Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Głośna praca zaworów Vectra C 2.0 turbo

Recommended Posts

Witam wszystkich, w mojej Viki C 2.0 turbo nagle po przejechaniu 30 km zaczęło głośno słychać zawory, wrażenie jakby pracowały bez oleju, olej w silniku 5 w 30 na max, 5 tysięcy km po wymianie, ma ktoś wiedzę co mogło się stać? Bylem u trzech mechaników każdy twierdzi co innego, jeden pompa oleju, drugi hydrozawory, a trzeci to by mi pół silnika wymienił na wejściu, proszę o pomoc

Może być, że to niestety nie zawory tylko rozrząd zaczął hałasować... nie zaczął przerywać, nierówno pracować...

Możliwe, że to od rozrządu tak jak @oriencik pisze. Słabej jakości olej i przy tym przebiegu mógł się już ułamać jakiś ślizg albo napinacz pada i dźwięk podobny. Ja przy tym przebiegu już cały rozrząd robiłem bo zapewne ktoś w Danii jeździł na long life po 20-30 tkm bez wymiany. Ten rocznik już ma słabszą głowicę i miękkie zawory ssące ale przy tym przebiegu i bez gazu to jeszcze raczej są ok. Na zimnym by kulało.

Nie no bez przesady. Jak olej zmieniany max co 10 tyś. km to orlenowski nie zaszkodzi. Ale zawory raczej tak nagle z siebie nie zaczynają grzechotać...

No i standardowe pytanie..  op com lub tech był podłączony i sprawdzone, czy błędów nie ma?

Edited by oriencik
Posted (edited)

Olej zmieniam co 10 tysi, viki mam od roku, przywieziona ze Szwecji, tez myślę o rozrządzie i raczej od tego zacznę, wiecie jaki koszt mniej więcej wychodzi za rozrząd, co by mnie mechanior nie nakręcił

Jutro będę u mechanika i podłączymy kompa, sprawdzę jeszcze ciśnienie oleju, 

Edited by darioG73

2 i pół roku temu płaciłem za kompletny rozrząd z robocizną 1700 pln. Teraz pewnie trochę drożej. Tylko pierwszy lepszy mechanik ci tego nie zrobi. Muszą być oryginalne blokady. Lepiej jedź do kogoś kto się zna na tych silnikach i robił już takie rzeczy.

Problem taki, że w Szwecji auta są serwisowane ale zgodnie z zaleceniami producenta. Olej co 30 tys. lub co 2 lata. Sprawdź to co mówisz, tylko uważaj, bo jak to to zrząd, to nie radzę za długo jeździć

Absolutnie, odłamki ślizgu mogą narobić bałaganu w silniku. Grzechotał wcześniej na zimnym przez kilka sekund po odpaleniu?

Kolego @Ryba Śrem proszę pisać w odpowiednich działach forum

Edited by Cretux
Przeniesione w odpowiedni dział

No to jak grzechotało wcześniej to teraz już się rozsypało na bank. Szukaj dobrego mechanika co ma blokady do tego silnika. I już nie jeździj. Pewnie dolicz do tego czyszczenie miski i smoka.

Witam, dałem radę tylko sprawdzić ciśnienie jest ok, komp i reszta niestety dopiero po świętach, wszystkiego dobrego na święta, pozdrawiam