Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

[Zamknięty]Wpadający pedał hamulca, lepsze działanie po pompowaniu


Recommended Posts

Czytałem kilka wątków na ten temat, jednak w każdym jest zawsze trochę inna sytuacja. Regenerowałem zacisk lewy tył ze względu na pękniętą gumę tłoczka. Naprawa się udała, odpowietrzyłem układ. W jednym momencie stan zbiorniczka spadł trochę poniżej kreski min, ale po jeździe próbnej wychodziło, że jest wszystko ok. Pedał pracował prawidłowo. Stwierdziłem, że dokonam takiej naprawy w prawym tyle również. Zrobiłem to następnego dnia, tym razem pilnując stanu płynu. Układ odpowietrzony, jednak po tej wymianie zmieniła się praca hamulca. Lekkie naduszenie jakby nie powodowało hamowania. Naduszenie hamulca głęboko zatrzymuje pojazd prawidłowo. Jak nacisnę w trakcie jazdy pedał np. 2 razy to kolejne hamowanie jest bardzo dobre. Po krótkiej jeździe wszystkie tarcze są równo ciepłe.

Odpowietrzane starą metodą. Jedna osoba za kierownicą pompuje kilkanaście razy, trzyma, ja w tym czasie popuszczam odpowietrznik aż zejdzie płyn i zakręcam.

Czy wystarczające będzie ponowne odpowietrzenie tyłu? Czy jeśli nie ruszałem przodu jest szansa, że on też się zapowietrzył?

Edited by denon
Link to post
Share on other sites

Mało to tematów o hamulcach itd. Potrzeba była założyć kolejny ?

Link to post
Share on other sites

[Wiadomość wygenerowana automatycznie]

 

Przed napisaniem posta/tematu należy zapoznać się z "Poradami", strukturą forum oraz użyć wyszukiwarki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP