Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Poradnik regeneracji rolek kierownicy

Recommended Posts

Posted (edited)

Postanowiłem zregenerować sobie rolki kierownicy. Wiem, że ktoś tam robi to za grosze, ale postanowiłem zrobić to sam. Dowiedziałem się, że pasek zębaty z drukarki nie mieści się w obudowę i trzeba zeszlifować 1mm. Zrobiłem tak, ale średnio mi się to podobało. Z drugim kompletem już zrobiłem w taki sposób, że obyło się bez szlifowania obudowy 🙂

Tak wyglądała rolka przed operacją

b4bc8396cf70d387med.jpg

Później demontaż, żeby dostać się do samej rolki.

be33edab5be7b048med.jpg

acf59166f18b17cemed.jpg

46d1205d18f204aamed.jpg

e878b7fac9cbdcdfmed.jpg

No i jak już mamy naszą roleczkę w paluszkach to przystępujemy do usuwania tej starej gumy. Szlifujemy na gładko do plastiku. Ja to robiłem multiszlifiereczką.

f62f700b4b4badbcmed.jpg

Tak to wygląda po wyszlifowaniu

ebf464a690fb312bmed.jpg

Kolejny etap to docięcie odpowiedniej długości paska zębatego do drukarek o szerokości 10 mm. Można kupić zwykły i zbrojony, ten zbrojony się nie nadaje bo jest za gruby.

77016c613cbb9cd3med.jpg

Kolejny etap to zeszlifowanie paska od spodu. Szlifujemy do momentu pojawienia się tego wzmocnienia

a1697097c3e58d63med.jpg

69bc7de811f2d269med.jpg

Kolejno przyklejamy pasek na wcześniej przygotowaną rolkę. Ja przyklejałem na zwykłą kropelkę. Uwaga, bo klej łapie praktycznie po 2 sekundach. Należy sobie ładnie to najpierw rozmierzyć, żeby pasek szedł idealnie przez środek. Do jednej rolki robiłem 3 podejścia i ani razu nie udało mi się trafić w środek, i już tak zostawiłem, z 2 rolką było już lepiej bo za 1 razem trafiłem w środeczek

c5f77087cf52be93med.jpg

f7dc988a23a585aamed.jpg

Składamy wszystko i cieszymy się "nowymi" rolkami 💪

9daaa00e135b0ddbmed.jpg

e5a6213f79a25b7cmed.jpg

9d5d6091d7ea2059med.jpg

Edited by fru9o
  • Cretux pinned this topic

Allegro - pasek zębaty do drukarek 😉