Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Nie działa mi klimatyzacja, czynnik jest, szczelna jest ale się nie załącza. I teraz pytanie czy komputer nie powinien pokazać jakiś błędów? Od czego najlepiej zacząć szukać? Po wciśnięciu przycisku klimatyzacji obroty się zwiększają.

Podobno mógł paść czujnik ciśnienia klimatyzacji, wie ktoś gdzie on się znajduje i czy dam radę go sobie wymienić jakoś od góry? 

Vectra C 1.8 hatchback

Skąd wiesz że jest czynnik ?

Błędu nie będzie na zegarach ale np po podpięciu komputera może coś pokazać. 

32 minuty temu, Maciekk34 napisał:

Podobno mógł paść czujnik ciśnienia klimatyzacji, wie ktoś gdzie on się znajduje i czy dam radę go sobie wymienić jakoś od góry? 

Vectra C 1.8 hatchback

Podłącz pod opcom lub tech2 i sprawdź błędy. Ewentualnie jeszcze sprawdzić ciśnienie w blokach pomiarowych.

W blokach pomiarowych sprawdź jakie masz ciśnienie. 

Sprzęgiełko sprawne ? Załącza sie ? Cewka była sprawdzana ?

podłącz zasilanie na cewkę sprzęgiełka bezpośrednio z aku i zobacz czy załączy

@oriencikkolega chyba był u napełniaczy i niczego nie sprawdzili. 

No właśnie nic nie sprawdzili, mam termin na środę następna ale w miarę możliwości bym sam popróbował, zawsze to koszty mniejsze.

@Maciekk34 a układ masz szczelny? U mnie w VB też napełniacz klimę nabił. Ale za parę godzin okazało się, że sprężarka przepuszcza i po klimie :D Nic nie sprawdził. 170 zł poszło razem z czynnikiem ;)

Dlatego dwa razy padła porada co by w blokach pomiarowych ciśnienie układu sprawdzić.

Wiem, ale jeszcze to obrazowo opisałem ;)

No i nawet w takich prozaicznych sprawach przydaje się op com. A tak Kolega musi się gibać po mechanikach, żeby podłączyć pod komp i też nie wiadomo jaki, i czy ktoś ma pojęcie.

Jak maszyna napełniła układ to zapewne jeśli jest nieszczelność to niewielka. Chyba że rzeczywiście był u druciarzy.
Podpiąć komputer sprawdzić czy w blokach jest ciśnienie, miernikiem lub podając na krótko napięcie sprawdzic czy cewka sprawna.
Więcej sam nie zdziała.

1 minutę temu, michalm83 napisał:

Chyba że rzeczywiście był u druciarzy.

Ja miałem właśnie takie nieszczęście. Gość serwisuje klimy w firmie, to myślałem, że jest dobry w autach. Niby robi, ale chałtura.

No ja się na tym za bardzo nie znam, robił jak to mówił próżnię na początku i powiedział że układ jest szczelny. Plus taki że jeśli będę u nich naprawiał to nie będę płacił znowu za czynnik.

A kontrast do czynnika dodawał żeby sprawdzić szczelność.?

No to lampa uv i zobaczyć, czy gdzieś nie wylatuje...

Z tego co czytam  to cewka nie była sprawdzana i czujnik. 

Sprawdzić i będzie wiadomo. 

Na tą chwile to gdybanie. 

A pytanie. Czy po nabiciu klimatyzacja odpaliła? Bo porządny fachman sprawdza jeszcze przynajmniej jaka temperatura z kratek leci przy odpalonej klimie.

Edited by oriencik

Była odpalana, temperatury nie sprawdzał, ale było czuć że leci tak samo jak wcześniej, bez żadnych zmian. Mówił że sprzęgło klimatyzacji się nie załącza, że powinno się coś tam zacząć kręcić.