Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam Panowie mam problem takiego typu, że spaliny podczas wypalania DPF przepaliły mi ww. przewód, auto straciło na mocy, do tego chodzi jak URSUS C330, do silnika 1.9 cdti 150 KM, przewodów jest do wyboru do koloru, jednak do wersji 120 KM, obdzwoniłem wszystkie sklepy, stacjonarne, internetowe, szroty i problemem jest znaleźć do tego silnika, a część do 150 KM jest o 2 centy dłuższa i w żaden sposób nie mogę podejść, czy ktoś z Was miał podobny problem, proszę Was o jakąś kolwiek pomoc.

https://allegro.pl/oferta/przewod-waz-chlodnicy-egr-opel-vectra-c-1-9-cdti-8685032305?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Części+samochodowe+-+Silniki+i+osprzęt&gclid=EAIaIQobChMI5N2nyYrW8AIVMkeRBR0i7AVvEAQYASABEgLRSfD_BwE   <--- wersja 150KM

https://allegro.pl/oferta/chlodnica-spalin-opel-zafira-b-2005-2008-1-9-cdti-10706023080

Oczywiscie upewnij sie ze sprzedawca sprzedaje to co na zdjeciu. 

Ja doradzalbym zaslepienie dojscia spalin do EGRa przy kolektorze i wylogowanie samego EGRa.

Witam, dzięki za odpowiedź jednak z tego co widzę, jest to przewód/rurka, również do wersji 150 KM, licząc chociażby po ilości zwojów w przewodzie, który wykręciłem, poniżej przesyłam foto. Pozostaje pewnie kupienie całości chłodnicy, bo inaczej nie widzę możliwości. Chyba że macie jakieś miłe doświadczenie związane z wymianą tej nieszczęsnej rurki.

https://ibb.co/R2t0w1h

Temat, można zamknąć, rurka w której była dziura, została zespawana, założona i narazie śmiga, pozdrawiam

4 minuty temu, lukson134 napisał:

została zespawana,

Naprawa doraźna,na jakiś czas.Problem na pewno powróci.

Dzięki za info może się komuś przyda.

• 2 weeks later...

Cześć. Mam 150km. Kupiłem rurkę za 200 na Allegro. Byla do 150km a i tak była za długa + za długi rant kielicha przy łączeniu do chlodnicy egr. 

Kielich spiłowałem, rurkę powyginalem. 

Wyginanie tej rurki nie jest proste. To cholerstwo jest z dość porządnego metalu i w tych karbowanych miejscach wcale prosto to nie idzie. 

Ale jak wsadzisz w imadło i uzyjesz odpowiedniej dźwigni to da radę :D

Naprawę wykonałem bez zdejmowania chlodnicy z przodu auta. Za to musiałem wyjąć aku, rurę dolotowa, węże chłodnicze i potem pomalutku po 0,5 stopnia wykręcać z wydechu. Też katorga. Ale bałem się ruszać klimy, chlodnicy i intercooler. Wiem że niektórzy to podwieszając na drucikach, ale ja zawsze się boję że mi się klima rozszczelni.