Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Folia uszczelniająca na drzwiach - czym zastąpić?

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Musiałem rozebrać boczek prawych przednich drzwi w związku z koniecznością wymiany mechanizmu szyby (to pewnie temat na oddzielny wątek).

Oczywiście porwała się folia oryginalnie naklejona na drzwi pod całą powierzchnią boczka. Zastanawiam się, czym ją mogę zastąpić i czym kleić.

Znalazłem coś takiego:

https://sklep.dixi-car.pl/folia-uszczelniajaca-drzwi-astra-corsa-insignia-vectra-zafi-p-8293.html

https://www.renimix.pl/folia-uszczelniajaca-drzwi-p-1549.html

Czy takie folie będą dobre czy może macie jakieś inne patenty? No i oczywiście czym to kleić do blachy?

Naprawde zamierzasz kupic glupi kawalek foli za 40zl? Nie masz w domu kawalka grubszej foli? Sklecasz resztki starej foli do kupy czyli do oryginalnego ksztaltu i masz szablon do odrysowania. 

No właśnie to mi wygląda na zwykłą folię, ale nie byłem pewien.

A czym to przykleić? Ktoś pisał, że używał dwustronnej taśmy klejącej, dobry pomysł?

Byle jaki kawałek folii z budowlanego na metry wystarczy .

Kiedyś w renault wymieniałem mechanizm ,zerwałem folie i przykleiłem folię strecz która akurat miałem pod ręką i też dawała radę do końca.

Folia stretch lub budowlana i do tego trytytki i mamy prawie oryginał.:haha:

Ale czego tam chcieć więcej ,to ma nie przepuszczać wody i pełnić swoją funkcję , poza tym nikt na codzień nie ściąga boczków aby chwalić się przed znajomymi ,więc nie rozumiem uszczypliwości komentarza ,a wydawanie 40 zł na folie do jednej pary drzwi mija się z celem,skoro można kupić taką samą za 3 zł w OBI i mieć ten sam efekt.

Ale widzę,że dla Pana musi być to koniecznie oryginał oplowski 🙂

Posted (edited)

Wystarczy postarać się przy demontażu folii i zostaje w całości.Miejsca klejenia podgrzać np.suszarką i odchodzi super.Robimy to oczywiście z wyczuciem..Potem w ten sam sposób ją przykleić podgrzewając klej..Testowałem.:)

@Ciasny_Wiesiekbardziej chciałem obrócić w żart,niż kogoś urazić.:)

Tyle w temacie .

Pozdrawiam.

Edited by darioG73

Jeżeli to miało być obrócenie w żart ,to przepraszam ,nie zrozumiałem,myślałem ,że to jakaś uszczypliwość w moim kierunku .

Dobrej nocy 🙂

Dzięki za porady, dla mnie nie musi być oryginał, chodzi o to, żeby spełniło swoją funkcję i tyle.

Niestety nie udało się zachować folii w całości, po tylu latach też trochę skruszała i niestety przerwała się przy demontażu.

Ok, użyję zwykłej folii budowlanej lub ogrodniczej. Przykleję jakimś klejem w sprayu do tapicerki (łączy metal i folie) i powinno wystarczyć.

Ja kleiłem na taśmę dwustronną i dawało radę .

Najlepiej coś takiego co w razie czego nie będzie ciężko usunąć .

Ja miałem akurat mocną taśmę i potem gdy musiałem drugi raz zrywać,został mi klej,który musiałem szorować.