Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przerywanie przy przyspieszaniu i na wolnych obrotach

Recommended Posts

Witam. 

Mam problem z vectra c 1.9 cdti 150 km. Fabrycznie bez dpf-a, wyprogramowany egr i kolektor zaślepiony. Sprawa wygląda następująco: przy szybkiej zmianie biegów czuć że samochód nie jedzie dynamicznie( taki efekt ślizgającego sprzęgła) ale jak gaz odpuszczę i dodam szybko jeszcze raz to już przyspiesza super. Tak też się dzieję jak jadę spokojnie na 5 biegu 90 km/h i wcisnę raptownie gaz to przydlawi się i dopiero przyspiesza. Zauważyłem też że na wolnych obrotach spalanie mam 0.4 do 0.5 l/h i nagle czuć przydlawienie silnika jak by coś się załączyło co dużo prądu potrzebuję i spalanie skacze do 0.7 i znowu spada do tych 0.5 l/h. Tak się dzieje jak samochód rozgrzany. Wszystkie filtry wymienione , sprzęgło jakieś 30000 km temu i rozrząd 1000 km na przejechane. Tak też się działo przed wymianą rozrządu. A czy przepustnica może mieć wpływ na takie zachowanie? Bo też wymieniałem oringi na regulatorze w pompie paliwa i nic to nie dało. 

Edited by JokerC
  • 1 month later...

Witam. Nikt nie wie co może być przyczyną przydlawienia przy przyśpieszaniu?  Za każdą sugestię będę wdzięczny i sprawdzę 

Jakieś logi ? Błędy? Cokolwiek?
Nawet wróżbita musi mieć z czego wróżyć.

Dnia 27.03.2021 o 08:10, JokerC napisał:

Witam. 

Mam problem z vectra c 1.9 cdti 150 km. Fabrycznie bez dpf-a, wyprogramowany egr i kolektor zaślepiony. Sprawa wygląda następująco: przy szybkiej zmianie biegów czuć że samochód nie jedzie dynamicznie( taki efekt ślizgającego sprzęgła) ale jak gaz odpuszczę i dodam szybko jeszcze raz to już przyspiesza super. Tak też się dzieję jak jadę spokojnie na 5 biegu 90 km/h i wcisnę raptownie gaz to przydlawi się i dopiero przyspiesza. Zauważyłem też że na wolnych obrotach spalanie mam 0.4 do 0.5 l/h i nagle czuć przydlawienie silnika jak by coś się załączyło co dużo prądu potrzebuję i spalanie skacze do 0.7 i znowu spada do tych 0.5 l/h. Tak się dzieje jak samochód rozgrzany. Wszystkie filtry wymienione , sprzęgło jakieś 30000 km temu i rozrząd 1000 km na przejechane. Tak też się działo przed wymianą rozrządu. A czy przepustnica może mieć wpływ na takie zachowanie? Bo też wymieniałem oringi na regulatorze w pompie paliwa i nic to nie dało. 

Sprawdz czy geometria na turbinie nie zacina sie,sprawdz weze powietrza oraz intercooler,przeczysc wszystkie kostki najlepiej kontaktem pompa,wtryski czujniki,przeplywka,sprawdz czujnik doladowania i jak jest potrzeba przeczysc.To wszystko mozesz zeobic we wlasnym zakresie.

Posted (edited)

A czujnik w pompie wysokiego ciśnienie może wymienić?  Błędów nie ma. Op-coma mam i sprawdzałem. A logów nie umiem robić. A jak sprawdzić ta geometrię?  Bo te gumowe przewody od podciśnienia to już wymieniłem A czujnik doładowania i map sensor to chyba po 5 razy. 

Dużo czytałem o takich problemach i jak by były jakieś błędy to bym szukał na forum i może by było łatwiej. Jak możecie to wytlumaczcie mi jak te logi zrobić. I jak domowym sposobem sprawdzić tą geometrię

Edited by darioG73
1 godzinę temu, JokerC napisał:

A czujnik w pompie wysokiego ciśnienie może wymienić?

Wymieniac na pale to jeszcze zdazysz.Najpierw wszystko posprawdzaj.

1 godzinę temu, JokerC napisał:

I jak domowym sposobem sprawdzić tą geometrię

Musisz wlozyc lapke pod gruszke turbiny(z dolu to zrobic najlepiej) i poruszac tym pretem wychodzacym z gruszki.Musisz wyczuc czy chodzi to plynnie czy sa zaciecia.

Witam miałem na warsztacie zafire 1.9 150km podobne objawy okazało się że przepustnica a raczej jej ekektronika jest zalana olejem co robi zwarcie i nie steruję się klapka przepustnicy. Dobrze by było ja podmienić i sprawdzić czy chodzi prawidłowo. Pozdrawiam 

18 minut temu, Direct 2.2 napisał:

Witam miałem na warsztacie zafire 1.9 150km podobne objawy okazało się że przepustnica a raczej jej ekektronika jest zalana olejem co robi zwarcie i nie steruję się klapka przepustnicy. Dobrze by było ja podmienić i sprawdzić czy chodzi prawidłowo. Pozdrawiam 

Tylko, że olej jest dobrym izolatorem.Jak już to prędzej coś nie styka przez olej a nie robi zwarcie. No chyba, że w oleju pełno opiłków...

Posted (edited)

Sprawdzałem geometrię i chyba jest ok. A przepustnicę zmieniałem. 

A tak jeszcze myślę że to nie przepustnica bo na wolnych obrotach czasami go przydlawi jak stoję na światłach np.

Edited by JokerC