Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Cześć

Potrzebuję pomocy z elektryką w vectrze c 2.0 dti 2003r.

W czasie jazdy zaświeciła się dosłownie na chwilę kontrolka ładowania, gdy zgasiłem silnik, nie mogłem go odpalić przez 10 minut, 0 reakcji rozrusznika (rozrusznik ma 500km przebiegu) słyszałem cykanie i po 10 minutach zapaliła bez żadnego problemu, kontrolka ładowania zniknęła.

Myślałem że to wina szczotkotrzymacza w alternatorze, został wymieniony na nowy jednak gdy próbowałem odpalić powtórzyła się ta sama sytuacja. Coś mnie tknęło żeby posprawdzać przekaźniki w komorze silnika, wyjąłem i włożyłem żółty przekaźnik ( drugi od góry) silnik zaskoczył bez problemu. Jednak podczas jazdy testowej znowu zaświeciło się ładowanie (zegary poszły w dół) jednak silnik pracował do czasu gdy go nie zgasiłem i znowu nie mogłem odpalić tym razem przez dłuższy czas. W tym czasie wszystko w samochodzie tj radio, światła nawiewy itp działało bez zarzutu tylko nie kręciła.

Dodatkowo poszło mi wspomaganie ale to akurat kwestia zerwanego paska (ostatnio coraz mocniej go było słychać, gdy poszła wspoma paska nie słychać)

Moim głównym podejrzanym jest przekaźnik, który robi zwarcie jednak zastanawia się skąd biorą się jego humory. Sprawdzałem probówką i w skrzynce bezpieczników prąd jest na każdym złączu.

Z góry dzięki za chęć pomocy

EDIT: zmierzyłem napięcie 
na zimno: 12,3

po odpaleniu: ponad 14V

po zgaszeniu: 13V

gdy zaświeciłą się kontrolka ładowania napięcie było stałe

Edited by White320
  • Root Admin

Miałem podobne objawy w innym samochodzie. Np. w trakcie jazdy wszystkie zegary w dół, ale silnik pracował a potem wszystko wraca do normy. O ile mnie pamięć nie myli, to wina stacyjki. Po prostu na nierównościach ulicy robiły się wstrząsy i stacyjka uznawała, że kluczyk "znikał"... Tak więc wydaje mi się, że to może być ten trop.

Powiem tyle, że najpierw należałoby podłączyć pod opcom lub tech i odczytać błędy.

Czy ten problem może mieć związek z tym że pasek ślizga się na którymś kole? teoretycznie pasek jest napięty ale nie jestem pewny kółek.

Dnia 23.04.2021 o 02:00, wtps0n napisał:

Miałem podobne objawy w innym samochodzie. Np. w trakcie jazdy wszystkie zegary w dół, ale silnik pracował a potem wszystko wraca do normy. O ile mnie pamięć nie myli, to wina stacyjki. Po prostu na nierównościach ulicy robiły się wstrząsy i stacyjka uznawała, że kluczyk "znikał"... Tak więc wydaje mi się, że to może być ten trop.

A to wtedy silnik nie powinien gasnąć? Skoro stacyjka nie widziała kluczyka to tak jakby się wyjęło kluczyk - daleko się nie pojedzie

A ty na pewno masz wspomaganie na pasku? Wydawało mi się, że powinno być elektrohydrauliczne. Jak ci nie działa to sprawdź wtyczki przy pompie i bezpiecznik przy aku. No i powtórzę jeszcze raz. Sprawdź błędy.

Edited by oriencik
  • Root Admin
6 godzin temu, White320 napisał:

A to wtedy silnik nie powinien gasnąć? Skoro stacyjka nie widziała kluczyka to tak jakby się wyjęło kluczyk - daleko się nie pojedzie

No właśnie nie. Gasło wszystko (światła, wspomaganie kierownicy, zegary w dół), ale silnik działał i dało się jechać... To była Opel Corsa, bardzo stara. Właśnie nie jestem do końca pewien, czy to stacyjka była, ale być może jakieś styki w stacyjce... To było kompletnie losowe. Może to jakieś luzy w kluczyku były, że właśnie nie odcinało silnika... Może to jakiś trop będzie?