Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

naprawiać czy wymieniać?? brak kompresji 1.8

Recommended Posts

Cześć,  koledzy potrzebuję rady osób doświadczonych w tych sprawach, 

Mianowicie pacjent to Vc 1.8 122km, 2003. Przebieg 290tys. Od 4 lat z gazem. Auto od zawsze brało olej, fakt faktem że systematycznie coraz więcej, teraz doszło do ok 5l na 10tys.

W zeszłym tygodniu w trasie zapalił się check i auto straciło na mocy, silnik zaczął się cały telepać, po powrocie komputer błędy dwa, wypadanie zapłonu na 2 i 4 cylindrze, pierwsza diagnoza moduł zapłonowy, jednak po wstawieniu nowego i nowych świec zero poprawy, teraz tylko błąd zapłonu na 2 cylindrze, pomiar ciśnienia i mamy tak na 1,3,4  11.5 A na owym 2 tylko 2.5. Świeca całą czarna i mokra, 

I teraz dylemat, zregenerować Silnik czy kupić używkę, zdania u mnie są podzielone jeden mechanik mówi żeby wymienić bo się nie opłaca, Drugi zaś że to pewnie tylko zawór i robić.

Już sam niewiem co mam ŕobic, Jaki mógł by być koszt takiego większego remontu ??

Ja bym raczej robił. Tym bardziej, że to dość prosta i niezbyt droga jednostka. Kupisz używkę i nie wiadomo na co trafisz.

Na pewno trzeba rozebrać i sprawdzić jaka byłaby robota. Tylko niech, to fachowiec sprawdzi, a nie kowal.

Według mnie silnik jest już zajechany,bo ciśnienie na tych trzech lepszych cylindrach też nie ma szału.Masz dwie opcje...remont kapitalny,bądź zakup używanej jednostki.

Ja osobiście bym szukał używanej jednostki z pewnego źródła.

Taką decyzję musisz podjąć sam.Napisz może do kolegi @Rafalg.

Witam najpierw bym zdjol głowice sprawdził luzy tłoków w cylindrach i pierścieni na tłokach. Następnie głowice dał do weryfikacji czyli szczelność głowicy, gniazda zaworowe zawory czy nie mają wzerow oraz uszczelniacze zaworowe. Jak wszystko ok to szlif gniazd i głowicy  jak dobre to zawory dotrzeć. Nowe uszczelniacze nowa uszczelka głowicy złożenie całości i powolne docieranie silnika oraz kontrola ciśnienia na cylindrach. Ostatnio na warsztacie miałem dwa auta jeden i drugi miał zero na 1 cylindrze bez gazu lpg  były a to te tłoki wyzarte przez korniki i uszczelniacze zaworowe nowy i ten zużyty co olej leje się po prowadnicach zużytych do komory spalania. Pozdrawiam 

IMG_20210303_181104.jpg

IMG_20210315_141453.jpg

IMG_20201014_135435.jpg

Kolega @Direct 2.2 dobrze mówi. A raczej wytłumaczył o co mi chodziło

Według mnie na remoncie samej góry się,to nie skończy.

Wszystko możliwe chyba że trafi się gdzieś silnik po remoncie z gwarancją ale to też bywa loterią. Kto i jakich użył części i  zamienników, czy to zrobił zgodnie ze sztuka czy tylko dla kasy. Pozdrawiam 

2 minuty temu, Direct 2.2 napisał:

czy to zrobił zgodnie ze sztuka czy tylko dla kasy.

Pisałem

2 godziny temu, Cretux napisał:

Tylko niech, to fachowiec sprawdzi, a nie kowal.

Kolega @piekaro otrzymał odpowiedzi.

Decyzja należy do niego

Jak cos mam ladny, prawdziwy przebieg 166tys z signuma z niemiec 2004r

No ja też Myślałem bardziej O remoncie, kupując używkę nigdy się niewiem co się trafi, podjadę jeszcze w dwa miejsca u mnie w mieście i zobaczę czy się ktoś podejmie.

Rafalag, jak coś to ile za silnik i jak z transportem ??

• 2 weeks later...

Silnik po remoncie,zrobiona góra i dół, nowy rozrząd i auto śmiga,

Posted (edited)

Po tysiącu świeży olej i filtr oleju i niech służy.

Edited by darioG73

DarioG73 jak to jest z tym olejem, dużo właśnie słyszałem żeby po tysiącu wymienić A mechanik powiedział że nie ma potrzeby, żeby wymienić za 10tys.

Damian, remont+rozrząd+Nowa magistrala wody wyszło 4000 i tydzień czasu.

Ja dla spokojnej głowy bym wymienił..Jak już poniosłeś takie koszty,to koszt oleju i filtra to nic.

@piekaro sprawdzaj pokrywę zaworów czy olej nie wywala. Jeśli ujowa uszczelka, to puści.

Dario w sumie to masz rację, tyle kasy już poszło to jeszcze te 100 z hakiem trzeba poświęcić,

cretux, akurat uszczelkę dałem im sam bo już miałem kupioną bo miałem wymieniać bo się lało,

uszczelkę miałem elring i mam nadzieję że ją założyli.