociaż może trytytki będą trzymać. 🤣