Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Skrzynie Z22YH i Z22SE

Recommended Posts

Witam, koledzy mam szybkie pytanie odnośnie skrzyni F23, szykuje sie do wymiany w mojej vc z22se, czy każda skrzynia f23 wyjęta z silnika benzynowego będzie basowac do mojej vc?? Były montowane w z22se i z22yh czy mogę kupić skrzynię sugerując sie tylko jej oznaczeniem F23 czy muszę znać inne nr części ?

W Z22SE ma oznaczenie F23SR XX http://www.opel-info...triebe/f23.html a nie myślałeś o tej 6 biegowej z Z22YH http://www.opel-info...e/m32.htmlpewny nie jestem pewien ale wydaje mi się że powinna pasować. To oznaczenie XX w F23SR jest nadrukowane na obudowie skrzyni i bardzo słabo widoczne przynajmniej u mnie

Edited by Krzysiekk884

Dzieki bardzo za pomoc, czyli jesli kupię f23 od silnika z22se, lub F23 od silnika z22yh 5 biegowa to chyba musi pasować ? Przynajmniej ja to tak rozumiem, a jesli chodzi o skrzynię 6 biegowa z dieta z22yh m32 to bardzo jest awaryjna, kilka tygodni temu wymienilem sprzeglo więc wymiana skrzyni na 6 biegowa jest nie zbyt opłacalna bo musiałbym wymienić dwumase polosie itp, poza tym przez ostatnie kilka tygodni wpakowalem ogrom ogrom kasy w auto i chciałbym skończyć z ciągłymi remontami i zacząć cieszyć sie jazda jeszcze tylko ta nieszczęsna skrzynia

Witam, kupiłem F23 od silnika benzynowego z22yh więc powinna pasować do z22se, mam tylko pytanie czy przy wymianie skrzyni są jakieś uszczelki które warto by wymienić i ile oleju wchodzi do skrzyni??

ile oleju wchodzi do skrzyni??

w linku powyżej masz info Ölfüllmenge ca. 1,75 Liter Getriebeöl SAE 75W-85 API GL4

• 8 years later...

Witam. 

Jakie były pakowane skrzynie do tych motorów i z jakimi były zamienne żeby pasowały montażowo? 

I czy będą pasowały 5 biegowe z saaba FM55, FM57 itp