Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

VB 1.6 16V (AD COMPACT) STOPIŁO WTRYSKI STEROWNIK SIĘ SPALIŁ

Recommended Posts

Witam mam problem z gazem. Auto posiadam od 3 lat. Normalna ekspozycja wszystko hula ok Silnik po kapitalnym 210 000km przejechałem 30 000km

Zaczęło być słychać silnik jakby na 3 gary, świeca 4 zalana, więc wymieniłem na inną, 2dni ok I znowu wtedy zmieniłem przewód na 3cylindrze było przebicie na przewodzie. Po paru godz spowrotem. Odstawiłem, to an drogi dzień i z rana wymieniłem komplet świec i kabli wkoncu spokój do wieczora.. Wieczorem już na rozgrzanym wyszedłem do sklepu i jak wróciłem odpaliłem i stałem  ze znajomym. Po paru minutach zauważyłem że wylatuje dymek spod maski. Wyłączyłem i otwieram maskę patrze, a tam 2wtrysk STOPIŁO i 3 tak do połowy więc wyciągnąłem wtyki i bezpiecznik. Na 2dzien ze złomu wymontowałem wtryski inne ale z tej samej firmy AG COMPACT. przelozylem i przy probie przełączenia paliło bezpiecznik. Przeleciałem przewody, wyeliminowałem odsłonięte przewody 2byly luzem brąz i fiolet. No i wkładam bezpiecznik. Zapłon, bezbiecnik strzelił. Rozebrałem sterownik. Śmierdział no i widać bylo dlaczego. Wziąłem zmieniłem na ten że złomu. Włączam temp płynu ok przycisk mruga wolno ale nie słychać elektrozaworów. Sciagnalem schemat i podpiołem się do cewki brązowym od obrotów. Przezucil podlawil się i zgas przycisk po prostu Przezucil na bene. Poszukałem czegoś innego. Zmieniłem sterownik na model Compact 4. Przerzucało i przycisk cichy ale mrygal, była nieszczelnosc. Ale i tak to samo. Wczoraj znajomy odkrył ze jak przerzuca to wtryski nie reaguja. Podpiołem stara spalona na pierwszym wtrysku podpinamy kostkę i czuć że go odpala więc chyba muszą być te same?? Ale wyciągnąłem woreczek ze złomu z paroma instalacjami i znalazłem listwę z staga która się przełącza, wtryski czuć że się załączają ale gasnie i przy isk piszczy ciągłym sygnałem jakby brak gazu zatankowałem tylko 16zl bo się okazało że już pełny. Na wskaźnik nie patrzyłem ponieważ za duzxo wyciągania jeżdżę z pełnym bagażnikiem.

A jeszcze jedno na kompa nie bralem. Brak wyjścia diagnostycznego (ciekawe)

Teraz nwm co robić Gdzie szukać?